Skocz do zawartości

zabezpieczenie narożników podłogi


Rekomendowane odpowiedzi

Nie nie ma zgniłych ale idealne też nie są widać że woda na nie działa, zastanawiam się czy da się w razie W podmienić fragment sklejki pez odkręcania ramy, czy to jeden wielki kawałek sklejki sklejany z podłogą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem moją w białogardzie to Piotr mówił że kiedyś się bawił w naprawe tych narożników, wycinał kawałek 20x20cm i wklejał nowy. Ale ja bym tego nie robił jak nie jest zgnite, u mnie też widać że tam woda podchodziła ale tylko po wierzchu, sklejka jest sztywna i twarda, nie ruszam tego żeby nie zrobić gorzej jak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W maju pojechałem do Białogardu po przyczepe i własnie mokre i podgnite narozniki byly powodem ze wrocilem bez. Sprawdzilem wowczas wszystkie hobby na placu i wszystkie poza jedna miały ten sam problem. Byla taka z łuzkami pietrowymi, tam naroznikow praktycznie nie bylo, tzn drewno kruszylo sie i odpadało.

Edytowane przez Kondziorro (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeszcze narożniki są całe. Szukam rozwiązania tego problemu - przed jego wystąpieniem :P

Edytowane przez PLopaPL (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak ja :D

 

Moim skromnym zdaniem, młodego - niedoświadczonego karawaningowca, istotnym elementem jest garażowanie przyczepy pod wiatą, ew. w garażu. Załóżmy, że w Polsce przez 146 dni pada deszcz. Pan Kowalski, który trzyma przyczepę pod chmurką traktuje swoją przyczepę wodą przed 146 dni. Taki Nowak, który garażuje przyczepę pod wiatą - zakładam, że 30 dni w roku jest na urlopie z budką, choćby miał największego pecha i padało przez cały wyjazd to 30 nijak się ma do 146... Napewno budce nie pomaga pięciokrotnie dłuższa ekspozycja...  Oczywiście z danymi to generalizuję, takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie tylne narożniki wyglądają ok, choć jedna łapa lekko przyrdzewiała - ale problem jest z przednim narożnikiem na wysokości toaletki - róg się unosi przy opuszczaniu łapy. Będę to robił - wzmacniał kątownikami metalowymi i blachą. Trochę mamy dupną pogodę w Polsce że sezon taki krótki :( i potem zacieka to wszystko i stoi wilgoć. Ja już albo pokrowiec albo zadaszenie pod mojego "Mocarnego Orła" będę robił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie można zastosować profli co się podwiesza sufity ? Jedne z kolegów z forum jak robił remont hobby później dał te profile .

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

Pożyczone od kolegi Robaka myślę że nie będzie zły Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te profile są z super cienkiej blaszki, nie wyobrażan sobie jak mają wzmocnić podłogę. Pomijam już estetykę. Po za tym nie są przystosowane do warunków zewnętrznych, szybko zardzewieją.

Remont podłogi należy zrobić zgodnie ze sztuką, na forum jest wiele zdjęć i opisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogę trzeba naprawić, to znaczy wymienić elementy spróchniałe, ale można dołożyć dodatkowo przedłużenie blach zewnętrznych, także aluminiowych, tak zwane kapinosy. Nie muszą być długie, ale mają zabezpieczać przed podciekaniem wody spływającej ze ścian. Oczywiście należy miejsca bardziej narażone na wodę odpowiednio zakonserwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.