Skocz do zawartości

zabezpieczenie narożników podłogi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, orientuje się ktoś jak można zabezpieczyć narożniki podłogi przed zaciekaniem wody pod spód ? Z przodu nie ma problemu-kapiwąsy są, a z tyłem mam problem. Wygląda to tak

post-15177-0-16841500-1498826214_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elvis , tu by się bardziej zdjęcie dołu przydało.

U mnie , mimo , że się nic nie dzieje to chętnie też podpatrzyłbym sprawę zabezpieczenia narożników z tyłu. Do chwili obecnej mam przesmarowane pokostem podobnie jak narożniki przednie oraz boki wzdłuż ramy z okolicami nadkoli .

Mam wrażenie , że wzdłuż całej szerokości przyczepy trzeba by było zamontować listwę , która przedłuży niejako tylną ścianę . Być może wystarczyłoby tylko 2-3 cm .

Więcej pewnie można ale kolidować to będzie ze śrubą podpór a właściwie korbą przykładaną do niej.

 

Ja bym użył jakiegoś grubszego laminatu po to by się nie odkształcał i nie ciągnął wilgoci. Sposób montażu to jakieś klejenie połączone z przykręceniem.

Edytowane przez finger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać , że ja na ciepło wygiąłbym laminat w kształcie kątownika po to by można było na jedną ze ścianek nanieść klej , przyłożyć do podłogi i przykręcić wkrętem co kilkanaście/dziesiąt centymetrów.

Wszystko to na zasadzie jednego kapiwąsa na całej szerokości tylnej ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elvis, u mnie pomogła banalna sprawa. Zderzak idzie w dół i zawija się pod podłoge, w tym zawinięciu stała woda i moczyła narożniki. Odkręciłem to zawinięcie, jest może z centymetr od podłogi, woda sibienspływa a narożniki suchutkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elvis, u mnie pomogła banalna sprawa. Zderzak idzie w dół i zawija się pod podłoge, w tym zawinięciu stała woda i moczyła narożniki. Odkręciłem to zawinięcie, jest może z centymetr od podłogi, woda sibienspływa a narożniki suchutkie

Ale w narożnikach zderzak nie jest zawijany pod podłogę? Jest tam może jeden uchwyt zderzaka na szerokości 5cm ze 3cm od narożnika o tym mówisz?

Na środku rzeczywiście zderzak zawija pod podłogę.  

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w narożnikach zderzak nie jest zawijany pod podłogę? Jest tam może jeden uchwyt zderzaka na szerokości 5cm ze 3cm od narożnika o tym mówisz?

Na środku rzeczywiście zderzak zawija pod podłogę.

Dokładnie o tym. To jest przyłapane na jeden wkręt, odkąd go wykreciłem sucho jak pieprz, i z lewej i z prawej strony. nie zauważyłem jakiejś większej wiotkości zderzaka

Ja myślę czy właśnie wejście kedry w zderzak nie zrobić butylem by woda na dół nie leciała

No to jest fabrycznie droga dla wody, jak zakleisz to miże płynąć gdzieś po ścianie i tam zamakać. Ja jeszcze dodatkowo będę wymieniał kliny bo są już sztywne, i wystawię je po pare cm za kedrę, takie wąsy zrobie żeby po tym woda spływała Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak że woda podchodziła do podłogi w narożniku przez grubą warstwę uszczelniacza. W prosty sposób to rozwiązałem. Między podłogę a blachę ściany z tym uszczelniaczem wsadziłem kawałek dętki. Problem rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem moje narożniki jakimś szuwiksem malować, ale po co jak wyatarczy wyeliminować przyczyne :)

 

P.S. Folia w płynie jest do stosowaniando wnętrz, i nie wiem jakby grała z drewnem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra a jak by przyszło do jakiejś wymiany to co trzeba cała podłogę wymieniać czy można tam jakoś wyciąć narożnik i zrobić wstawkę? Tam jest sklejka i co styropian? Czy jakiś panel z dociepleniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.