Skocz do zawartości

Karta płatnicza na Chorwacji


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam takie pytanie,czy ktoś z kolegów płacił kartą na bramkach lub za paliwo,interesuje mnie jaki jest przelicznik na zł

To jest uzależnione od twojego banku, czy karta płatnicza czy kredytowa. U nas wygląda tak Raiffaisen karta płatnicza przeliczyli po kursie 0,578 więc ok, a CitiBank karta kredytowa przeliczyli po 0,609.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta Pekao SA, płatności jak i wypłaty z bankomatów Zagrebaćka Banka po 0,5716

 

Przelicznik wg aktualnego kursu NBP z danego dnia. Bez żadnych dodatkowych opłat czy prowizji za przewalutowanie. I za to lubię Pekao SA  :ok:

I mam nadzieję, że to się nie zmieni po zakupie przez PZU....   :hmm:

 

Prusiak - czy wypłaty w grupie UniCreditu nadal są bezpłatne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedz ja ma kartę płatniczą właśnie w PKO SA z opcją bez prowizji we wszystkich bankomatach w kraju i za granicą i dla tego pytam się o przelicznik dwa lata temu trochę mnie w balona zrobili jak bank był w całości pod UNI KREDYTEM bez prowizji było płacąc a już wybierają w bankomacie UNI KREDYTU naliczali małą prowizję.Po powrocie trochę rabanu narobiłem o to bo na stronie internetowej banku było że bez prowizji dlatego teraz się pytam bez pośrednio kogoś kto tam jest i używa karty zwłaszcza z banku PKO SA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedz ja ma kartę płatniczą właśnie w PKO SA z opcją bez prowizji we wszystkich bankomatach w kraju i za granicą i dla tego pytam się o przelicznik dwa lata temu trochę mnie w balona zrobili jak bank był w całości pod UNI KREDYTEM bez prowizji było płacąc a już wybierają w bankomacie UNI KREDYTU naliczali małą prowizję.Po powrocie trochę rabanu narobiłem o to bo na stronie internetowej banku było że bez prowizji dlatego teraz się pytam bez pośrednio kogoś kto tam jest i używa karty zwłaszcza z banku PKO SA.

Co Ty mówisz?  :look:  Jest Pekao SA i PKO BP, nie ma PKO SA. 

Od lat używam karty Pekao S.A. i wypłacając kasę z bankomatu z grupy Unicredit (w Chorwacji to Zagrebacka Banka) nigdy mi żadnej prowizji ani opłaty dodatkowej nie potrącono. Ani rok temu, ani 2-3 itd lat wstecz. Czyli tak jak piszą Prusiak i Kejetan.

 

W tym roku w maju wypłacałam również euro we Włoszech i też nic więcej. Przelicznik był bardzo przyzwoity 4,221 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty mówisz?  :look:  Jest Pekao SA i PKO BP, nie ma PKO SA. 

Od lat używam karty Pekao S.A. i wypłacając kasę z bankomatu z grupy Unicredit (w Chorwacji to Zagrebacka Banka) nigdy mi żadnej prowizji ani opłaty dodatkowej nie potrącono. Ani rok temu, ani 2-3 itd lat wstecz. Czyli tak jak piszą Prusiak i Kejetan.

 

W tym roku w maju wypłacałam również euro we Włoszech i też nic więcej. Przelicznik był bardzo przyzwoity 4,221 PLN

:ok:  :ok:  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie,czy ktoś z kolegów płacił kartą na bramkach lub za paliwo,interesuje mnie jaki jest przelicznik na zł

 

płacę zawsze i wszędzie jak tylko jest taka możliwość , przelicznika nie znam bo po co 

Narazie nie widzialem dodatkowych obciazen. Zobaczymy na koniec miesiąca.

 

nadal są bez prowizji , a przy koncie premium plus bez prowizji ze wszystkich bankomatów 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płacąc kartą niezależnie gdzie (nazwijmy to na terenie UE) masz prawie 100% pewności, że kurs masz najkorzystniejszy, a nawet jak przy pobieraniu kasy z bankomatu naliczą 5 albo 10zł prowizji to i tak wyjdzie wiele lepiej niż w kantorze w PL. Przynajmniej u mnie tak jest - kurs w Częstochowie z łaski to 0,63-0,65 a w bankomacie w Cro po doliczeniu prowizji było od 0,58 do 0,59 w zależności z której karty i kiedy.

 

W innym  temacie Bartosz_b pisał, aby wypłacając nie klikać gwarantowanego przelicznika tylko normalną wypłatę, to samo przy płatności kartą jak pytają to zawsze płacę w lokalnej walucie bez przeliczenia. Przy wypłacie z bankomatu przeważnie nie opłaca brać się małych kwot, tylko przykładowo w pierwszym dniu wczasów 1000-2000kun i po sprawie. Ja w tym roku w 3 tyg wydałem w gotówce mniej niż 2000kun i to tylko dlatego, że często gościliśmy na straganach...

 

Owszem, można wozić złotówki, kuny, Euro (ale tylko kupione kiedyś tam po dobrym kursie), tylko po co ? bezpieczniej stracić kartę, gdzie nie wypłaci się więcej jak wielokrotność 50zł... niż stracić portfel z 5000zł w walutach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się zgodzę ;) bezpieczniej jest wozić kartę i gotówkę choćby na sytuację awaryjne, czasem lepiej np zapłacić komuś za szybkie holowanie w bezpieczne miejsce niż czekać godzinę przyjazd asistance , w restauracjach również wolę płacić gotówką dostosowując wysokość napiwku do smaku potraw i jakości obsługi :)

Co do kursu kun to w dniu wyjazdu kupowałem w kantorze po 0,6 w mBanku wyszło mi 0,59 w City 0,61

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się zgodzę ;) bezpieczniej jest wozić kartę i gotówkę choćby na sytuację awaryjne, czasem lepiej np zapłacić komuś za szybkie holowanie w bezpieczne miejsce niż czekać godzinę przyjazd asistance , w restauracjach również wolę płacić gotówką dostosowując wysokość napiwku do smaku potraw i jakości obsługi :)

Co do kursu kun to w dniu wyjazdu kupowałem w kantorze po 0,6 w mBanku wyszło mi 0,59 w City 0,61

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

Oczywiście, kasę zawsze jakąś wypada mieć - ja mam osobne portfele na Euro, Forinty, Kuny - i tam zawsze jest coś z roku ubiegłego.

 

w restauracjach nie doliczają przecież napiwku z automatu jak płacisz kartą :). Jak jedzenie jest super i obsługa również, to wyciągam jakieś kuny i daję po rozliczeniu jedzenia z karty :), nie robią problemów :) biorą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.