Skocz do zawartości

Którą trasą z przyczepą?


Rekomendowane odpowiedzi

Wybieramy się jutro do Chorwacji z kilkudniowym postojem na Słowenii na campingu Ptuj. Wyruszamy spod Warszawy i jak do tej pory z wypraw na Węgry znamy drogę przez Częstochowę, Katowice, Cieszyn, Czadca, Żylina itd. Teraz widzę, że otwarta została jakaś nowa trasa przez Żywiec i Zwardoń. I teraz pytanie: co to za trasa, pchać się tam z przyczepą czy wybrać tą przez kawałek Czech?

Jeśli wybierzemy tą nową to gdzie kupić najlepiej winietę na Słowację?

 

 

 

post-27571-0-85197000-1498677929_thumb.png

post-27571-0-78288700-1498677948_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieramy się jutro do Chorwacji z kilkudniowym postojem na Słowenii na campingu Ptuj. Wyruszamy spod Warszawy i jak do tej pory z wypraw na Węgry znamy drogę przez Częstochowę, Katowice, Cieszyn, Czadca, Żylina itd. Teraz widzę, że otwarta została jakaś nowa trasa przez Żywiec i Zwardoń. I teraz pytanie: co to za trasa, pchać się tam z przyczepą czy wybrać tą przez kawałek Czech?

Jeśli wybierzemy tą nową to gdzie kupić najlepiej winietę na Słowację?

Jechałem trasą przez Zwardoń 2 dni temu. Polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno czemu nie przez Wiedeń i Graz?

Minimalizujemy ryzyko stanięcia na wadze z przyczepą ;)

 

A jeśli chciałabym kupić ją tradycyjną drogą to gdzie najlepiej to zrobić jadąc nową trasą?

 

No dobra jestem na eznamka. Doczytałam, że do 3,5t potrzebujemy na zestaw tylko jedną winietę?

Edytowane przez rogaliki (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha... nad tym samym teraz siedzę, dzięki za temat :) skoro polecacie przez Zwardoń to tam lecę, póżniej tą samą co trasą jak rogaliki :) tylko trochę dalej :) jutro rano start o ile mi drogi wyjazdowej nie zaleje... my też spod Warszawy na Chorwację

do zobaczenia na trasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my też spod Warszawy

do zobaczenia na trasie :)

Nawet dokładnie z tego samego miejsca pod Warszawą :))

My ruszamy jutro ok 18.00. Tzn mam nadzieję, że ruszymy, bo dziecko właśnie się zastanawia czy się nie rozchorować :)

Gdzie zatrzymujecie się na Chorwacji?

Dajcie jutro znać jak trasa.

Szerokiej drogi!

Edytowane przez rogaliki (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jechalismy Wwa-Gorzyczki-Ostrawa-Brno-Mikulov-Drasenhofen-Wieden-Graz.

Zwezki za Drasenhofen i za Wiedniem.

Od 10.07 jakis remont sie szykuje tunelu w Wiedniu.

Pozdrowienia z trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet dokładnie z tego samego miejsca pod Warszawą :))

My ruszamy jutro ok 18.00. Tzn mam nadzieję, że ruszymy, bo dziecko właśnie się zastanawia czy się nie rozchorować :)

Gdzie zatrzymujecie się na Chorwacji?

Dajcie jutro znać jak trasa.

Szerokiej drogi!

Odpluć, odpukać nasze dziecko zdrowe :) ruszamy przed 12 :) napiszę jak trasa jak na noc się gdzieś zatrzymamy. W Chorwacji będziemy na Lanternie (zapewne, bo bez rezerwacji) przez około 7 dni, a póżniej jeszcze nie wiemy- może do Włoch ruszymy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilnujcie się ograniczeń także na terenie Polski. Nie wiem jak w innych rejonach ale u mnie drogówka ustawia się od tygodnia w nowych miejscach i łatają budżet całą dobę.

 

Pamiętajcie, że w Częstochowie po minięciu Galerii Jurajskiej jest fotoradar na kolejnych światłach, który robi fotki na czerwonym. Trzeba tam jechać 60kmh i reagować błyskawicznie.

 

 

Szerokości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czechy i Słowacja droga ok, chodź z Wawy nie wiem czy nie prościej na Czechy. Jeszcze jedno czemu nie przez Wiedeń i Graz?

Ja też preferuję trasę DK1 - A1 z Warszawy przez Częstochowę - Ostrawa - Brno - Wieden - Graz - Maribor - Ptuj - Chorwacja .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpluć, odpukać nasze dziecko zdrowe :) ruszamy przed 12 :) napiszę jak trasa jak na noc się gdzieś zatrzymamy. W Chorwacji będziemy na Lanternie (zapewne, bo bez rezerwacji) przez około 7 dni, a póżniej jeszcze nie wiemy- może do Włoch ruszymy :)

To ja już z prywatą jeśli reszta wybaczy.

Dziecko jednak dało radę. Dziś do Ptuj, a  w niedzielę lub poniedziałek ruszamy z Ptuj na Lanternę właśnie albo na Kozaricę. Obawiamy się tylko braku miejsc. Fajnie jak moglibyście dać znać w niedzielę czy jest sens się tam pchać. Numer telefonu wyślę w wiadomości prywatnej.

 

Co do kontroli to jedynie nas stresuje ta z wagą ;)

Zważyliśmy się, nie jest najgorzej. Ale idealnie też nie jest :)

Edytowane przez rogaliki (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.