Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Światło przeciwmgielne

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Arkady11

Arkady11

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 571 postów
  • Telefon:607810386
  • SkądKielce
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Buerstner 3552
  • Holownik:Opel Omega C kombi 2,2 DTI

Napisano 28 czerwiec 2017 - 19:36

Witam. Mam pytanie do posiadaczy Burstnerów wyprodukowanych w 1989 i starszych. Czy w tylnych lampach macie oryginalne światło przeciwmgielne. Mój jest z 1989 i takowego nie posiadam. Przyczepę mam od 8 lat co roku przechodziła przegląd a w zeszłym roku podczas przeglądu diagnosta marudził że nie ma przeciwmgielnego. Fakt że miał rację. Kupiłem dodatkową lampę żeby je zamontować przed zbliżającym się przeglądem ale przed tym pytam się jak jest u Was.   

Arkady11

#2 beruang

beruang

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1613 postów
  • Skądprawie Kraków
  • Model:bürstner city 390tl
  • Holownik:octavia'n 1,6

Napisano 28 czerwiec 2017 - 20:51

Coś nie halo. Światło przeciwmgielne jest obowiązkowe od "stu lat". Mój Burstner jest z 85 i światełko mam. Nieobowiązkowe jest natomiast w takich starociach światło cofania. Co roku na przeglądzie każą mi włączać i muszę przypominać rok produkcji mojej babci  :hej:

Do zobaczenia gdzieś w Polsce ;-)

#3 Leon35

Leon35

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 354 postów
  • SkądMałopolskie
  • Model:Piękna
  • Holownik:Stary ale jary

Napisano 28 czerwiec 2017 - 21:53

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA INFRASTRUKTURY1)
z dnia 31 grudnia 2002 r.
w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia
(Dz. U. z dnia 26 lutego 2003 r.)
Na podstawie art. 66 ust. 5 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. Nr 98, poz. 602, z późn. zm.2)) zarządza się, co następuje:

Rozdział 3
Światła

13) przeciwmgłowe tylne - pojazd samochodowy, z wyjątkiem motocykla, i przyczepa;
14) cofania - pojazd samochodowy, z wyjątkiem motocykla;
15) obrysowe przednie i tylne - pojazd samochodowy i przyczepa, których szerokość przekracza 2,1 m; nie stosuje się do podwozia samochodu ciężarowego z kabiną w zakresie świateł obrysowych tylnych;

pkt 12-15 nie stosuje się do pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1986 r. oraz pojałzdu Sił Zbrojnych;

Było wielokrotnie na forum   :yay:

Hobby, Burstner

#4 Arkady11

Arkady11

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 571 postów
  • Telefon:607810386
  • SkądKielce
  • Model:Buerstner 3552
  • Holownik:Opel Omega C kombi 2,2 DTI

Napisano 29 czerwiec 2017 - 17:15

To że światło przeciwmgielne ma być to ja wiedziałem od samego początku, ale tyle razy przechodziła przegląd i nie sprawdzali to nie zawracałem sobie tym głowy. Ale pytam, czy przeciwmgielne (w tych wyprodukowanych przed 1989r.) macie oddzielnie, czy razem z pozycyjnym i jak nie włączy się przeciwmgielnego w aucie to świeci tylko pozycyjne a po włączeniu przeciwmgielne tzn. na tej samej żarówce tak jak w samochodzie. Bo może u mnie coś jest nie tak w instalacji. 

Arkady11

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych