Skocz do zawartości

Hobby 560 KMFE 2002 rok z Bierunia


Kvasir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Czy ktoś oglądał może przyczepę Hobby z 2002 r. stojącą w S-camp w Bieruniu? Przyczepka 6 osobowa z piętrowym łóżkiem. Ja mam jutro jechać, ale szczerze mówiąc jestem świeżutki jak bułeczki z pieca i zielony jak żabka w temacie przyczep więc postanowiłem zapytać czy ktoś już ją oglądał i może coś na jej temat powiedzieć. Drugie pytanie odnośnie ciągnika, sądzicie że Passat B8 z silnikiem 180 km 320 nm i DMC przyczepy 1800 będzie się nadawał ?? Zestaw przekroczy 3500 więc liczę się z B+E i Via toll.

 

link do przyczepki: http://s-camp.pl/przyczepa-kempingowa-hobby-560/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w PL obowiązuje jeszcze (często wspominany na forum) stosunek mas (1,33) . I według niego możesz holować Paskiem maksymalnie przyczepę do 1518 kg z hamulcem najazdowym . Mimo że w dowodzie masz 1800... I ja tak sobie w duchu myślę że te 1500 to jest znośnie , bo szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie holować nim budę o 1800 dmc. Tzn . dał by radę na pewno mocą, ale Przyczepa mogła by nim trochę " rządzić"

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2020 kg

 

znalazłem jeszcze coś takiego:

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=6865559918#thumb/10

 

młodsze o kilka lat, ale z roletą zamiast przedsionka :(

to markiza workowa, więc nie problem ją zdjąć i sprzedać, przedsionek można kupić , to nie problem, czy to nowy, czy używany. Nie wiem jak chcesz używać przyczepy, ale przedsionek ma sens tylko wtedy gdy stacjonarnie. Mój np. powędrował na strych i zdejmę go dopiero gdy będę sprzedawał przyczepę. Mi wystarcza w zupełności daszek, który daje mobilność (tak jak i markiza). Doszedłem do tego już po jednym sezonie karawaningowania i od tamtej pory przedsionek to dla mnie rzecz zbędna

Skup się bardziej na tym czy przyczepa jest szczelna, sucha, niekombinowana, bo to jest najważniejsze.

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założenie jest takie że przyczepa w przyszłym sezonie stanie sobie na campingu w CRO na cały sezon stąd bardziej odpowiadał by mi przedsionek, ale tak jak piszesz, są ważniejsze rzeczy od dokładek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to markiza workowa, więc nie problem ją zdjąć i sprzedać, przedsionek można kupić , to nie problem, czy to nowy, czy używany. Nie wiem jak chcesz używać przyczepy, ale przedsionek ma sens tylko wtedy gdy stacjonarnie. Mój np. powędrował na strych i zdejmę go dopiero gdy będę sprzedawał przyczepę. Mi wystarcza w zupełności daszek, który daje mobilność (tak jak i markiza). Doszedłem do tego już po jednym sezonie karawaningowania i od tamtej pory przedsionek to dla mnie rzecz zbędna.

Wg mnie przedsionek jest bardzo wazny. Osobiscie rozkladam zawsze, nawet jak jadę weekendowo na jedna noc. Ostatnio zakupiłem daszek i.... powiem jedno - przedsionek to podstawa. Oczywiscie fajnie jak jest dobrej firmy i na kewlarowym stelazu.

Co do Firmy z Bierunia to przegladalem rozne przyczepy u nich ii ogolnie były zadbane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale szukaj innej, do 1500 dmc

 

A nie jest tak że ten warunek 1/3 stosunku mas obowiązuje przy b96 a przy b+e już nie? Jeszcze to LMC mi się podoba, ona ma dmc 1500. Masa przyczepy będzie się różnić może o 50 kg, ładowność będzie różna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założenie jest takie że przyczepa w przyszłym sezonie stanie sobie na campingu w CRO na cały sezon stąd bardziej odpowiadał by mi przedsionek, ale tak jak piszesz, są ważniejsze rzeczy od dokładek

ojojojojoj przedsionek na Cro to słaby pomysł . W ciągu dnia trudno będzie do niego wejść
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak że ten warunek 1/3 stosunku mas obowiązuje przy b96 a przy b+e już nie? Jeszcze to LMC mi się podoba, ona ma dmc 1500. Masa przyczepy będzie się różnić może o 50 kg, ładowność będzie różna.

Tu nie ma nic do gadania prawo jazdy. Jakbys miał hamulec uruchamiany z miejsca kierowcy no elektryczny to wtedy nie obowiązuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten LMC to nie za tani jak na 2008r?

Nie wiem czemu taka a nie inna cena, przyczepa jest od właściciela który jeździł nią przez 5 lat, nie od handlarza więc moim zdaniem mniejsza szansa na problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem cena ok obejrzałby tego LMC widać ze ma trochę wgiec itp

 

Dodatkowo może faktycznie 5lat w jednych rękach ale patrząc na pozostałe aukcje to raczej jakiś handlarz wiec czujność i ograniczona wiara w to co napisane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.