Skocz do zawartości

Dzień dobry! Proszę o radę!


Rekomendowane odpowiedzi

Duże brawa za odwagę i podjęcie decyzji o naprawie. Jedno tylko przed nałożeniem uszczelniacza dobrze odtłuścić smarowane powierzchnie benzyną ekstrakcyjną. Czytając Twoje posty, miło robi się pod sercem, że z takim uporem chcesz ją zatrzymać, wyremontować i cieszyć się. Życzę dużo wytrwałości, stanowczości a potem wymarzonych wyjazdów. Pisz o pracach i wstawiaj fotki, ja na pewno będę Ci kibicował. Tez posiadacz angielki,(była remontowana) której nie oddałbym za skarby świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Podziwiam determinacje w dążeniu do celu i z ciekawością będę obserwował Twoje posty i ewentualna relacje z postępu prac. Serducho rośnie. Trzymam za Was mocno kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Brak klina i wkręta mógł spowodować zaciekanie.Przy listwie tez już ktoś majstrował,bo wkręcał na czarnuchy i silikon który się utlenił i poszłoo.

Rozglądam się wciąż za tym klinem i nie wiem, o który chodzi - czy maskujący czy raczej ozdobny? 

http://allegro.pl/klin-tasma-ozdobna-do-listew-czarny-kena-wroclaw-i6761526329.html

czy

http://allegro.pl/klin-maskujacy-ozdobny-do-listwy-1m-bialy-wawa-i6788787861.html

Jeśli ktoś ma angielkę - będę wdzięczna za zdjęcie takiegoż klina...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób zdjęcie listwy do której chcesz go użyc.

 

zrób zdjęcie listwy do której chcesz go użyc.

 

Czy będzie tu pasowała ta listwa? 

http://allegro.pl/klin-tasma-ozdobna-do-listew-czarny-kena-wroclaw-i6761526329.html

Mam jeszcze jedno pytanie - na zdjęciu poniżej widać, że po zewnętrznej stronie drzwi brakuje uszczelki. Czy wiecie, gdzie można taką dostać? Czy można oryginalną zastąpić jakąś inną?

post-27559-0-78801200-1499866283_thumb.jpg

post-27559-0-96606100-1499866920_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swojej byłej angielce wymieniałem kliny na takie. http://allegro.pl/klin-ozdobny-maskujacy-12x2-bialy-niewiadow-i6864237549.htmlRozmiar byl uniewrsalny tzn pasowal do wszystkich listew aluminiowych. Zawsze mozesz zmierzyc ile mm maja kliny w Twojej i probowac szukac idealnego rozmiaru. Kliny zakladaj w goracy dzien tak aby od ciepla byly elastyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swojej byłej angielce wymieniałem kliny na takie. http://allegro.pl/klin-ozdobny-maskujacy-12x2-bialy-niewiadow-i6864237549.htmlRozmiar byl uniewrsalny tzn pasowal do wszystkich listew aluminiowych. Zawsze mozesz zmierzyc ile mm maja kliny w Twojej i probowac szukac idealnego rozmiaru. Kliny zakladaj w goracy dzien tak aby od ciepla byly elastyczne.

Bardzo dziękuję za podpowiedź. Ale z tym gorącym dniem to będzie mały problem  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz czekac na gorący dzien. Wystarczy, ze przed założeniem wrzucisz klin do gorącej wody i efekt będzie taki sam albo lepszy. Zwroc tylko uwagę żeby go nie rozciagac przy zakładaniu i jak już założysz to zostaw po kilka cm dluzszy niż listwa bo tak czy inaczej się skurczy i sciagnie. Jak się już to stanie to dopiery wtedy obetnij zgodnie z wymiarem listwy. Jak zrobisz to od razu po zalozeniu to po jakims czasie okaze się za krotki bo się sciagnie. A klin każdy uniwersalny powinien pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do montazu klina polecam koncowke od tuby np. silikonu. Odpowiednio docieta baaaardzo ulatwia prace trzeba jednak uwazac i co ok 10cm cofac sie troche bo naciaga klin.

 

Przepraszam za brak polkich znakow, pisze z pracy.


*polskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych klinów...wszystkie są jednakowe. Ale w mojej przyczepce listwa przednia górna, w której właśnie brakuje klina, jest całkiem inna niż reszta listwe. Tam są takie wąskie kliny, które są wciśnięte w listwę. A ta przednia jest jakby profilowana i tu właśnie nie wiem, co zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednia listwa górna łacząca poszycie dachu i przednią scianą wydaje się ze zdjęc standardowa. Pozatym  montaz klina to już raczej kosmetyka.  U mnie woda zaciekała głownie pod uszczelki w przednich oknach. Tam bym butylu nie załował.  Może którys z kolegów robiacych remont swojej budy mieszka w poblizu Ciebie i mógłby zerkąć fachowym okiem na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednia listwa górna łacząca poszycie dachu i przednią scianą wydaje się ze zdjęc standardowa. Pozatym  montaz klina to już raczej kosmetyka.  U mnie woda zaciekała głownie pod uszczelki w przednich oknach. Tam bym butylu nie załował.  Może którys z kolegów robiacych remont swojej budy mieszka w poblizu Ciebie i mógłby zerkąć fachowym okiem na to?

Niestety nie znam nikogo, kto by się na tym znał. Szukałam nawet fachowej pomocy w serwisach, by naprawić ściankę między oknami, to nikt nie naprawia przyczep Abi.  :swieca:

Standardowe listwy 12 mm pasują do mojej przyczepy do wszystkich listew boczne, tylne itd.) oprócz tej górnej. Tam powinna wejść szersza niż standardowe 12mm. Jedyne co znalazłam to taka:

http://allegro.pl/klin-ozdobny-uszczelka-listwy-ozdobnej-fendt-16mm-i6198640875.html

 

Chyba kupię w ciemno i tyle. U nas w pobliżu nie ma żadnego sklepu z takimi akcesoriami :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.