Skocz do zawartości

Łazy( wydmy) na dziko 30.06-02.07


Rekomendowane odpowiedzi

tak nam wydma sie spodobała :skromny:  że kolejny wekeend spedzony na wydmie było  super i w bardzo miłym towarzystwie forumowiczów  :thank: pozdrawiamy wszystkie ekipy i życzymy pogody tym co zostali do zobaczenia na trasie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i ja dodam dwa grosze od siebie, bo byłem na miejscu od 1 do 4 sierpnia - pierwszy raz na dziko (nie liczę postojów na jedną noc).

Pochwalę się, że pierwszy raz odpaliłem lodówkę na gaz - męczyłem się z godzinę lub dwie, ale dzięki forum się udało. Nie śmiejcie się, ale nie widziałem, że trzeba wcisnąć to pokrętło od regulacji.

Ale wracając do pola. Wielką zaletą tego miejsca jest bliskość morza, toć to prawie rzut beretem. Trzy kroki na niezbyt wysoką wydmę i już się turlamy do morza. Powiem bez ogródek, że można się nawet wrócić po zimne piwo z lodówki i się człowiek nie zmęczy. No nie byłem jeszcze tak blisko. Poza tym na plaży fajnie i pusto. No na prawdę. Jakbym miał sto parawanów i się odgrodził to nikt by mi nie miał za złe - tyle tego miejsca tam było. Kolejny plus to śmietniki. Nic nie płacimy a na polu/parkingu kosze na śmieci, tak samo nad morzem. Nigdy nie widziałem, by się zapełniły. Wielkie pochwały dla gminy/miasta.

Jednego dnia zrobiliśmy sobie wycieczkę rowerową do Unieścia na obiad, potem partyjka szachów na świeżym powietrzu i powrót wzdłuż linii brzegowej jeziora Jamno - polecam - szczególnie ścieżkę wzdłuż jeziora.

Jedyna wada (oprócz wcześniej wspomnianych komarów) to stres związany z pozostawieniem dobytku bez żadnej opieki. Niby są inne przyczepy, jednak za dnia większość ludzi się gdzieś rusza i prawie nikogo nie ma na miejscu. 

 

Żałuję tylko, że nie poznałem większej ilości osób. 50-100 metrów ode mnie była przyczepka z naszą flagą i nie udało mi się poznać właściciela. Choć kilku innych współbiesiadników poznałem. No ale tak to jest, jak czas jest na maxa wypełniony. Dodam tylko jeszcze, że trzeba się pilnować, bo piaski na miejscu nie wybaczają błędów. Wiele zestawów tam się kopie - w dniu naszego przyjazdu z rana zakopał się jakiś kamper, jak my już zdążyliśmy się rozbić to mój braciak musiał wyszarpywać Jeeep'a a w nocy piękna młoda pani chciała mercedesem (osobówką) taranem dojechać niewłaściwą drogą do nas. Skończyło się pospolitym poruszeniem na polu i wypychaniem jej w 8-miu chłopa przez 20 metrów. W dniu naszego wyjazdu drogę zatarasował mi Niemiec w busie - też trzeba było go wypychać bo z cepką bym go nie minął. Ja widząc co się dzieje, niestety dałem zbyt dużo gazu i przywaliłem tyłem przyczepy o glebę.

 

A no i chodząc na około można ściągnąć sporo drewna na ognisko - tak jak ktoś już wcześniej pisał - jednak trzeba pamiętać, że teren jest zaminowany. Tak więc jak przejdziemy szkolenie saperskie, to potem możemy się cieszyć pięknym ogniskiem, choć mniej więcej między 20 a 22 trzeba sobie zrobić przerwę. Potem wracamy, przywracamy do życia ognisko i można się cieszyć jego blaskiem do rana.

 

A i dodam tylko, że na miejscu przeżyliśmy piękną burzę - mówię wam cudo - jak dostanę zdjęcia to wstawię. Ja nie robiłem zdjęć, bo w tym czasie wraz z bratem walczyłem z burzą o markizę. Nie mogłem jej zdjąć, bo do niej był przyczepiony tarp brata który chronił przeciekający namiot. Niestety, ale ja stałem od zawietrznej a deszcz padał poziomo przez 15 minut - piękny prysznic miałem.

 

Pozdrowienia dla wszystkich sąsiadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam tu allergon i ipy z Zoska i nasza domowej roboty przyczepka-odswiezamy watek odnosnie dzikich plaz miedzy Uniesciem a   Łazami-ten teren koło byłej jednostki wojskowej. Czy to jeszcze jest aktualne? Bo chodziły głosy, że coś ma się tam budować.. .

Pozdrawiamy wszystkich!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam tu allergon i ipy z Zoska i nasza domowej roboty przyczepka-odswiezamy watek odnosnie dzikich plaz miedzy Uniesciem a   Łazami-ten teren koło byłej jednostki wojskowej. Czy to jeszcze jest aktualne? Bo chodziły głosy, że coś ma się tam budować.. .

Pozdrawiamy wszystkich!!!

Podbijam temat czy ktoś może był już w Łazach;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie wiem, czy info będzie jeszcze potrzebne
We wtorek  było tam tak na na oko ze 20 kamperów i z dziesięć przyczep. Przy drodze wjazdowej na wydmy widać było nawet kontener na śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce się rozreklamowało na Face dla ludzi nie z forum i " poszły konie po betonie". 30 zestawów  to już problem sanitarny choćby dla gminy ( śmieci,  toytoy ) Wszystko zależy jaki stan środowiska pozostawiali po sobie biwakujący!  My karawaningowcy z forum wiemy jak się zachować. Nowicjusze i niezrzeszeni niestety zachowują się często niestosownie w stosunku do natury. Pomiędzy Karwią a Jastrzębią jest fajna cicha miejscówka z Toytoyem i niedalekim dostępem do żródlanej wody ale nie przyszło by mi na myśl żeby wystawić ją na Face z kordynatami !!! Stajemy tam sobie i zawsze ktoś też sobie staje 3-4 zestawy. jakby stanęło 20 zestawów to gmina stawia parkometr  robi parking płatny i po zawodach. ( taką info dostałem od podjeżdżającej tam dla naszej ochrony policji).

Dziś na Face zw grupie" Kaszuby i okolice" zobaczyłem Naszą Koczałę! Bardzo fajny kemping miejsce spotkań "Naszej Braci" No to chyba już " Nie Naszej Braci ". Nawołuję o zachowanie rozsądku. Moim zdaniem miejscem do publikacji i opisów fajnych miejsc jest forum  karawaning.pl  . Grupę można stworzyć w dziale " Przyjaciele" jeśli jest się zalogowanym użytkownikiem. Proszę szanownych forumowiczów o komentarz jeśli się mylę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.