Skocz do zawartości

Swift lifestyle 2003 . Dzien dobry :-)


darnel

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim witam już jako zarejestrowany uczestnik. Dotychczas podglądałem forum anonimowo. Od dawna po głowie chodził mi zakup przyczepy i tak od początku tego roku trzeba było wyszukać najpierw lokomotywę - padło na mondeo . Wersja nadwozia liftback, bo bałem się że DMC kombi 2200 kg wykluczy sporo przyczep. No więc mam 2015 DMC i pozostałe 1485 kg zagospodarować można było na przyczepkę. Po wielu różnych perypetiach - od kłopotu z hakiem, bo go nie było i nie było łatwo dostać, poprzez wybór przyczepy, marki, modelu, kraju pochodzenia, etc, padło na swift lifestyle z 2003 roku. Mam nadzieję, że to dobry wybór. Przy zakupie okazało się, że kilka rzeczy wymaga poprawek, że w  instalacji z akumulatora nie ma bezpiecznika (nie znam sie na przyczepach ale na prądzie się znam i wiem że musi być bezpiecznik zaraz przy akumulatorze na wypadek zwarcia)na mover i instalacje przyczepy, więc dziś jeszcze zamontuję je dla bezpieczeństwa przyczepy i pierwsza trasa - Bieszczady w lipcu. Mam nadzieję, że wczasy z przyczepka spełnią moje oczekiwania i będą to udane wakacje.

Pozdrawiam wszystkich :-)

Darek

post-27578-0-23944200-1498289358_thumb.jpg

post-27578-0-95884600-1498289367_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super układ i bardzo dużo przestrzeni w środku.

Gratuluję i życzę zawsze szerokości i słoneczka.

Ja właśnie nie kumam europejskich producentów. Dlaczego żaden nie pójdzie w ślady angielek? Mają fajne układy, dużo miejsca a na małej powierzchni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem z Anglii poprzez faceta który dorabia wyszukując przyczepy na zamówienie. Szukał, wysyłał aukcje , jeździł oglądać i zdawał relacje. Tym sposobem doszliśmy do tej przyczepki. Ma to co chciałem - przyzwoity stan, brak zapachów, wszystko sprawne, podłoga sztywna, mover, pełny przedsionek, rocznik - zależało mi na tym, by nie była starsza niż rok 2000. Póki co, jestem nią zachwycony. Wczoraj wprowadziłem w niej usprawnienia - założyłem bezpieczniki i wyłącznik movera. Znalazłem zaślepkę na prawdopodobnie opcjonalne gniazdo i tam włożyłem wyłącznik, żeby nie straszył druciarstwem i wyglądał jak oryginał.. Cena nie jest tajemnicą - z rejestracją i niezbędnymi modyfikacjami, naprawami wyniosła mnie 25 tys. Do zrobienia mam jeszcze tylko wzmocnienie podłogi pod bagażnikiem bo 11 kg butlę strach stawiać na tej jego "podłodze" .

post-27578-0-09733900-1498370943_thumb.jpg

post-27578-0-65606200-1498370951_thumb.jpg

post-27578-0-22303900-1498370961_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Nadeszła łagodna zima, więc postanowiłem już zabrać się za niedostatki. W lecie wyjeżdżając spod zbyt niskiej wiaty z otwartym wentylatorem okapu uszkodziłem go :blink: i otwierał sie minimalnie - ściągnąłem cały szyberdach i znalazłem połamany element - takie siedzenie dla zębatek szyberdachu. . Kolega w pracy na frezarce dorobił mi i mogę to składać. Dodatkowo lodówka działała bezbłędnie tylko na gazie. Okazało się, że czasem na 230 czy na 12 V działa z przerwami. Wywlekłem ją i rozebrałem przełącznik, wyczyściłem  go i sprawdziłem grzałki - lodówka zamiata na wszystkie sposoby 12/230/gaz. Dodatkowo znalazłem przyczynę kiepskiego ogrzewania kabiny prysznicowej - ktoś tę lodówkę już wyciągał i wkładając zgniótł przewód z ciepłym powietrzem. Tu wpadłem na pomysł, aby za lodówka ten przewód przeciąć, wstawić trójnik i w nocy używać do dogrzewania przedsionka  bo w niektóre noce wilgotne, chłodne powietrze psuło nastroje jego mieszkańcom :) i jakiś zawór wstawię, żeby nieużywany nadmuch do przedsionka dało się zamknąć (pracuje nad ty,m). Myślę, że choćby lekki nawiew suchego ciepłego powietrza poprawi warunki w przedsionku. Zdjęcia z moich poczynań wrzucę później. Rozbite przez upadek drabiny okno kuchenne oddam w najbliższych dniach do dorobienia. Zostanie mi jeszcze tylko wymienić w łóżku pękniętą na sęku  listewkę i przyczepa gotowa na nowy sezon :). Pozdrawiam

Edytowane przez darnel (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten szyberdach to faktycznie moja wina ale reszta to już poza mną. Syn czyszcząc rynny wiaty pod która stoi przyczepa przechylił się tak, że upadł z drabina. On nie ucierpiał, a przyczepa, jak wyżej pisałem. Szyberdach mam gotowy do montażu. Zaczekam na cieplejsze dni. Kończę dopasowywanie elementów do ogrzewania przedsionka. W  czasie wakacji tez okazało się, że zawiasy zamrażalnika sa pęknięte i klapka czasem zostawała w rękach. Znalazłem takie ale drogie, więc dałem dorobić obydwa z mosiądzu :)5a8448131adb8_zawiaszamraalnika.thumb.jpg.ecfe388c367471449b49748b312d5293.jpg

element szyberdachu.jpg

Edytowane przez darnel (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Okienko zrobione odebrałem i zamontowałem. Namiar na firme Pana Bogusława dostałem tu od kolegów na forum. Mam to szczęście, że do Chorzowa mam blisko i podjechałem osobiście zawieźć okienko. Sami oceńcie jak to wyszło. Wykonanie trwało miesiąc, ale pod każde okienko trzeba wykonać formę a jak zapewnia Pan Bogusław jeszcze mu sie nie zdarzyło, żeby jedną formę wykorzystać choć dwa razy. Jestem bardzo zadowolony z okienka. Jest bardziej brązowe niż stare ale stare było.,.. stare :D Bardzo polecam usługi firmy Carbon Plast . Pan Bogusław wykonuje okienka i nie tylko. Zdarza się mu wykonać brodzik do kamperów bo oryginał drogi jak złoto i z byle czego zrobiony i w razie uszkodzenia  jest duży kłopot . A tu z pomocą przychgodzi Carbon Plast :). Byłem w pracowni firmy i widziałem ogrom różnego asortymentu, jakim sie zajmują.

IMG_20171108_085223.jpg

IMG_20180402_163744.jpg

Dodam jeszcze zdjęcia mojej malutkiej przeróbki instalacji do podgrzewania przedsionka

IMG_20180303_154625.jpg

IMG_20180303_154647.jpg

IMG_20180303_154652.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.