Skocz do zawartości

Podłączenie się do kranu z wodą


dried

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich forumowiczów, 

zastanawia mnie kwestia podłączenia się wężem wodnym na placach kempingowych, 

tzn. czy wszystkie są ujednolicone np. na 1/2 cala, czy są różne w zależności od kraju, w których się przebywa. 

 

Jakiej długości muszę mieć wąż do tego celu?

Czy ktoś ma doświadczenie w temacie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej spotkasz 3/4" GZ.

Redukcje na szybko złącze lepiej wozić w przyczepie i to w różnych rozmiarach [3/4, 1/2].

 

 

 

Do tego dwa rodzaje zew i wew. A węża do 30m. W castoramie są takie kurczace się z 22 do 7,5m więc dwa załatwią sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

I wąż tylko taki z atestem do żywności. Nie używać ogrodowych z marketów budowlanych, no chyba że ktoś chce przyjmować z wodą jakieś związki chemiczne.

 

Ja kupiłem taki wąż i w komplecie były wszelkie redukcje czy przejściówki itp:

http://allegro.pl/waz-przewod-zwijany-do-wody-w-kasecie-15-m-kamper-i6925708651.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie popadajmy w paranoje.

 

Nie popadam. Piszę z własnego doświadczenia. Używanie przeze mnie i mojego brata węża (mieliśmy różne węże, kupowane w innych miejscach) takiego z marketu budowlanego do nalewania wody pitnej skutkowało tym, że woda z takiego węża miała taki chemiczny posmak. Prawdopodobnie na słońcu, po nagrzaniu się takiego węża, następowała jakaś reakcja i wydzielały się jakieś związki, które przenikały do wody. Jak doszliśmy do tego, że w obu przypadkach winę za posmak wody ponosi wąż, to przestaliśmy ich używać i problem znikł. Dlatego zaopatrzyłem się w wąż z przeznaczeniem do wody pitnej i z odpowiednim atestem, aby więcej nie ryzykować picia jakiegoś syfu. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie popadam. Piszę z własnego doświadczenia. Używanie przeze mnie i mojego brata węża (mieliśmy różne węże, kupowane w innych miejscach) takiego z marketu budowlanego do nalewania wody pitnej skutkowało tym, że woda z takiego węża miała taki chemiczny posmak. Prawdopodobnie na słońcu, po nagrzaniu się takiego węża, następowała jakaś reakcja i wydzielały się jakieś związki, które przenikały do wody. Jak doszliśmy do tego, że w obu przypadkach winę za posmak wody ponosi wąż, to przestaliśmy ich używać i problem znikł. Dlatego zaopatrzyłem się w wąż z przeznaczeniem do wody pitnej i z odpowiednim atestem, aby więcej nie ryzykować picia jakiegoś syfu. 

No ale chyba wody z instalacji przyczepy nie używasz do spożycia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale chyba wody z instalacji przyczepy nie używasz do spożycia?

 

A dlaczego mam nie używać? Zbiornik na świeżą wodę zalewam tylko i wyłącznie wodą zdatną do picia. Wody takiej używamy np do herbaty/kawy, nalewam psu do picia, używamy do gotowania, do mycia się, do mycia zębów itp. Po to woda jest w przyczepie, i używamy jej przecież w taki sposób, że ma ona styczność z żywnością, z naszym układem pokarmowym itp. Dlatego wolę używać atestowanych materiałów, tak samo jak są użyte w przyczepie. Przecież zbiornik na świeżą wodę, węże itp - cała instalacja jest dopuszczona do użycia z żywnością itp

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym wszystkim jest, Jacku!
W takim razie wielkie dzięki za poradę – już miałem zamiar brać swoje ogrodowe węże :look::P

 

Pozdrawiam, Jasiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.