Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

dried

Witam Wszystkich forumowiczów, 

zastanawia mnie kwestia podłączenia się wężem wodnym na placach kempingowych, 

tzn. czy wszystkie są ujednolicone np. na 1/2 cala, czy są różne w zależności od kraju, w których się przebywa. 

Jakiej długości muszę mieć wąż do tego celu?

Czy ktoś ma doświadczenie w temacie?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Exen

Raczej spotkasz 3/4" GZ.
Redukcje na szybko złącze lepiej wozić w przyczepie i to w różnych rozmiarach [3/4, 1/2].

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec

Raczej spotkasz 3/4" GZ.

Redukcje na szybko złącze lepiej wozić w przyczepie i to w różnych rozmiarach [3/4, 1/2].

Do tego dwa rodzaje zew i wew. A węża do 30m. W castoramie są takie kurczace się z 22 do 7,5m więc dwa załatwią sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bartosz_b

Kup sobie redukcje przechodzące od 1/2 do bodajże 1 cala. Wtedy masz pewność że trafisz :) W Casto kosztują kilka złotych i nie musisz się wtedy martwić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dried

Dzięki za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja siek

Hej Hej,
czy dobrze rozumiem, że mowa jest o takich złączkach i przejściówkach "ogrodowych"?

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mefju

Tak, zwykle adresują temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek00

I wąż tylko taki z atestem do żywności. Nie używać ogrodowych z marketów budowlanych, no chyba że ktoś chce przyjmować z wodą jakieś związki chemiczne.

Ja kupiłem taki wąż i w komplecie były wszelkie redukcje czy przejściówki itp:

http://allegro.pl/waz-przewod-zwijany-do-wody-w-kasecie-15-m-kamper-i6925708651.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
danielpoz

Nie popadajmy w paranoje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek00

Nie popadajmy w paranoje.

Nie popadam. Piszę z własnego doświadczenia. Używanie przeze mnie i mojego brata węża (mieliśmy różne węże, kupowane w innych miejscach) takiego z marketu budowlanego do nalewania wody pitnej skutkowało tym, że woda z takiego węża miała taki chemiczny posmak. Prawdopodobnie na słońcu, po nagrzaniu się takiego węża, następowała jakaś reakcja i wydzielały się jakieś związki, które przenikały do wody. Jak doszliśmy do tego, że w obu przypadkach winę za posmak wody ponosi wąż, to przestaliśmy ich używać i problem znikł. Dlatego zaopatrzyłem się w wąż z przeznaczeniem do wody pitnej i z odpowiednim atestem, aby więcej nie ryzykować picia jakiegoś syfu. 

Edytowane przez jacek00

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
adaśko

Nie popadam. Piszę z własnego doświadczenia. Używanie przeze mnie i mojego brata węża (mieliśmy różne węże, kupowane w innych miejscach) takiego z marketu budowlanego do nalewania wody pitnej skutkowało tym, że woda z takiego węża miała taki chemiczny posmak. Prawdopodobnie na słońcu, po nagrzaniu się takiego węża, następowała jakaś reakcja i wydzielały się jakieś związki, które przenikały do wody. Jak doszliśmy do tego, że w obu przypadkach winę za posmak wody ponosi wąż, to przestaliśmy ich używać i problem znikł. Dlatego zaopatrzyłem się w wąż z przeznaczeniem do wody pitnej i z odpowiednim atestem, aby więcej nie ryzykować picia jakiegoś syfu. 

No ale chyba wody z instalacji przyczepy nie używasz do spożycia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek00

No ale chyba wody z instalacji przyczepy nie używasz do spożycia?

A dlaczego mam nie używać? Zbiornik na świeżą wodę zalewam tylko i wyłącznie wodą zdatną do picia. Wody takiej używamy np do herbaty/kawy, nalewam psu do picia, używamy do gotowania, do mycia się, do mycia zębów itp. Po to woda jest w przyczepie, i używamy jej przecież w taki sposób, że ma ona styczność z żywnością, z naszym układem pokarmowym itp. Dlatego wolę używać atestowanych materiałów, tak samo jak są użyte w przyczepie. Przecież zbiornik na świeżą wodę, węże itp - cała instalacja jest dopuszczona do użycia z żywnością itp

Edytowane przez jacek00

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja siek

Coś w tym wszystkim jest, Jacku!
W takim razie wielkie dzięki za poradę – już miałem zamiar brać swoje ogrodowe węże :look::P

Pozdrawiam, Jasiek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi