Skocz do zawartości

Ciepła woda w przyczepie


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zbyt dużo czasu mi nie zostało do wyjazdu a ciepła woda do mycia ząbków,itp by sie przydała więc zmontowałem pełną prowizorkę czyli bańka 30 litrów i grzałka 100W(akwariowa :czacha: ) postawię to pod zlewem.Robiłem test w domu po nalaniu lodowatej wody po 8-12 h woda ma temp około 35-45 stopni. Narazie to musi wystarczyć :niewiem: A koszt banka 25pln+10pln grzałka :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek i Ewcia, proponuje większą grzałkę np 500 Wat i termostat np taki http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=661051501 i czas podgrzania wody 15 l około 30 min . Tak właśnie zrobiłem w poprzedniej przyczepie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bańka 30 litrów i grzałka 100W(akwariowa :niewiem: ) postawię to pod zlewem.Robiłem test w domu po nalaniu lodowatej wody po 8-12 h woda ma temp około 35-45

 

To ja wolałbym zagrzać na kuchence w 5 min garnek wody i mam 80 stopni .

Umyję ząbki ,garnki ,siebie i jeszcze zrobię kawę.

 

Wir ma rację z mocniejszą grzałką.

12 h x 100W daje zużycie energi 1200W

 

Czas podgrzania wody 15 l około 30 min czyli 30 l w 1h.

1h x 500W daje zużycie energi 500W.

Masz w godzinę i o połowę taniej. :czacha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się bardzo podoba temat z grzałką akwariową , spokojnie, bez obaw o wywalenie bezpieczników , mam jeszcze jeden dzień wolny przed wyjazdem , postaram się zakupić , za prąd i tak płacimy ryczałtowo a bezpieczeństwo użytkowania najważniejsze :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarekkow, w temperaturze 45 stopni ryba chyba nie przeżyje , więc takich grzałek akwariowych nie spotkasz , ja stosowałem 500 Wat i jakoś bezpieczniki wytrzymywały , obecnie mam bojler gazowy , więc problem z głowy z bezpiecznikami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku szukając właśnie takiej akwariowej grzałki nie spotkałem :niewiem: , więc zastosowałem taki akwariowy termostat ( link powyżej w poście) i już nie akwariową grzałkę , może znajdziesz dla ciepłolubnych rybek taką grzałkę mi się nie udało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z czystej ciekawości jak to zamontowałeś może jakieś foty bo to może być największy dla mnie problem sam montaż tej grzałki w zbiorniku który jest w środku przyczepy w schowku. Bo jeszcze myślałem by za montować może grzałkę z czajnika na podstawie ze steropianu tak żeby grzałka swobodnie sobie w zbiorniku pływała tylko nie do końca jestem przekonany z tym pomysłem. Co o tym myślicie. Jakaś podpowiedz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jeszcze myślałem by za montować może grzałkę z czajnika na podstawie ze steropianu tak żeby grzałka swobodnie sobie w zbiorniku pływała tylko nie do końca jestem przekonany z tym pomysłem. Co o tym myślicie. Jakaś podpowiedz. Pozdrawiam

 

:-]:-]:ok::-]:]:-]:-]:]

Styropian ci się stopi i chemia będzie w wodzie.

Dodatkowo nie zapomnij ,że woda +prąd = :-]:-] .

Każde takie przeróbki muszą mieć zachowane odpowiednie bezpieczeństwo. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.