Skocz do zawartości

jak zdemontować podłogę?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich. Mam na imię Grzegorz i stałem się posiadaczem przyczepy CORSAR 360. Przyczepka leciwa bo z 1982 roku, długi czas u jednego właściciela. Stan ogólny dobry plus. Przyczepka zadbana i dlatego się skusiłem na zakup. Jedyne co to muszę się liczyć z remontem podłogi przy wejściu a żeby mieć spokój na dłużej to może wymiana całej podłogi. Poprzednio miałem niewiadów n126e ale to inna bajka. Tutaj wiem że trzeba zacząć od demontażu mebelków tylko za bardzo nie wiem jak. Czy może ktoś podpowiedzieć jak zą mocowane. Nie chciałbym czegoś zniszczyć.Jeśli fotki coś pomogą to postaram się wrzucić w weekend. Za wszelkie sugestie bardzo dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przy wejściu trzeba by wzmocnić czy wymienić sklejkę wewnątrz i zewnątrz. Źle źe jest pomalowana od zewnątrz jakimś bitekse bo ponoć takich rzeczy się nie robi ale cóż już tak jest to może by tylko poprawić jeszcze jeden raz biteksem żeby jeszcze na jakiś czas ją podratować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Obejrzałem i faktycznie że może tragedii nie ma oprócz tego miejsca przy wejściu. Myślałem Ż moźe by włożyć arkusz blachy ocynkowanej między ramę a podłogę przez środek źeby trochę wzmocnić od zewnątrz. Od środka trochę podłoga chodzi ale samym środkiem tam gdzie się chodzi to może by tylko wymienić wierzchnią sklejkę. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy ugina się cała podłoga czy tylko górna warstwa. Jak tylko górna to nie masz się czym przejmować. Po prostu wygniótł się styropian w sadwiczu. Oczywiście można to naprawić. Jeden ze sposobów opisałem na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ściany zewnętrzne są ok, to nigdy nie zabieraj się za demontaż. Podłogę można naprawić od dołu, nawet jak sklejka pod wykładziną jest uszkodzona. Wycina się dół i ocenia uszkodzenie. Jeżeli stelaż się posypał, to robisz nowy z wiązaniem do zdrowych listew, a potem uzupełniasz styropian i sklejkę, klejąc ją na połowę szerokości listwy. Można stelaż wzmocnić dokładając listew. Wszystko kleisz i podpierasz grubą sklejką lub deskami. Docisk będzie podnosząc przyczepę i opierając na miejscu klejenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że nie zakładam nowego tematu ale nawet nie wiedział bym jaki dbać tytuł. Czy przy holowaniu przyczepy kempingowej ma znaczenie że przód przyczepy jest wyżej? Chodzi o to że jak zapnę ją do astry od rodziców to mniej więcej jest poziom. Jak zapnę do mojego galaxy to przód przyczepy jest wyżej bo wiadomo że auto jest wyźsze i z automatu hak jest wyżej. Proszę o podpowiedź czy ma to jakieś znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem Galaxy i jakoś przyczepa nie była wyżej, ale miałem założony wypinany hak firmy Westfalia, dedykowany do tego pojazdu. Nie ma znaczenia, że auto jest wyższe, tylko hak masz do d...y.

Edytowane przez kmtaxi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał że wysokość jest uregulowana normą EU i położenie środka kuli od ziemi powinno wynosić 350-420mm sprawdź u siebie. Też mam wyższe auto ale przyczepa siedzi normalnie.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Voku, właśnie nie jest, przetabiałem to u siebie. Jest jakiś przyjęty standard ale prawnie nie jest to uregulowane. Kolego cybergregor, a dupa siedzi jak auto jest puste czy załadowane? Bo wystarczy troche gratów do bagażnika wrzucić i tył auta troche siada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem podobnie, Skoda Octavia - fabryczny hak dedykowany do tego modelu i wysokość środka kuli od ziemi 47 cm (trochę sporo). Założyłem opony o większej średnicy ok 1 cm ( nie celowo tak jakoś wyszło) i już było widać różnicę a jak załadowałem rurki przedsionka do bagażnika jest idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie odpuściłem mierzenie wysokości haka a skupiam się na ratowaniu podłogi. Obejrzałem że cała buda trzyma się w sumie na 6 śrubach i 6 wkrętach. Czy ktoś z bardziej doświadczonych użytkowników może mi doradzić czy możnaby podnieść przyczepę i położyć wypoziomowane klocki pod samą budzę a następnie opuścić samą ramę chociaż 5 centymetrów żeby miec większe pole manewru przy podkładaniu sklejki czy blachy? Gdzie najlepiej podkładać klocki? Na rantach podłogi gdzię łączą się ze ścianami? Środek chyba odpada bo to chyba najsłabsze miejsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.