Skocz do zawartości

modul haka a zasilanie lodowki


luckyluke

Rekomendowane odpowiedzi

Jacek, dwa kable czyli jak juz zauważyl drugi Jacek "+" na pin10 i "-" na pin11. Z samą 10 lodówka nie zabangla a 11 jest osobną masą dedykowaną do pin10.

 

Mas nie powinno się nigdzie mostkować w drodze do "przyczepu" masy w aucie i żadnej po stronie przyczepy.

Pamiętajmy, że masą wraca suma prądu podpiętych do niej obwodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 166
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jacek, dwa kable czyli jak juz zauważyl drugi Jacek "+" na pin10 i "-" na pin11. Z samą 10 lodówka nie zabangla a 11 jest osobną masą dedykowaną do pin10.

 

Mas nie powinno się nigdzie mostkować w drodze do "przyczepu" masy w aucie i żadnej po stronie przyczepy.

Pamiętajmy, że masą wraca suma prądu podpiętych do niej obwodów.

 

No masa to wiadomo, że obowiązkowo. Nie wiedziałem, że o niej mówisz akurat. No ale masa to nie problem akurat w tym wypadku, bo w zasadzie nic nie trzeba ciągnąć przez całe auto. No i patrząc po kolorach jakie chciał elektryk, to nie chciał w ogóle masowych przewodów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chciał, 1,5m na mase

 

Aaa to do masy chciał. U mnie masowy fabrycznie ma 2,5 mm dla lodówki. 1,5 mm są dla reszty typu światła itp

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przysiadłem do tematu i pobadałem prąd u siebie. Skoda nie daje prądu na gniazdko gdy nie wyczuwa podpiętej przyczepy - na żadnym pinie nie ma ani 0,1 v. Opiszę sytuację jak wygląda to u mnie, generalnie mam problem z zasilaniem lodówki w czasie jazdy...

 

A: Odpalam auto z podpiętą już przyczepką:

 

1. prąd na pinie 9 i 10 - 13,88v,

2. po uruchomieniu lodówki na 9 pinie jest 13,78, na 10 - 12,55v

 

Na dziesiątym pinie mamy spadek napięcia z 13,78 na 12,55 v. Odkręciłem lodówkę i dostałem się do kabli zasilających. Sprawdzam prąd na 12 v max 1a - 13,42v, a na kablach zasilających grzałkę (12v max 20a) - 11,03v.

 

B: Uruchomiłem lodówkę na patencie (zdjęcie nr 1) - podpięte piny 10 i 11, prąd brany z ładowanego akumulatora:

 

1. prąd na 10 pinie przy włączonej lodówce - 13,07v

 

Sprawdzając prąd zasilający grzałkę 11,7v. Czuć ciepło z tyłu lodówki...

 

 

Pytania do znawców tematu. Dlaczego nie działa na prądzie z pracującego auta? Czy spadające napięcie na wtyczce jest spowodowane cienkimi kablami w 10 i 11 pinie w gnieździe? Gniazdo chciałem rozebrać, jednak dostać się tam do katorga (m.in. demontaż zderzaka...)

 

ZDJĘCIE NR 2 - kable zasilające budkę z auta były kiedyś łatane, najprawdopodobniej ktoś tarł wiązką po ziemi. Też mam z tym problem, że czasem wiązka trze o asfalt. Odkryłem to po ostatnim powrocie z urlopu (odrapana taśma izolacyjna). Przez takie połatane kable występuje duża utrata?

 

ZDJĘCIE NR 3,4 - takie cudo znalazłem w okolicach lodówki. Ktoś wie, jak to powinno być zamontowane, w którym miejscu?

Witam, z tego co piszesz, to jesteś szczęściarzem - bo ja też mam Superba (2017) z oryginalnym hakiem i ... nie mam aktywnego styku 10, a nawet mi skoda odpisała, że producent nie przewiduje żadnej możliwości dodatkowego doprowadzenia zasilania styku 10 :(  No a przecież nie będę na gwarancji grzebał w instalacji. A do tego nawet nie wiem jaki mam przekrój kabla styku 9 - do którego mam podpiętą lodówkę. Lodówka mi oczywiście nie działa, ale czytając ten cały wątek już chyba wiem dlaczego - chyba za duże spadki napięcia.

Natomiast co do różnych pomysłów z przekaźnikami itp. (zresztą całkiem sprytnych) - to ja sobie wymyśliłem założenie czegoś takiego http://allegro.pl/zabezpieczenie-przed-rozladowaniem-akumulatora-12v-i5601153076.html gdzie można sobie samemu ustawić napięcie, przy którym automatycznie rozłącza się zasilanie urządzeń.

Edytowane przez uwex (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, z tego co piszesz, to jesteś szczęściarzem - bo ja też mam Superba (2017) z oryginalnym hakiem i ... nie mam aktywnego styku 10, a nawet mi skoda odpisała, że producent nie przewiduje żadnej możliwości dodatkowego doprowadzenia zasilania styku 10 :(  No a przecież nie będę na gwarancji grzebał w instalacji. A do tego nawet nie wiem jaki mam przekrój kabla styku 9 - do którego mam podpiętą lodówkę. Lodówka mi oczywiście nie działa, ale czytając ten cały wątek już chyba wiem dlaczego - chyba za duże spadki napięcia.

Natomiast co do różnych pomysłów z przekaźnikami itp. (zresztą całkiem sprytnych) - to ja sobie wymyśliłem założenie czegoś takiego http://allegro.pl/zabezpieczenie-przed-rozladowaniem-akumulatora-12v-i5601153076.html gdzie można sobie samemu ustawić napięcie, przy którym automatycznie rozłącza się zasilanie urządzeń.

 

Wczoraj montowałem Hak do Passata b8 i zasilanie po kluczyku na pin 10 i masa na 11 to jest osobna wiązka na którą jak najbardziej jest miejsce bez "grzebania w instalacji" jedź sobie do jakiegoś serwisu Westfalii, oni będą taką wiązkę gotową z wtyczkami mieli. jest to oryginalna wiązka dedykowana, kabli żadnych się nie tnie więc problemów być nie ma prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to jest to chore i bez sensu, że dopiero po fakcie okazuje się, że hak fabryczny - czyli niby lepszy, super, wspaniały - nagle okazuje się gorszy niż montowany później. Wynika z tego, że dedykowany hak np. Westfalia, który jest akceptowany przez Skodę można zamówić z wiązką w wersji z stykiem 10, a fabrycznego nie można tak zamówić, mało tego nie można domontować oryginalnego zasilania pinu 10 (tak mi odpisała Skoda Polska!). Oczywiście podczas zamawiania haka mnie nie przyszło do głowy, że gniazdo 13 pin nie będzie w pełni zgodne z normą ISO 11446 i nawet nie pytałem o styk 10 (wiem, moja wina), ale oczywiście też mnie nikt nie poinformował o tym fakcie.

A jeszcze odnośnie "grzebania w instalacji" - to w opinii Skody nawet jakbym chciał dołożyć wiązkę Westfalii dla 10 i 11 pinu to w skodzie mi tego nie zrobią, bo ja mam hak fabryczny a on nie przewiduje wiązki Westfalii, a jak bym to zrobił na własną rękę w czasie gwarancji, to ją mogę utracić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Witam, z tego co piszesz, to jesteś szczęściarzem - bo ja też mam Superba (2017) z oryginalnym hakiem i ... nie mam aktywnego styku 10, a nawet mi skoda odpisała, że producent nie przewiduje żadnej możliwości dodatkowego doprowadzenia zasilania styku 10 :(  No a przecież nie będę na gwarancji grzebał w instalacji. A do tego nawet nie wiem jaki mam przekrój kabla styku 9 - do którego mam podpiętą lodówkę. Lodówka mi oczywiście nie działa, ale czytając ten cały wątek już chyba wiem dlaczego - chyba za duże spadki napięcia.

Natomiast co do różnych pomysłów z przekaźnikami itp. (zresztą całkiem sprytnych) - to ja sobie wymyśliłem założenie czegoś takiego http://allegro.pl/zabezpieczenie-przed-rozladowaniem-akumulatora-12v-i5601153076.html gdzie można sobie samemu ustawić napięcie, przy którym automatycznie rozłącza się zasilanie urządzeń.

 

Podobne moduły właśnie stosują producenci haków z wiązkami. Podpinasz się pod klemę akumulatora i nie grzebie się w kabla i stacyjce. Sprawdź w gnieździe, czy aby nie są wyprowadzone kable z pinów dodatkowych (u mnie tak było, co prawda w innej marce auta) i wystarczy tylko wpiąć się dodatkowym kablem ze wspomnianym przekaźnikiem.

Wierzyć mi się nie chce, że w wiązce kabli w gnieździe nie ma wszystkich kabli.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

 

Podobne moduły właśnie stosują producenci haków z wiązkami. Podpinasz się pod klemę akumulatora i nie grzebie się w kabla i stacyjce. Sprawdź w gnieździe, czy aby nie są wyprowadzone kable z pinów dodatkowych (u mnie tak było, co prawda w innej marce auta) i wystarczy tylko wpiąć się dodatkowym kablem ze wspomnianym przekaźnikiem.

Wierzyć mi się nie chce, że w wiązce kabli w gnieździe nie ma wszystkich kabli.

 

Pozdrawiam

U mnie nie ma nawet tego pinu w gnieździe, które wygląda na nierozbieralne. Kibelka tymbardziej nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypisz, wymaluj - przyczepka po ludach wędrownych :]

A już tak poważnie, to dzisiaj wielu producentów robi oszczędności nawet na przewodach (ich ilość, przekrój, długość) :pad:


Natomiast co do różnych pomysłów z przekaźnikami itp. (zresztą całkiem sprytnych) - to ja sobie wymyśliłem założenie czegoś takiego http://allegro.pl/zabezpieczenie-przed-rozladowaniem-akumulatora-12v-i5601153076.html gdzie można sobie samemu ustawić napięcie, przy którym automatycznie rozłącza się zasilanie urządzeń.

 

Trzeba tylko zwrócić uwagę, że max prąd dla tego urządzenia, to 8A, natomiast lodówki najczęściej mają pobór prądu min. 10 A i więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to jest to chore i bez sensu, że dopiero po fakcie okazuje się, że hak fabryczny - czyli niby lepszy, super, wspaniały - nagle okazuje się gorszy niż montowany później. Wynika z tego, że dedykowany hak np. Westfalia, który jest akceptowany przez Skodę można zamówić z wiązką w wersji z stykiem 10, a fabrycznego nie można tak zamówić, mało tego nie można domontować oryginalnego zasilania pinu 10 (tak mi odpisała Skoda Polska!). Oczywiście podczas zamawiania haka mnie nie przyszło do głowy, że gniazdo 13 pin nie będzie w pełni zgodne z normą ISO 11446 i nawet nie pytałem o styk 10 (wiem, moja wina), ale oczywiście też mnie nikt nie poinformował o tym fakcie.

A jeszcze odnośnie "grzebania w instalacji" - to w opinii Skody nawet jakbym chciał dołożyć wiązkę Westfalii dla 10 i 11 pinu to w skodzie mi tego nie zrobią, bo ja mam hak fabryczny a on nie przewiduje wiązki Westfalii, a jak bym to zrobił na własną rękę w czasie gwarancji, to ją mogę utracić.

Dziwne, u siebie w skodzie  sIII mam oryginalny hak z fabryki, który ma wszystkie piny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam, z tego co piszesz, to jesteś szczęściarzem - bo ja też mam Superba (2017) z oryginalnym hakiem i ... nie mam aktywnego styku 10, a nawet mi skoda odpisała, że producent nie przewiduje żadnej możliwości dodatkowego doprowadzenia zasilania styku 10  :(  No a przecież nie będę na gwarancji grzebał w instalacji. A do tego nawet nie wiem jaki mam przekrój kabla styku 9 - do którego mam podpiętą lodówkę. Lodówka mi oczywiście nie działa, ale czytając ten cały wątek już chyba wiem dlaczego - chyba za duże spadki napięcia.

Natomiast co do różnych pomysłów z przekaźnikami itp. (zresztą całkiem sprytnych) - to ja sobie wymyśliłem założenie czegoś takiego http://allegro.pl/za...5601153076.html gdzie można sobie samemu ustawić napięcie, przy którym automatycznie rozłącza się zasilanie urządzeń.

 

Według katalog części VAG Etka, wygląda na to że wiązka powinna mieć 13 pin i podłączenie też powinno być. Może być Jednie różnica w wiązce kabiny występują dwa rodzaje. W załączniku masz zrzut ekranu z katalogu.

skoda01.pdf

skoda02.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy , ja też miałem przeboje z instalacją elektryczną haka /specjalistyczny warsztat zajmujący się tylko montażem haków w mieście wojewódzkim/, dopiero po trzeciej poprawce mam prąd po stacyjce na 10- pinie, sprawdzałem przez godzinę na postoju lodówka chłodzi -chłodne żeberka w zamrażalniku ciepłe z tyłu lodówki , kable się nie grzeją bezpiecznik nie przepala się. Tylko że ja w przyczepce mam przewód 2,5 i w aucie do 10 pin dochodzi też tylko 2,5. I pytanie czy w aucie te 2,5 wystarczy, czy ciągnąć koniecznie z akumulatora przez przekażnik po stacyjce 4 mm kabel do pin 10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.