Skocz do zawartości

modul haka a zasilanie lodowki


luckyluke

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 166
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czerownym pójdzie "+" i poleci do zacisku w skrzynce bezpieczników (chociaż powinien polecieć do klemy na akku), czarnym/zielonym poleci "-" i mase pociagnie z jakiegoś miejsca bliżej gniazda (ważne aby dobrze oczyścić miejsce styku oczka z masą auta bo będą straty i może śniedzieć (lepiej aby też polecialo do klemy w akku).

Oprawka bezpiecznika musi być "dobra" bo trzeba tam wstawić duży bezpiecznik i grube kable (ten co kupisz czerwony).

 

Przekaźniki również podaje się w "A" ponieważ to określa max. prąd jaki można nim przepuścić (te 30A) spokojnie wystarczy.

Podstawka z pinami to takie "gniazdo" na ten przekaźnik tylko pojedyńcze.

Edytowane przez strus251 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strusiu mam ogromną prośbe, mógłbyś mi podesłać nawet na pw linki do ,,dobrych,, elementów i konkretnie takie o jakie chodzi? Bo ja jestem zielony w elektronice jak trawa, dla mnie kabel to kabel :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, jestem na mazuraz a z telefonu to ja ogarniam tylko tapatalk.

Nie mniej podpowiem abys udał się do sklepu elektronicznego/elektrycznego w swojej okolicy i zakupil tam kabel.

Resztę nabędziesz albo tam albo w sklepie motoryzacyjnym.

Do tego co masz kupić nie potrzeba techniki NASA ;).

Kabel (dobrze jak w podwójnej izolacji), reszta to standard.

W przypadku oprawki na bezpiecznik chodziło mi o taką gdzie mozesz podpiąć grube kable.

W motoryzacyjnym powinni mieć bezpieczniki płytkowe (takie do których śrubą zamontujesz te kable i oprawkę/osłonę do niego).

 

Przekaźnik zwykły NO/NC wystarczy (potocznie nazywa się go przekaźnikiem nr 75).

 

Sorry że nie pomogę ale nie ogarniam jak wrzycać linki między aplikacjami w tym moim wynalazku :(.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strusiu mam ogromną prośbe, mógłbyś mi podesłać nawet na pw linki do ,,dobrych,, elementów i konkretnie takie o jakie chodzi? Bo ja jestem zielony w elektronice jak trawa, dla mnie kabel to kabel :)

Coś w tym stylu, kupisz w samochodowym lub lokalnym elektroniku:

 

Zobacz ofertę: Przekaźnik samochodowy z podstawką 12V 40A do LPG

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5872643544

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, po drobnice podjade do motoryzacyjnego co też ma warsztat elektromechaniczny to mi dobierze, tylko kabli nie będzie miał.

Kupić taki http://allegro.pl/przewod-kabel-linka-lgy-1x4mm2-na-metry-czarny-i6701546280.html

 

Czy taki http://allegro.pl/przewod-kabel-solarny-sloneczny-pv1-f-4mm-czarny-i5985538695.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu przerabiałem instalację w aucie i przyczepie pod lodówke 12V. Ciągnąłem jednak przewody wprost z aku auta przez ręczny przełącznik a nie po stacyjce, jeśli się nie sprawdzi to przerobię. W każdym razie stosowałem bezpiecznik 20A i przekaźnik 30A jak opisujecie i zamieszczam jego fote.

post-21779-0-39157900-1500991760_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, jak dla mnie to ten pierwszy po 1,66zl spokojnie styknie ;).

 

mac28, nie kumam, dałeś przekaźnik i zamiast dać mu sterowanie "po stacyjce" daleś ręczny włącznik?? Po co, jak wszystko mogło dziać się samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło po części o czas bo kończyłem wszystko dzień przed wyjazdem a przekaźnik ponieważ jest to jednak duży prąd i nie wierzyłem przełącznikowi czy styki nie będą się przypalały. Sterowanie przekaźnikiem jest przez przełącznik. Według mojej wiedzy myślę, że jest bezpiecznie, bezpiecznik 20A, przekaźnik 30A i przewody 4mm2 (to akurat wiedza z forum) i wolałbym się nie pomylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko zamiast "+" sterujący przekaźnikiem z przełącznika trzeba było dać jakiś "+" po stacyjce i gotowe.

Prądy sterujące są bardzo małe i je można wziąć w zasadzie z każdego "+" po stacyjce.

O to mi chodziło.

Reszta ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sie zgadza ale jak pisałem kończyłem wszystko wieczorem przed wyjazdem a przełącznik i tak chciałem zamontować żeby nie odpalać na obciążonym aku przez lodówkę ( pewnie niepotrzebnie, taką miałem wizję). W skrzynce pod maską miałem 12v z aku na którą wystarczyło nakręcić oczko konektora i dlatego poszedłem na łatwiznę.

Nie wtrącam się się już do wątku. Akurat miałem zdjęcie przekaźnika a padło pytanie o niego. U mnie chyba działa bo nie świeci lampka 12v przy lodówce ale po przejechaniu 600km oszronił się zamrażalnik więc myślę ,że to tylko jej wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj jak oni każą Ci kupować materiały to już widzę jaki będzie montaż.

 

Powinni kable ciągnąć od aku a pójdą z puszki w bagażniku.

Z tymi materiałami to ja się wychyliłem bo chciałem grube kable a oni by upchali 2,5mm. Kabli wziąłem po 5m, może uda mi się ich uświadomić że to od aku powinno iść. Jeszcze dopytam, z jakiego powodu powinno iść do aku a nie do skrzynki bezpieczników? Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi materiałami to ja się wychyliłem bo chciałem grube kable a oni by upchali 2,5mm. Kabli wziąłem po 5m, może uda mi się ich uświadomić że to od aku powinno iść

5m to raczej będzie mało od samego aku, ale to już kwestia konkretnego samochodu. Natomiast ciekawi mnie jak oni te grube kable upchną do cienkiego gniazda i gdzie to wepną. Ja nie używam aktualnie zasilania lodówki 12V (ale mam w planach to zmienić). Aktualnie wystarczy, że odpalę taśmę led 4,8m długą, ona ma z 80W czyli mniej niż lodówka, w chwili kiedy idzie zasilanie tylko z samochodu i już widzę że podczas jazdy na akumulatorze mam ok 13,1 kiedy bez tej taśmy led mam ponad 14V.

 

80W + straty na cienkich kabelkach i solidne dociążenie alternatora idzie, nie wydala już tak jak fabryka zaplanowała. W tym sezonie już nie zdążę, a długich tras już nie przewiduję a na przyszły robię od zera instalację 12V do lodówki , pytanie tylko czy w tym czy innym holowniku. Od akumulatora po kostkę na tyłach lodówki. Z tego co widziałem to w przyczepie mam tam 2,5mm kable ale zaglądałem tam ostatnio rok temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.