Skocz do zawartości

modul haka a zasilanie lodowki


luckyluke

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 166
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Hehe oszukana wtyczka 13 pin na 7 kablach :D Ech te Polskie Serwisy byle taniej.

Ja u siebie teraz sprawdzałem i po podpięciu pod auto wydaje mi się że lodówka działa ale krótka trasa by potwierdzić, oświetlenie działa i pompka od wody również, czyli w trasie to co potrzebne jest, podpinałem kable od przyczepy do wtyczki według schematu od Jacka

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa nawet oświetlenie lodówki, tylko prąd za słaby dla grzałki... Jakie masz kable na 10 i 11? W cepce pewnie 2,5mm2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze tylko lodówka ma osobne zasilanie. Reszta chodzi z samochodu bez włączonego zapłonu.

Voku a jakie kable masz w samochodzie?

Edytowane przez PLopaPL (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe oszukana wtyczka 13 pin na 7 kablach :D Ech te Polskie Serwisy byle taniej.

Ja u siebie teraz sprawdzałem i po podpięciu pod auto wydaje mi się że lodówka działa ale krótka trasa by potwierdzić, oświetlenie działa i pompka od wody również, czyli w trasie to co potrzebne jest, podpinałem kable od przyczepy do wtyczki według schematu od Jacka

 

Nie do końca masz rację - sporo aut z Niemiec ma oryginalne gniazda 13-pinowe z podłaczonymi kablami jak przy wtyczce 7 pin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Więc tak, w aso jestem umówiony na poniedziałek na dokładke kabli do lodówki, tylko mam pytanie bo gość z serwisu przekazał mi co mam kupić bo mu elektryk spisał. Tylko dla mnie jest to trochę niejasne

1) kabel czerwony-4m

2) kabel czarny lub zielony- 1,5m

3) oprawka bezpiecznika

4) przekaźnik 30A z podstawką i pinami

 

Dziwi mnie troche że czarnego kabla mniej, gdzie indziej będzie ciągnął mase i zasilanie?

Jak dla mnie 30A to bezpiecznik a nie przekaźnik, czy źle myślę?

Co to mogą być ta podstawka z pinami?

 

Piny w gnieździe przy haku mam, tylko nie podłączone.

 

Co mam w końcu kupić? Ten w recepcji nie wiedział a elektryka już nie było :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, w aso jestem umówiony na poniedziałek na dokładke kabli do lodówki, tylko mam pytanie bo gość z serwisu przekazał mi co mam kupić bo mu elektryk spisał. Tylko dla mnie jest to trochę niejasne

1) kabel czerwony-4m

2) kabel czarny lub zielony- 1,5m

3) oprawka bezpiecznika

4) przekaźnik 30A z podstawką i pinami

 

Dziwi mnie troche że czarnego kabla mniej, gdzie indziej będzie ciągnął mase i zasilanie?

Jak dla mnie 30A to bezpiecznik a nie przekaźnik, czy źle myślę?

Co to mogą być ta podstawka z pinami?

 

Piny w gnieździe przy haku mam, tylko nie podłączone.

 

Co mam w końcu kupić? Ten w recepcji nie wiedział a elektryka już nie było :/

Prawdopodobnie chodzi o pociągnięcie kabla do skrzynki bezpieczników. W skodzie kabel czerwony do bezpieczników pod kierownice  i dalej do przekaźników "pod maską"

Edytowane przez mac (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, tylko skrzynka bezpieczników jest jedna, dlaczego do jednej 4m do drugiej 1,5m?

 

Może kabel czerwony ma iść od modułu do BSI, natomiast czarny lub zielony od modułu do gniazda przyczepy?  Bezpiecznik lodówki zamontują Ci pewnie właśnie pomiędzy modułem przyczepy a gniazdem przyczepy.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.