Skocz do zawartości
luckyluke

modul haka a zasilanie lodowki

Rekomendowane odpowiedzi

jacekzoo

A pod który pin podpiąłeś? Ciągnie z tych kabli co światła?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
automaciek

W samochodzie (VW) mam hak oryginalny z modułem CAN. Gniazdo ma doprowadzone stale zasilanie- nie pamietam pinów. W przyczepie oryginalnie pod podłogą jest puszka w ktorej rozdziela się wiazka od wtyku na przewody oswietlenia i zasilania na lodówkę-całą przyczepę. Wstawiłem w ten przewód przekaźnik którego styki rozdzielają zasilanie, a cewka jest zasilana ze świateł pozycyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

To pewnie pod pin 10 masz podłączone, jak tak to ok. U mnie właśnie tego pinu brak :/ a z tego co wiem pod ,,świetlne,, kabelki nie można podpiąć bo są za cienkie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PLopaPL

W samochodzie (VW) mam hak oryginalny z modułem CAN. Gniazdo ma doprowadzone stale zasilanie- nie pamietam pinów. W przyczepie oryginalnie pod podłogą jest puszka w ktorej rozdziela się wiazka od wtyku na przewody oswietlenia i zasilania na lodówkę-całą przyczepę. Wstawiłem w ten przewód przekaźnik którego styki rozdzielają zasilanie, a cewka jest zasilana ze świateł pozycyjnych.

Patent dobrze schładza lodówkę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Dobra, już wiem co i jak. Dzwonił gość z citroena, dołożą mi tr brakujące kable za free, ja mam tylko sobie kupić manele. I pytanie, na co zwrócić uwagę? Mają podłączać jakoś pod stacyjke czy prosto do aku? Jaki przekaźnik? Czy bezpiecznik też konieczny? Kable mają mieć jakiś konkretny kolor czy obojętne? Przypomne chodzi o piny 10 i 11

Wolę tu dopytać bo nie wiem na ile mają ogarniętego elektryka, jutro ma mi zadzwonić jakie manele mam kupić bo dzisiaj tego elektryka nie ma. A że pierwszy raz to robią to wolałbym mieć już jakąś swoją wersję podczas rozmowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek00

Dziwne. Raczej powinni Ci wymienić moduł. Tak było w pierwszej wersji C4P. A tutaj będzie coś rzeźbić? No raczej zgodnie ze sztuką to nie jest

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Ale przy mnie sprawdzał w systemie, jedyny jaki mają moduł to jest ten co mi dali, 11żył

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Nie mogę już edytować, ja mam oryginalną wiązke z citroena, coś jeszcze gadał że są jakieś inne, podajże od brinka, tylko nie patrzył ile mają żył. I też nie wiem czy się upierać na niwy moduł bo w nim na pewno nie będzie kabla 4mm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
strus251

Jacek, no co ty, pytasz o podstawę ;).

Kable 4mm2 (czerwony + czarny lub biały)

Przekaźnik NO ( moze być tzw 87) ma styki NO i NC

Bezpiecznik obowiązkowo + jakieś gniazdo na niego ;).

Podłaczenie tylko i wyłącznie pod akku + sterowanie z "+" po stacyjce (tego musi pod maską poszukać)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PLopaPL

Podłaczenie tylko i wyłącznie pod akku + sterowanie z "+" po stacyjce (tego musi pod maską poszukać)

Warto w ogóle bawić się w nowym aucie? Ja u siebie rozważam taką operację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Ja gdybym miał nawet standard 2,5mm to bym nie ruszał, Ale teraz nie mam nic, a na gazie jeździć nie chcę

Wiem że podstawowe podstawy :) ale w elektronice i elektryce jestem zielony jak trawa na łące.

Mam tylko nadzieję że czegoś nie napierniczy że zaraz mnie lawetą będą ściągać.

Jaki bezpiecznik pod taki kabel? 20a?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PLopaPL

Ja gdybym miał nawet standard 2,5mm to bym nie ruszał, Ale teraz nie mam nic, a na gazie jeździć nie chcę

Wiem że podstawowe podstawy :) ale w elektronice i elektryce jestem zielony jak trawa na łące.

Mam tylko nadzieję że czegoś nie napierniczy że zaraz mnie lawetą będą ściągać.

Jaki bezpiecznik pod taki kabel? 20a?

Ty chociaż masz pewność co do 10 i 11, ja nawet nie wiem jakie mam tam kable a konstrukcja haka i wtyczki jest taka, że musiałbym zrywać plomby aby sprawdzić jaki kabel...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

To jakaś amatorszczyzna w tej skodzie, jak byłem się pytać to zawołał elektryka ten przyniósł serwisową broszurke i tak było krok po kroku jak montować, rozpiska ile kabli i jakie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PLopaPL

To jakaś amatorszczyzna w tej skodzie, jak byłem się pytać to zawołał elektryka ten przyniósł serwisową broszurke i tak było krok po kroku jak montować, rozpiska ile kabli i jakie

Bez pinu 10 i 11 ;D

Poza tym w skodzie hak montowany jest już w fabryce, w twojej cytrynie montowali w serwisie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Bo taka była wiązka, ale serwis po to jest żeby mieć dokumentacje wszystkich części. Albo napisz maila do innego serwisu, napisz że chcesz u nich założyć hak z oryginalną wiązką tylko chciałbyś wiedzieć jakiej grubości są te kable, i tyle

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi