Skocz do zawartości

Co jest nie tak?


Madix

Rekomendowane odpowiedzi

Obawiam się, że na tych przekrojach przewodu od przeciwmgielnego, lodówka ani zipnie. Tam płynie prąd rzędu 8 i więcej A - prawie pewne, że stopi się izolacja, a napięcie na grzałce lodówki nie osiągnie 10 V, a to dużo za mało aby lodówka chłodziła. Chyba, że w samochodzie i przyczepie wymienisz przewody na co najmniej

4 mm2 . W swojej instalacji dałem przewody (po doświadczalnych pomiarach) 6 mm2 i dopiero wtedy lodówka w czasie jazdy działa dobrze.( tak jak na gazie, czy 230 V)

w poprzedniej cepie w ten sposób miałem zrobione, elektryk zrobił mi pstryczek że miałem napięcie podane ciągle albo po włączeniu przeciwmgielnych. Zrobiłem pare tys km i lodówka śmigała a kable się nie potopiły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam!

Jak Koledzy napisali - lodówka powinna być podłączona do sieci ~230 V przynajmniej dwie, trzy godziny, zanim poczujesz w zamrażalniku wyraźny chłód.

Poza tym, przestaw termostat na max (5) - ten obok włącznika oraz wyłącz w tym czasie dopływ gazu do lodówki (0), przynajmniej tym pokrętłem obok przycisku iskrownika (zapalarki).

Lodówki w tym czasie nie powinnaś w ogóle otwierać, aby niepotrzebnie nie podnosić temperatury jej wnętrza. To lodówka absorpcyjna, więc pracuje bezgłośnie. Zewnętrzne kratki lodówki nie mogą być niczym osłonięte. Mam nadzieję, ze osłony z nich są zdjęte, jeśli takie miałaś :hmm:

Dzięki, kratki odsłonięte, lodówkę podłącze zaraz po pracy. Gazu jeszcze nie podłączałam i nie testowałam. To mam zamiar zrobić jak mężul będzie w domu :)

Jeżeli masz 13-pinową wtyczkę do auta i pełną instalację to po odpaleniu samochodu jak włączysz lodówkę, powinna chłodzić w czasie jazdy.

 W aucie mam 13 w przyczepie 7 i taki adapter mam do tego. Czy to też zadziała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aucie mam 13 w przyczepie 7 i taki adapter mam do tego. Czy to też zadziała?

 

Nie zadziała.

Poza tym, gniazdo 13 pin w aucie o niczym jeszcze nie świadczy.

Trzeba mieć pewność, że wszystkie wyprowadzenia gniazda są odpowiednio (zgodnie z normą) podłączone do instalacji samochodu.

W Twoim przypadku, najlepiej byłoby dostosować wtyk i instalację przyczepy do gniazda samochodu (jeśli zależy Ci na pracy lodówki z 12V w czasie jazdy).

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodowa podłączona teraz pozostaje mi czekać. Jednak w szafce znalazłam takie pokrętła i nie wiem jak je ustawić. Na razie dałam w poziomie jak na zdj i nie wiem czy dobrze.

post-21991-0-96755500-1498053841_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm dziwna ta skrzynka. Powinien tam być elektroblok który działa jako zasialacz 12v, a to co tu masz na zdjęciu to tylko rozdzielnia zrobiona na zasadzie spięcia przewodów razem. Widzę że jesteście z BB odezwij się na PW to mogę jakoś w wolnym czasie podjechać spojrzeć na to i jakoś Wam pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Bartosz. Tu brakuje zasilacza. Nie masz 12V dlatego nie działa pompka i oświetlenie łazienki.

Mam jescze takie skupisko bezpieczników pod siedziskiem jutro zrobię zdj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodowa podłączona teraz pozostaje mi czekać. Jednak w szafce znalazłam takie pokrętła i nie wiem jak je ustawić. Na razie dałam w poziomie jak na zdj i nie wiem czy dobrze.

 

http://forum.karawaning.pl/topic/21802-jak-to-obsługiwać-zawory-gazowe/?p=477404

Mam jescze takie skupisko bezpieczników pod siedziskiem jutro zrobię zdj

 

... i pewnie tam będzie zasilacz, bo gdzieś musi być, no chyba, że ktoś go wymontował ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodowa podłączona teraz pozostaje mi czekać. Jednak w szafce znalazłam takie pokrętła i nie wiem jak je ustawić. Na razie dałam w poziomie jak na zdj i nie wiem czy dobrze.

Troszkę źle, Krzysiek podlinkował mój post dla innej osoby, poczytaj o oznaczeniach.

W twoim przypadku ustawiałaś (od lewej):

- lodówka (wyłączone), jak przekręcisz pionowo będzie otwarty

- kuchenka do gotowania (wyłączone), jak wyżej.

- ogrzewanie (włączyłaś), ten kurek masz ustawiony odwrotnie niż dwa poprzednie. W poziomie podaje gaz, w pionie nie podaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrku, nie tyle chodziło mi o treść Twojego posta, co o wskazanie konkretnego tematu, gdzie rola tych "tajemniczych" gałeczek została wyjaśniona (m.in. w Twoim poscie). Piktogramy, które są umieszczone na poszczególnych gałkach mogą być w każdej przyczepie w zupełnie innej kolejności, jednak sądziłem, że po lekturze wskazanego tematu, Koleżance trudno je będzie pomylić, więc zorientuje się, jakie urządzenia one obsługują. :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.