Skocz do zawartości

Co jest nie tak?


Madix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziś probowalam uruchomić lodówkę w celu sprawdzenia czy działa. Podłączyłam do prądu i klapa. Jak by w ogóle się nie włączała.Światełko świeci i tyle. O co chodzi?

post-21991-0-74757900-1497982722_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak na gaz chłodzi, to grzałkę masz spaloną na 230V. Sprawdź włączoną na 230 V, czy z kratek za lodówką czuć ciepło.

Edytowane przez adaśko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięków nie wydaje, bo jest bez agregatu czyli absorbcyjna. U mnie po podłączeniu na 230V zaczyna po ok godzinie wyraźnie chłodzić. Mam termometr i w chłodziarce jest 8 st, a w zamrażarce -18 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałam że jest bezdźwiekowa w takim razie jutro ja podłączenia na dłużej i napisze czy chłodzi. Dzieki

Nie działa mi jeszcze światło w łazience i pompa wody.Szukałam czy gdzieś nie mam jakiejś skrzynki ze wszystkimi kablami ale nie znalazłam.Może to reż należy gdzieś włączyć. Zbiornik wody mam z przodu w takim schowku są tu tylko rurki i pompa oraz podłączenie do butli.

A po jakim czasie sprawdzasz czy chodzi? Ona nie wydaje żadnych dźwięków, a chłodzenie czasami po paru godzinach czuć, zwłaszcza w lodówce, w zamrażarce szybciej

Jutro to obadam A czy ta mała waska lampka ze znaczkiem akumulatora oznacza ze lodówka będzie działać w czasie drogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ta mała waska lampka ze znaczkiem akumulatora oznacza ze lodówka będzie działać w czasie drogi?

Jeżeli masz 13-pinową wtyczkę do auta i pełną instalację to po odpaleniu samochodu jak włączysz lodówkę, powinna chłodzić w czasie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś probowalam uruchomić lodówkę w celu sprawdzenia czy działa. Podłączyłam do prądu i klapa. Jak by w ogóle się nie włączała.Światełko świeci i tyle. O co chodzi?

attachicon.gif20170620_200942.jpg

 

Witam!

Jak Koledzy napisali - lodówka powinna być podłączona do sieci ~230 V przynajmniej dwie, trzy godziny, zanim poczujesz w zamrażalniku wyraźny chłód.

Poza tym, przestaw termostat na max (5) - ten obok włącznika oraz wyłącz w tym czasie dopływ gazu do lodówki (0), przynajmniej tym pokrętłem obok przycisku iskrownika (zapalarki).

Lodówki w tym czasie nie powinnaś w ogóle otwierać, aby niepotrzebnie nie podnosić temperatury jej wnętrza. To lodówka absorpcyjna, więc pracuje bezgłośnie. Zewnętrzne kratki lodówki nie mogą być niczym osłonięte. Mam nadzieję, ze osłony z nich są zdjęte, jeśli takie miałaś :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

1. Pewnie żarówki .

2. Pewnie złapało wirnik w pompce. Wyciąg i obróć czymś żeby ruszył. To się zdarza.

 Co masz na myśli pisząc "Wyciąg i obróć czymś ". Pompkę mam obrócić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Co masz na myśli pisząc "Wyciąg i obróć czymś ". Pompkę mam obrócić?

:) Obróć dogóry nogami pompkę, tam zobaczysz wirnik i ten rusz jakimś śrubokrętem albo czymś podobnym. Jak ją będziesz miała w ręce to możesz spróbować włączyć na chwilę kran żeby poszedł prąd na pompkę i powinnaś poczuć że lekko drży czy też usłyszeć buczenie że próbuje kręcić wirnikiem. Jak nic takiego nie działa to próbnik do 12v w rękę i trzeba pomierzyć czy w ogóle dociera prąd do niej.

Z lodówką jak powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając 7 pin też jest to do zrobienia, pod przeciwmgielne

Ja mam 7 pin i jak podepnę pod auto to cały czas świeci mi przeciwmgielne w przyczepie bez względu czy mam włączone przeciwmgielne w aucie czy nie (dlatego mam wyjętą żarówkę) ale po włączeniu lodówki czerwony pstryczek nie świeci. Czy spalona żaróweczka w pstryczku może być przyczyną nie działającej lodówki (lodówka na 230V jak i na gazie śmiga bez problemów) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając 7 pin też jest to do zrobienia, pod przeciwmgielne

Obawiam się, że na tych przekrojach przewodu od przeciwmgielnego, lodówka ani zipnie. Tam płynie prąd rzędu 8 i więcej A - prawie pewne, że stopi się izolacja, a napięcie na grzałce lodówki nie osiągnie 10 V, a to dużo za mało aby lodówka chłodziła. Chyba, że w samochodzie i przyczepie wymienisz przewody na co najmniej

4 mm2 . W swojej instalacji dałem przewody (po doświadczalnych pomiarach) 6 mmi dopiero wtedy lodówka w czasie jazdy działa dobrze.( tak jak na gazie, czy 230 V).

A poza tym, jeżeli masz w przyczepie  lampę p-mgielną to ona musi działać - gdy stwierdzą to na drodze w czasie kontroli będziesz miał trochę roboty i nerwów. Więc rada z wykorzystaniem instalacji p-mgielnej  do zasilania lodówki chybiona.

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.