Skocz do zawartości

Grzeanie Klimatyzacją Dometic Freshjet 1700


MarCin&Hobby

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem tutaj nowy. Rok temu zakupiłem od kolegi przyczepę Hobby 460. Jednakże będąc po zeszłorocznych wakacjach postanowiłem zamontować klimatyzację.

Udałem się jakby się wydawało do specjalistów Bracia Klaja.

7 czerwca zamontowałem klimatyzację Dometic Freshjet 1700 z funkcja grzania.

W miniony weekend udałem się do kolegi nad jezioro. Ze względu na to iż było zimno chciałem sprawdzić działanie grzania klimatyzatora. Z instrukcji wynika, że powinienem wciskać kolejno przycisk "mode" i powinna się zaświecić ikona grzania. Niestety nie włączyła mi się.

W związku z tym zadzwoniłem dzisiaj do sklepu Bracia Klaja o informację jak mam to uruchomić. Po rozmowie z pracownikiem powiedział mi, że on nie wie musi dopytać Pana Macieja Klaja oraz że oddzwonią mi. Po kilku godzinach oczekiwania zadzwoniłem ponownie a oni na to, że nie wiedzą i żebym sobie poczytał fora.

W związku z powyższym proszę o podpowiedź jak mam uruchomić grzanie w Dometic Freshjet 1700.

 

Ps. Osobiście zraziłem się do Klaja Bracia Świat Caravaningu. ​Uważam, że specjaliści powinni wiedzieć i znać się na tym co sprzedają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem tutaj nowy. Rok temu zakupiłem od kolegi przyczepę Hobby 460. Jednakże będąc po zeszłorocznych wakacjach postanowiłem zamontować klimatyzację.

Udałem się jakby się wydawało do specjalistów Bracia Klaja.

7 czerwca zamontowałem klimatyzację Dometic Freshjet 1700 z funkcja grzania.

W miniony weekend udałem się do kolegi nad jezioro. Ze względu na to iż było zimno chciałem sprawdzić działanie grzania klimatyzatora. Z instrukcji wynika, że powinienem wciskać kolejno przycisk "mode" i powinna się zaświecić ikona grzania. Niestety nie włączyła mi się.

W związku z tym zadzwoniłem dzisiaj do sklepu Bracia Klaja o informację jak mam to uruchomić. Po rozmowie z pracownikiem powiedział mi, że on nie wie musi dopytać Pana Macieja Klaja oraz że oddzwonią mi. Po kilku godzinach oczekiwania zadzwoniłem ponownie a oni na to, że nie wiedzą i żebym sobie poczytał fora.

W związku z powyższym proszę o podpowiedź jak mam uruchomić grzanie w Dometic Freshjet 1700.

 

Ps. Osobiście zraziłem się do Klaja Bracia Świat Caravaningu. ​Uważam, że specjaliści powinni wiedzieć i znać się na tym co sprzedają.

Sprzedali Ci klimatyzację bez instrukcji obsługi?

 

To masz ją tutaj https://cdn.dometic.com/assets/10/67/freshjet-b-16s-06_41067.pdf?att=true

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo to sobie tą klimą nie podgrzejesz. Ja mam oryginalnie zamontowaną Dometica 2200 z funkcja grzania i tam jest grzałka 1100W wiec w chłodne dni to da radę ale jak jest zimno to zapomnij o wydajności farelki. Zwróć uwagę że kiedy włączysz na grzanie wentylatora nie ustawisz na najmniejsze obroty tylko z automatu jest ustawiony na II bieg. U mnie najwydajniej pracuje w funkcji grzania na 3 biegu wtedy grzałka pracuje non stop - nie wyłącza jakieś zabezpieczenie. Z drugiej strony fakt sprzedawcy są  :czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A czy napewno masz wersje z grzaniem ?

 

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

 

No jeśli kupił faktycznie  Dometic Freshjet 1700 to na pewno z funkcją grzania :) Nie występuje chyba 1700 bez grzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.