Skocz do zawartości

Marina di venezia


Aja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wybieram się na marina do Emaus w połowie lipca. Czy ktoś może mi poradzić w jaki dzień tygodnia najlepiej podjechać pod kemping oraz porę dnia tzn ino świt czy lepiej pod wieczór,aby zminimalizować oczekiwanie w kolejce. Czy dużym problemem jest uzyskanie dwóch parceli obok siebie. Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy będą kolejki i czy dostaniecie dwie parcele obok siebie typ już zależy czy kemping jest oblegany. Z porą przybycia to chyba najlepiej być z rana wykwaterowanie z kempingów zazwyczaj jest do południa i wtedy najlepiej o miejsce

Co do dnia typ różnie ale dużo osób wyjeżdża/przyjeżdża zazwyczaj w weekend

Ale to reguła wszystko zależy od szczęścia pogody itp.

 

PS Daj linka do tego kempingu bo coś nie mogę go zlokalizować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sezonie bedzie raczej cieżko o dwie parcele obok siebie ... ogólnie zreszta sezon to głównie rezerwacje ... my dwa poprzednie sezony dzwoniliśmy i przez telefon informacje otrzymywaliśmy ze miejsca tylko zarezerwowane wcześniej ...

 

Szczerze znając te okolice próbowałby na kolejnych kempingach zaczynajac praktycznie od Caorle ;) gdzieś sie na pewno cos trafi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzziekuje za odpowiedź. Nastawiamy się na marnie. Co do rezerwacji starałam się ją zrobić od października.teraz wiem że jest to praktycznie niemożliwe. Zastanawiam się tylko jak zminimalizować stanie w kolejce. 3,4 godziny ok ale 2 doby to już ponad moje siły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obok masz mnóstwo fajnych kempów i do tego tańszych. Tydzień w Marina Di Venezia to ponad 600 eu, gdzie u konkurenji taki sam tydzień to koszt o połowę taniej. Co takiego konkretnie jest tej Marina Di Venezia, że ludzie tak tam walą i są gotowi stać kilka dni pod bramą? Dla mnie to nieporozumienie.

 

Obok masz takie kempy całkiem fajne:

- Union Lido (cenowo podobnie): https://goo.gl/maps/8Tt4Pp77eiD2- są wolne parcele

- Europa Camping Village https://goo.gl/maps/hXXdicZDq9Q2

- Camping Village Cavallino https://goo.gl/maps/kM5cTrywdRu

 

I obok jest jeszcze masa innych 4 i 5 gwiazdkowych kempów. Do wyboru do koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę zanim półwyspem dojedziesz do Mariny to masz kilkanaście innych super campingów ...

 

Do tego wjazd/wyjazd ta wąska droga to dodatkowa godzina jazdy z zestawem w sezonie ...

 

Jesli chcesz zwiedzić wenecje to dojazd samym samochodem parking kosztuje pare EUR

 

Marina di Venezia podobnie jak PDT gigantyczny moloch z super zrobionym PRem ;)

 

Każdy musi sie sam przekonać ;)

 

Kto był w pobliżu ten wie ze na przeciw PDT jest mały kemping na którym ludzie koczują zeby wjechać na PDT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Jesli chcesz zwiedzić wenecje to dojazd samym samochodem parking kosztuje pare EUR ...

 

A konkretnie to 5 eu cały dzień auto, 1 eu rower, w Punta Sabbioni kilka kroków od przystani skąd ruszają statki na Pl. Św. Marka. Z Marina di Venezia jeździ aurobus na przystań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za parking płaciłem chyba 30 euro ale to już praktycznie w samej Wenecji.

21 eu cała doba w Wenecji tuż za mostem wjazdowym Tronchetto Parking  i z niego numerem 2 można opłynąć cały Grand Kanal.

 

Stacjonując jednak na półwyspie nie bardzo jest sens pchać się do Wenecji autem i płacić tyle za parking skoro w Punta płaci się 5 eu. Lepiej więc podjechać tylko do Punta S. kupić tam bilet na vaporetto np. dobowy, który kosztuje 20 eu i na tym bilecie zapłynąć do Wenecji, połazić, przepłynąć się kanałem obowiązkowo i gdzie tam komu będzie jeszcze po drodze i wrócić do Punta np. nr 12 z przystanku Venice Fondamente Nove przez wyspy Murano i Burano.  Ciężko to zrealizować w jeden dzień, raczej biegiem ... lepiej podzielić na 2 dni, wtedy bilet 30 eu i pływasz do woli. Dzieci do 6 lat nie płacą, między 6-29 są zniżki ale tylko przy zakupie biletu 3 dobowego.

 

acha ... jednorazowy bilet kosztuje 7,5 eu ... więc za 15 eu zapłyniemy tam i z powrotem ale na kanał już trzeba będzie kolejny jednorazowy kupić więc już wychodzi to wtedy drożej niż przy dobowym :)

Edytowane przez gusia-s (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wybieram się na marina do Emaus w połowie lipca. Czy ktoś może mi poradzić w jaki dzień tygodnia najlepiej podjechać pod kemping oraz porę dnia tzn ino świt czy lepiej pod wieczór,aby zminimalizować oczekiwanie w kolejce. Czy dużym problemem jest uzyskanie dwóch parceli obok siebie. Z góry dziękuję

 

My wybieramy się na ten kemping 1.07, nie mamy rezerwacji :) Planujemy dotrzeć 3.07, więc zdam Ci relację, czy trzeba długo czekać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Wybieram się do Marina di Venezia pod namiot na 7 dni od 8 lub 9 lipca. Czy w tym terminie jest szansa na miejsce bez rezerwacji oraz długiego oczekiwania w kolejce? Oraz pytanie w jaki dzień tygodnia i w jakich godzinach najlepiej tam przybyć?

Edytowane przez pablo1980 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.