Skocz do zawartości

Zakup przyczepy KNAUS Sport 460 EU


Jacek2201

Rekomendowane odpowiedzi

Ciągnik: Nissan X-TRAIL T31 2.0 D / 2011 r. / moc 110 kW / G 1620 kg własna / F1 2170 kg max / O.1  2000 kg przyczepa z hamulcem.

Szukam nowej (lub b. świeżej) przyczepy: DCM do 1330 kg, 2 osoby (niekiedy + 2 dzieci), dwa stałe osobne łóżka, długość wew. od 4 m.

 

Wytypowałem KNAUS SPORT 460 EU o DCM 1250 kg za 17 tys. euro niestety. A może zaproponujecie coś innego  w okolicach tego budżetu?

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Interesuje Cię nowa czy używana?

DMC masz małe, bo ta przyczepa w gotowości do jazdy waży 1090 kg.

 

Inne marki oglądałeś? Adria, Hobby, Buernster, Detchleffs? Czy tylko Knaus Cię interesuje? W takich pieniądzach np u Adrii dostaniesz dużo więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje Cię nowa czy używana?

Inne marki oglądałeś? Adria, Hobby, Buernster, Detchleffs? Czy tylko Knaus Cię interesuje? W takich pieniądzach np u Adrii dostaniesz dużo więcej

Raczej nowa lub mało używana. Interesują mnie wszystkie marki, które spełniają podane kryteria. Przyczepę SPORT 460 EU (podobnie 500 EU) podałem jako przykładowe zobrazowanie moich poszukiwań.

 

 

DMC masz małe, bo ta przyczepa w gotowości do jazdy waży 1090 kg.

 

 

1090 kg to gotowa do jazdy, ale pusta. Przy maksymalnej ładowności 160 kg daje to 1250 kg, które uznałem jako DCM. Czy coś mylę?

Nie chciałbym przekraczać DCM 1330 kg ( wyliczone jako 3500 - 2170, a 1330 < 2170/1,33) bo ciągnik słaby, brak uprawnień, dodatkowe opłaty ... a także buda dla 2 osób ( z rzadka + 2 dzieci). 

Edytowane przez Jacek2201 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem jak zobaczysz ceny prawie nowych tj 2-3 letnich to dojdziesz do wniosku że bez sensu, naprawdę niewiele tańsze niż nowe. A chcesz kupić z placu czy zamawiać do produkcji? Jak do produkcji to licz na odbiór za rok, jak z placu to zazwyczaj dmc mają najniższe możliwe w danym modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządny i ceniony sprzedawca ma na placu prawie wszystkie dostępne modele jakie mogą występować.

Czas oczekiwania na przyczepę z produkcji niestety ale jest długi.

Usiądź na necie i poszukaj ofert u dużych sprzedawców można trafić już twój poszukiwany model z 2016 roku nówkę za 15 tys.

Cierpliwie szukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządny i ceniony sprzedawca ma na placu prawie wszystkie dostępne modele jakie mogą występować.

.

W DE tak, w Polsce niestety nie.

 

Z używanymi jest tak jak napisał Jacek. Sam się zastanawiałem nad używką. Ale takie 2-3 letnie kosztują tyle co nowa.

 

Co do DMC to kup sobie te 1330 nawet. Przecież czy przyczepa ma DMC 1250 czy 1330 to waży to tyle samo. To od Ciebie zależy ile załadujesz

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi

 

Poryłem trochę w necie i podaje przybliżone oferty nowych przyczep do DCM 1330 kg / 3 osoby (u mnie 2 dorosłe + czasami 1 lub 2 dzieci) / 2 osobne łózka i oto wyniki:

 KNAUS SPORT 460 EU o DCM 1250 kg za 17.000 E 

 Adria - nie doszukałem się nic ciekawego dla tych założeń, choć ceny przystępne

 Hobby  470 UL /  DCM 1300 kg / 16.400 E

 Buernster  PREMIO 435 TS / DCM 1300 kg / 14.700 E  - ale niestety wspólne łoże!

 Detchleffs   C'JOY  460 LE  /  DCM 1200 kg / 14.500 E

Coś się obawiam, że te różnice w cenach wynikają z zawartości standardowego wyposażenia....

 

Jaką ofertę byście wybrali? A może jeszcze inne marki?

 

Co do dostępności to dla tych małych DCM nie jest tak źle...

Edytowane przez Jacek2201 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Adrii z osobnymi łóżkami masz:

 

- Aviva 492 LU

- Altea 492 LU

- Adora 482 LU

 

Aviva będzie najtańsza bo to najniższa półka u Adrii. Adora to już klasa średnio wyższa. Wyposażenie w standardzie dość bogate. W najtańszej Aviva dostajesz już duża lodówkę, mnóstwo okien, moskitiery, rolety, ciepłą wodę, duży zbiornik na wodę świeżą, oświetlenie led. Im wyżej tym wyposażenie bogatsze oczywiście.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Adrii z osobnymi łóżkami masz: - Aviva 492 LU - Altea 492 LU - Adora 482 LU Aviva będzie najtańsza bo to najniższa półka u Adrii. Adora to już klasa średnio wyższa. Wyposażenie w standardzie dość bogate. W najtańszej Aviva dostajesz już duża lodówkę, mnóstwo okien, moskitiery, rolety, ciepłą wodę, duży zbiornik na wodę świeżą, oświetlenie led. Im wyżej tym wyposażenie bogatsze oczywiście.

 

AVIVA 492 LU ma DCM 1350 kg niestety / reszta 1500 kg, co nie mieści się w moich kryteriach, a szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, kupując nową cepę za tyle kasy, i naprawdę ograniczać wybór przez mase to słaby pomysł, viatoll nie jest zły, a prawko b96 zrobić to jest dwa dni, bez kursu tylko egzamin. A przedziały 1400-1500dmc są już naprawdę bogate w wyborze, a auto też pociągnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVIVA 492 LU ma DCM 1350 kg niestety / reszta 1500 kg, co nie mieści się w moich kryteriach, a szkoda

1350 to jest DMC katalogowe, które możesz obniżyć. Więc w Aviva i Altea możesz sobie DMC zmniejszyć do swoich 1330 kg (minimalnie chyba może być 1250 kg) Takie obniżenie kosztuje 48 eu.

Adora odpada bo na wyjściu jest dużo cięższa.

 

W Knaus też katalogowo masz 1300 a nie 1250.

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując nową budę brał bym maksymalnie podniesione DMC a nie kombinował jak je obniżyć

 

Wysłane z telefonu

 

tak też to widzę - w końcu szukam budy dla 2 osób (z drobną rezerwą na wnuczka na krótkie trasy). Czy nie wystarczy mi 3 osobowe DCM 1250 kg o długości 4,6 m.  Rozwojowy już nie jestem. Wypada mi jeszcze uzasadnić te osobne łóżka:  czy facet w wieku 65 lat może uprawiać z żoną seks w przyczepie kempingowej? Oczywiście że może! Ale już mu się nie chce :)

Edytowane przez Jacek2201 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę - ulegając sugestią o maksymalizacji DCM wraz z wyrobieniem B96 -  wówczas powinienem również wymienić ciągnik na auto o masie max ok 2.426 kg, co pasowałoby do przyczepy o max DCM = 1824 kg. Wyliczyłem to z równania  4250 - x = x / 1,33   gdzie x to max masa ciągnika. Czy dobrze to liczę?

Edytowane przez Jacek2201 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Co do DMC to kup sobie te 1330 nawet. Przecież czy przyczepa ma DMC 1250 czy 1330 to waży to tyle samo. To od Ciebie zależy ile załadujesz

 

Właśnie,

chyba powonieniem zadbać (nawet za dopłatą) aby buda o wadze własnej 1090 kg, miała w papierach DCM = 1330, a nie katalogowe 1250?  Te 240 kg na bagaż to i tak mało, gdy zaczną mnie ważyć w trasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.