Skocz do zawartości

Problem z Lodówką


grubser

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z lodówka . Lodówka Electrolux w przyczepie Abbey royale z 2001 roku.

Krótko opisze problem.

Lodówka nie podtrzymuje płomienia palnika.

Po ustawieniu pokrętła włącznika na pozycję "GAZ" charakterystyczne  cykanie iskrownika. Pokrętło  mocy wciśnięte i  przekręcone na 3/4. Lodówka odpala ( iskrownik przestaje dawać iskrę), słychać buchnięcie płomienia. Chwilę podtrzymuje wciśnięte pokrętło dla nagrzania termopary. niestety po puszczeniu pokrętła płomień gaśnie i znowu iskrownik zaczyna dawać iskrę. Wciśnięcie pokrętła powoduje ponowne zapalenie płomienia a po puszczeniu pokrętła znowu gaśnie.

Pierwsza myśl - uszkodzona termopara. Wymienione i nadal ten sam problem.

Co dziwne raz na dziesięć lodówka odpala normalnie.Czasami pali dłuższy czas a czasami  po chwili po charakterystycznym  "cyknięciu"   płomień gaśnie.Cyknięcie dochodzi z metalowego zaworu ulokowanego za pokrętłem regulacji mocy.( zdjęcie 2)

Wyszperałem na forum że może to być problem z podtrzymaniem zasilania gazu.

Co to takiego ? W czym tkwi problem? Jak naprawić?

Z góry dzięki za pomoc.

post-5977-0-45229800-1497468647_thumb.jpg

post-5977-0-99719000-1497469159_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczna lodówkę i podobne objawy. Problem jest w tym pokrętle z lewej strony do zmiany źródła zasilania. Przekręć to pokrętło maksymalnie w lewo/dół) tak jak ustawiasz do zasilania gazem tylko zrób to trochę "dalej i mocniej" w lewo. Aż poza znaczek płomienia. Ewentualnie zapal płomień, trzymaj jeszcze wciśnięte pokrętło od regulacji mocy aby gaz dopływał i wtedy mocniej przekręć pokrętło w lewo. U mnie to działa a już też wymieniałem termoparę i cały mechanizm termostatu do czasu kiedy odkryłem, że problem jest w tym pokrętle z lewej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zdjąć plastykowe pokrętło i odpalać bez niego wciskając tylko metalowy trzpień. Może plastyk się wyrobił i przeszkadza. Miałem taki przypadek i obyło się bez wymiany innych części. Część pokrętła zalałem klejem wypełniając otwór i śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzięki za odpowiedź . Wczoraj przez przypadek sam do tego doszedłem. Po kilku godzinach męki, przypadkowo puknąłem właśnie w ten regulator lodóweczka zaskoczyła. Teraz jak nie chce zaskoczyć to właśnie przekręcam na maxa  i działa.

Niestety też wymieniłem niepotrzebnie termoparę ale cóż , będzie na zapas.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w kuchence przerabiałem podobny problem http://forum.karawaning.pl/topic/24173-kuchenka-gazowa/ (też podejrzewałem termoparę). Powodem była uszkodzona cewka z tyłu zaworu gazu, podobno częste przypadki są .

Edytowane przez adaśko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Problem rozwiązany - problem z pokrętłem wyboru źródła zasilania lodówki. Rozebrałem je (uwaga, delikatne zaczepy) przesmarowałem wewnątrz styki Kontakt Spray. Zapala od razu. Wymiana termopary jak pisałem była zbędna, ale teraz podtrzymanie gazu następuje już po 2-3 sek.

PS. u mnie (RM6270L) pokrętło regulacji mocy chłodzenia jest jedno i odpowiada za regulację chłodzenia na 12,230v ale i gaz również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podlacze się do tytułu mam taki problem z lodówką ze strasznie mi kopci z komina oraz śmierdzą spaliny nie wiem co jest przyczyną.Czyscilem juz palnik i wymieniałem butlę.Co mogę jeszcze zrobić w tym kierunku by usunąć ten problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam terz nowy nabytek w poprzednich przyczepach zapalałem gaz i wszystko działało teraz zapala sie za pieraszym razem ale kopci i śmierdzi co kolega rozumie przez czyszczenie komina . Palnik wygląda na czysty raczej napewno nik przy nim ne grzebał . Lodówka to dometik 2006 r. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek wykręcić trzeba palnik i go cały przeczyscic bo może być przyrdzewialy a jak to nie pomorze to wymienić duszę.Ta ostatnia opcja została mi też do zrobienia narazie brak czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.