Skocz do zawartości

Zakup przyczep z Włoch/Niemiec ?


panadol

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Chcemy kupić przyczepkę (cuż za niespodzianka ;) )

Zakup na spółkę z bratem - maksymalny skład z jakim bedzie uzytkowana to 2+2(6 i 10 lat)

DMC max 1200kg

Cena nie za duza - max okolo 3tys eur

Ponieważ planuje(tylko we dwojke) tez niezadługi urlop np w Włoszech rozważam czy może pojechać tam, kupić, pourlopować się, wrócic. 

 

Pytania ogolne :

- Warto z włoch ? Ich klimat lepiej im sluzy niz np niemcy ? Czy moze jednak lepiej inne kraje ze wzgledu na ich "luzacki" charakter i mneijsza dbalosc o pojazdy :)

- Kilka pojazdow (auta, motocykle) sprowadzalem prywatnie dla siebie ale byly to glownie niemcy. O papierkologi z wloch za duzo nie wiem. Co potrzebuje od sprzedajacego zeby ja legalnie uzytkowac tam przez tydzien dwa i wrocic "na kolach" ? Dziwi mnie ze w zadnym ich ogloszeniu nie znalazlem info o przegladzie. Sprzedaja zazwyczaj zarejestrowane czy jeszcze musialbym zalatwiac tymczasowe tablice ? jak z oc ?

Jesli ktos przechodzil powyzsze ostatnio bede wdzieczny za wskazowki ;)

 

Kilka wstepnie interesujacych mnie ogloszen z it :

http://www.subito.it/caravan-e-camper/roulotte-6-metri-hobby-prestige-4-posti-810-kg-varese-210493126.htm

 

Plus kilka z de z bawarii 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko - pierwsza - fajnie, że w garażu. Ale dopiero deszcz powie prawdę. Niewiele i marnych zdjęć - trudno oceniać

Druga - stan agonalny. Nawet szkoda oglądać.

Trzecia na razie widać brak przedniej rączki - pytanie jak zabezpieczone i dlaczego nie zamontowano nowej?

Czwarta - zdjęcia prezentują, że jest przyczepa. Więcej zdjęć by trzeba było

Piąta - pod oknami widać jakieś przebarwienia - zacieki?

 

Jak widzisz wybierzesz zestaw przyczep, z których każda ma ewidentne mankamenty. Obawiam się, że z forumowiczów oferujących pomoc w oglądaniu nikt nie zdecyduje się na wycieczkę po Europie, żeby Ci pomóc, a w "obmacaniu" masz doświadczenie niewielkie. Przypuśćmy, że pojedziesz na miejsce, będziesz znał formalności, które Cię czekają. Ale jak ocenisz stan przyczepy? Zrobisz całą masę km i na miejscu będziesz brał cokolwiek, bo szkoda zrobionych km? Na forum był już taki wątek. Może niekoniecznie chodziło o IT, ale ogólnie o wyjazd zagraniczny po przyczepę. Osobiście bym odradzał. Jeśli byś pojechał na wakacje, w trakcie pobytu na miejscu "coś" trafisz, to OK. Ale specjalnie jechać z nastawianiem, że tam kupię, wypocznę i przywiozę - mało prawdopodobne. Przyczepa, którą kupisz (a przynajmniej w tym zakresie, które pokazałeś), wymaga nakładów. Nie piszę tutaj, że musisz od razu robić remont (choć pewnie i to się przyda), ale tak podstawowe elementy, jak wypranie firanek, zasłon, wyczyszczenie materaców... Ja sprzedawałem przyczepę po przygotowaniu do sezonu, a przypuszczam, że kupujący i tak ją jeszcze raz wyczyścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko - pierwsza - fajnie, że w garażu. Ale dopiero deszcz powie prawdę. Niewiele i marnych zdjęć - trudno oceniać

Druga - stan agonalny. Nawet szkoda oglądać.

Trzecia na razie widać brak przedniej rączki - pytanie jak zabezpieczone i dlaczego nie zamontowano nowej?

Czwarta - zdjęcia prezentują, że jest przyczepa. Więcej zdjęć by trzeba było

Piąta - pod oknami widać jakieś przebarwienia - zacieki?

 

Jak widzisz wybierzesz zestaw przyczep, z których każda ma ewidentne mankamenty. Obawiam się, że z forumowiczów oferujących pomoc w oglądaniu nikt nie zdecyduje się na wycieczkę po Europie, żeby Ci pomóc, a w "obmacaniu" masz doświadczenie niewielkie. Przypuśćmy, że pojedziesz na miejsce, będziesz znał formalności, które Cię czekają. Ale jak ocenisz stan przyczepy? Zrobisz całą masę km i na miejscu będziesz brał cokolwiek, bo szkoda zrobionych km? Na forum był już taki wątek. Może niekoniecznie chodziło o IT, ale ogólnie o wyjazd zagraniczny po przyczepę. Osobiście bym odradzał. Jeśli byś pojechał na wakacje, w trakcie pobytu na miejscu "coś" trafisz, to OK. Ale specjalnie jechać z nastawianiem, że tam kupię, wypocznę i przywiozę - mało prawdopodobne. Przyczepa, którą kupisz (a przynajmniej w tym zakresie, które pokazałeś), wymaga nakładów. Nie piszę tutaj, że musisz od razu robić remont (choć pewnie i to się przyda), ale tak podstawowe elementy, jak wypranie firanek, zasłon, wyczyszczenie materaców... Ja sprzedawałem przyczepę po przygotowaniu do sezonu, a przypuszczam, że kupujący i tak ją jeszcze raz wyczyścił.

Pieknie dziekuje za odpowiedz. Plan jest taki zeby pojechac a moze przy okazji kupic jak bedzie ok. Co do samodzielnego sprawdzenia mysle ze z jakims minimum nie bedzie problemu - jestem hobbystycznei mechanikiem - wiele pojazdow (samochodow i motocykli) skladalem jednak faktycznie przyczepa bedzie to pierwsza i mam swiadomosc ze trzeba wiedziec gdzie i na co patrzec. Poza poradnikami gdzie zagladac podjade moze zobaczyc kilka w okolicach zeby miec min "doswiadczenia" i porownanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupię, wypocznę i z tym wrócę - to jest naprawdę ambitny plan, a w zasadzie nierealny. Czyli do Włoch musisz jechać z całym karawaningowym szpejem, bo przecież na czymś wypoczywać musisz, na czymś jeść musisz, pod czymś spać musisz itp. A jechać tyle kilometrów, po to aby kupić starą i rozlatującą się przyczepę. Szkoda zachodu. Ja na Twoim miejscu dałbym sobie spokój. Chcesz upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. A skończy się tak, że nie będziesz mieć ani wakacji, ani przyczepy

 

O wiele lepiej posiadany budżet przeznaczyć nawet na zakup czegoś w kraju. Bliżej wszędzie i ktoś być może z forumowiczów CI pomoże przy oględzinach. Ale nie licz na cuda. Za 3k euro nie jest wcale łatwo kupić przyczepę. Myślę, że za granicą jeszcze trudniej zważywszy, że tam ceny są przeważnie wyższe niż u nas. A linkowane przez Ciebie przyczepy dobitnie pokazują co za takie pieniądze można kupić w takich Włoszech - generalnie w większości trupy.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupię, wypocznę i z tym wrócę - to jest naprawdę ambitny plan, a w zasadzie nierealny. Czyli do Włoch musisz jechać z całym karawaningowym szpejem, bo przecież na czymś wypoczywać musisz, na czymś jeść musisz, pod czymś spać musisz itp. A jechać tyle kilometrów, po to aby kupić starą i rozlatującą się przyczepę. Szkoda zachodu.

 

O wiele lepiej posiadany budżet przeznaczyć nawet na zakup czegoś w kraju. Bliżej wszędzie i ktoś być może z forumowiczów CI pomoże przy oględzinach. Ale nie licz na cuda. Za 3k euro nie jest wcale łatwo kupić przyczepę. Myślę, że za granicą jeszcze trudniej zważywszy, że tam ceny są przeważnie wyższe niż u nas. A linkowane przez Ciebie przyczepy dobitnie pokazują co za takie pieniądze można kupić w takich Włoszech - generalnie w większości trupy.

Nie nie - jade i tak. We dwojke tylko jedziemy autem wiec luz. namiot i tak do srodka wrzuce i min kempingowe. Co wiecej - maly ponton z silnikiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama idea opcjonalnego zakupu przyczepy przy okazji wyjazdu na urlop raczej wydaje mi się w porządku. Opcjonalnego, czyli bez konieczności jej zakupu. Sam muszę rozważyć taką opcję ;) Raczej udał bym się do jakiegoś dużego komisu, gdzie stoi na placu kilkadziesiąt przyczep. (A może udało by się namierzyć nawet taki, na którym jest kilkaset pojazdów do wyboru). I nie przed urlopem a po, żeby wykluczyć nastawienie, że muszę mieć. Przeznaczył bym jeden dzień więcej na powrót i w ramach tego dnia odwiedził bym, taki komis.

Na jeżdżenie po ogłoszeniach w trakcie urlopu było by mi szkoda czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zszedłem trochę na ziemie i tak jak pisaliście oglądam te w okolicy :) Czy w razie czego jest tu ktoś kto odpłatnie przejrzałby ze mną w bliskich południowych okolicach stolicy w dogodnym dla Niego terminie jeden egzemplarz :) ?

---

edit - już widzę właściwy przypięty post w tym temacie...

 

Pozdrawiam

Edytowane przez panadol (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.