Skocz do zawartości

Hobby 2007 r. odstająca listwa narożna


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zauważyłem też, że wkręty pod klinem są potraktowane jakimś środkiem uszczelniającym, to jest tem sam środek co do uszczelnienia? 

 

Wracając do tematu odstających uszczelek w przedniej części przyczepy.... Sprwadziłem z tyłu, tzn odciągnąłem uszczelkę w podobny sposób jak odstają z przodu (w końcu jak mają naprawiać to niech naprawiają całość :ee: ). Myślałem, że znajdę tam ten czarny preparat uszczelniający co wycieka spod listew. Jednak, ku mojemu zdziwieniu, nowo odkryta szczelina nie zawierała tego materiału, a była tylko szara substancja klejo-podobna. Łączyła gumę ze ścianą przyczepy.

Edytowane przez PLopaPL (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem też, że wkręty pod klinem są potraktowane jakimś środkiem uszczelniającym, to jest tem sam środek co do uszczelnienia? 

 

Wracając do tematu odstających uszczelek w przedniej części przyczepy.... Sprwadziłem z tyłu, tzn odciągnąłem uszczelkę w podobny sposób jak odstają z przodu (w końcu jak mają naprawiać to niech naprawiają całość :ee: ). Myślałem, że znajdę tam ten czarny preparat uszczelniający co wycieka spod listew. Jednak, ku mojemu zdziwieniu, nowo odkryta szczelina nie zawierała tego materiału, a była tylko szara substancja klejo-podobna. Łączyła gumę ze ścianą przyczepy.

Hmm, martwi ten inny kolor uszczelniacza :oslabiony: .

Fabryka chyba kładzie jeden rodzaj uszczelniacza ?

Oby to nie ujawniała się jakaś mroczna przeszłość.

Wkrętami się nie martw, one są wkręcane w świeży uszczelniacz

więc wkręt w czasie instalacji coś sobie wycisnął.

Korozja to też normalna sprawa, klin przykrywa je, ale woda mogła jakoś tam operować.

Jak dasz do serwisu to niech Ci wymienią wszystkie kliny,

bo ta korozja to też znak że kliny się utleniły.

Ja u siebie za samo uszczelnianie wszystkich listew / oba boki/ zapłaciłem coś k/ 8 stówek + koszt uszczelki/ 3 lata temu/.

U Ciebie nie wiem ile ale kosmosu nie powinno być.

:ok:

Edytowane przez visitor1967 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, martwi ten inny kolor uszczelniacza :oslabiony: .

Fabryka chyba kładzie jeden rodzaj uszczelniacza ?

Oby to nie ujawniała się jakaś mroczna przeszłość.

Wkrętami się nie martw, one są wkręcane w świeży uszczelniacz

więc wkręt w czasie instalacji coś sobie wycisnął.

Korozja to też normalna sprawa, klin przykrywa je, ale woda mogła jakoś tam operować.

Jak dasz do serwisu to niech Ci wymienią wszystkie kliny,

bo ta korozja to też znak że kliny się utleniły.

Ja u siebie za samo uszczelnianie wszystkich listew / oba boki/ zapłaciłem coś k/ 8 stówek + koszt uszczelki/ 3 lata temu/.

U Ciebie nie wiem ile ale kosmosu nie powinno być.

:ok:

Wymieniałeś listwy na nowe? Gdzie przeprowadzaleś serwis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ze wszystkim latacie do serwisu?

Temat do ogarnięcia po kosztach pod domem. Sam fakt skorodowanych wkrętów powinien dać ci do myślenia. Najwyższa pora to naprawić i poprawić uszczelnienie.

Drabina, narzędzia i do roboty.

 

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ze wszystkim latacie do serwisu?Temat do ogarnięcia po kosztach pod domem. Sam fakt skorodowanych wkrętów powinien dać ci do myślenia. Najwyższa pora to naprawić i poprawić uszczelnienie.Drabina, narzędzia i do roboty.Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka

W moim wypadku to brak czasu ;). Jak sam zacznę grzebać to skończę kilka tygodni lub miesięcy. Podobnie mam z autami. Jak się zepsuje, to stoi i pół roku hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałeś listwy na nowe? Gdzie przeprowadzaleś serwis?

Nie listw mi nie wymieniali, tylko uszczelki są nowe i wszystkie kliny.

Serwisy zlecam w Grodzisku Maz., czyli blisko bo ok 7 km.

Jest obecny tu na forum, ale coś inni forumowicze nie mają fartu, ja jestem zadowolony.

To Damian Sadowski :http://forum.karawaning.pl/user/15763-damiansadowski/

http://www.przyczepykempingowe.auto.pl/

No ale dla Ciebie to dość daleko. Szukaj bliżej.

Może u KŁAJA http://www.klaja.pl/serwis-przyczep-kempingowych-i-kamperow

Mają tu na forum dość dużo dobrych opinii

W moim wypadku to brak czasu ;). Jak sam zacznę grzebać to skończę kilka tygodni lub miesięcy. Podobnie mam z autami. Jak się zepsuje, to stoi i pół roku hehe

Mam to samo :oslabiony: Ja coś zarabiam to i inni niech tez zarobią :miga:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Hobby ale w 2 przyczepach które miałem te wkręty nie korodowały bo były nierdzewne :).

 

Moje boje: http://forum.karawaning.pl/topic/21627-wymiana-uszczelnienia-krok-po-kroku/?do=findComment&comment=473611

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proces nie wygląda na skomplikowany... Może dałbym radę to ogarnąć w którąś niedzielę. Zawsze praca wykonana samodzielnie daje większą satysfakcję ;) - tylko ten czas... Gdzieś na forum wyczytałem, że warto co kilka lat wymieniać uszczelnienia na nowe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Hobby ale w 2 przyczepach które miałem te wkręty nie korodowały bo były nierdzewne :).

 

Moje boje: http://forum.karawaning.pl/topic/21627-wymiana-uszczelnienia-krok-po-kroku/?do=findComment&comment=473611

Dokładnie, wkręty oryginalnie powinny być chyba z nierdzewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.