Skocz do zawartości

Hobby 2007 r. odstająca listwa narożna


Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne i doświadczone grono,

 

Mam kolejny problem w przyczepie. Sprawa wygląda następująco: przy kupnie przyczepy problemu nie było. Przejechałem jakieś 1200 km i problem się pojawił... Poniżej zdjęcie ukazujące ten zły stan.

 

Chodzi o to, że listwa w którą wsuwa się kedrę zaczęła dziwnie odstawać. Ktoś coś podpowie, jak się za to zabrać? Co się uszkodziło?

 

 

 

Ponadto zauważyłem też, że w kilku miejscach uszczelka (ta, co jest pod listwą okalającą budkę) odstaje i nie widać tam "nadmiaru" uszczelnienia...

 

 

post-25101-0-17985700-1497271178_thumb.jpg

post-25101-0-31460900-1497271412_thumb.jpg

post-25101-0-85132000-1497271526_thumb.jpg

post-25101-0-68759900-1497271588_thumb.jpg

post-25101-0-17969600-1497271996_thumb.jpg

post-25101-0-59727800-1497272106_thumb.jpg

Edytowane przez PLopaPL (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No właśnie też mi się tak wydawało, bo w tych rocznikach co mamy jest przykręcana i na wierzchu idzie klin, a tu klina nie ma, wygląda jakby było kręcone id spodu albo tylko przyklejone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem za niego bo zanim odpisze to temat wygaśnie :) nic na siłe nie robił, przedsion szedł gładko. Pojawiło się po powrocie ze zlotu w oksztynie, jakiejś dużej dziury też nie zaliczył. Pojawiło się ,,samo,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"samo s..ć się nie chce" ;D

 

Tym razem jednak sytuacja jest wyjątkowa - usterka pojawiła się najprawdopodobniej sama w czasie jazdy...

 

Byłem sprawdzić, nie widać żadnych wkrętów itp mocowań...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pojawilo sie samo....

 

ktos pomogl zachaczajac o przedsionek... np wpadajac na niego.... mogl nawet tego nie zauwazyc...


ewentualnie w czasie jazdy o cos przyblokowalo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pojawilo sie samo....

 

ktos pomogl zachaczajac o przedsionek... np wpadajac na niego.... mogl nawet tego nie zauwazyc...

ewentualnie w czasie jazdy o cos przyblokowalo..

 

 

W czasie jazdy o nic nie zahaczyłem.... Być może ktoś na zlocie mógł ktoś uderzyć, wpaść na przedsionek jak nas nie było... Mniejsza z tym, teraz trzeba to naprawić.

 

Bartoszu poradzisz jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby listwa była w całości to pewnie by wytrzymało... a tak "słabsze ogniwo" się poddało..

 

obawiam się ze tego na organizmie nie naprostujesz tak łatwo...

 

możesz spróbować wyczyścić ile się da starego uszczelniacza za pomocą szpachelki lub drewienka, nałożyć nowy uczelni-acz o właściwościach klejących - docisnąć za pomocą rozpieraka np zapierając o krawędź ściany np budynku, wsunac gwoździa w łączenie listew pod wymiar i zostawić do wyschnięcia kleju

 

później przez zdjęciem rozpieraka wkręcić 2 lub 3 wkręty ... ściągnąć rozpierak

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek a myślisz że to zachaczone jest powiązane z tym że listwy odłażą na załamaniach na wysokości bakisty?

 

 

Na żywo wygląda to na odklejenie uszczelki od uszczelniacza. Listwy odstają na tę samą odległość od ściany budki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.