Skocz do zawartości

Dometic klimatyzacja, nie chłodzi.


maar79

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na dachu klimę Dometic, nie znam modelu. mniej więcej 2012-2013 rok produkcji. 

W ubiegłym roku chłodziła ładnie, a wczoraj po próbach okazało się że już nie.

Serwisant Dometic powiedział że polityka firmy jest taka, jak nie chłodzi to nie ma gazu jak nie ma gazu to jest układ nieszczelny i nie ma możliwości dopełnienia czynnika chłodzącego bo nie ma zaworu. Oni robią próby dospawania zaworu ale nie ma gwarancji że po ustaleniu miejsca wycieku gazu uda się naprawić. Dlatego zalecana jest wymiana urządzenia na nowe :)

 

Czy ktoś z Was przerabiał ten problem i może polecić jakieś sensowne rozwiązanie problemu ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

wymiana na nową ? bez jaj , przecież to nie jest kosmiczna technologia,

przynajmniej spróbował bym naprawy wspawanie zaworu dla kogoś kto spawa ALU i naprawia klimy samochodowe to żaden problem, lokalizacja nieszczelności również więc jeśli to tylko  kwestia rozszczelnienia to nie widzę przeciwwskazań żeby spróbować naprawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też usiadłem jak to usłyszałem.

Nowe urządzenie teraz w promocji 6,5 tyś:) 

Chcę podjechać do firmy która naprawia ogólnie różne rodzaje klimatyzatorów, zobaczymy co powiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tylko wygoda jeżeli chodzi o miejsce. Klimy dedykowane do sportu który lubimy mają większą tolerancję na "chrzczony" prąd. Z Maarecem to widzieliśmy na własnym przykładzie kilka lat temu na Murterze gdzie w sieci było w porywach jakieś 210v i przenośne urządzenie co chwilę się wyłączało i trzeba było czekać aż jakiś bezpiecznik się odblokuje żeby je włączyć na chwilę, a dachowa klima działała bez problemu.

Niestety faktycznie te urządzenia są fabrycznie robione na jednorazówki, u mnie po uderzeniu pioruna poszła elektryka w dachowej i dopiero elektryk co naprawia mi agd powiedział że przecież to się da naprawić bo producent mówił do wyrzucenia. Dowiedz się jaki jest koszt dorobienia zaworów, może akurat się uda za kilka stówek ją naprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi powiedział dzisiaj przedstawiciel Knaus i serwisant Dometic w jednym, to problem polega jedynie na tym że nie ma gwarancji że uda się dostać do miejsca gdzie jest dziura. Montaż zaworów nie jest problemem.  A jak stwierdził skoro nie chłodzi to na 99% gaz się wydostał. 

U mnie jest tak że kręcąc pokrętłem od temperatury słyszę kiedy kompresor się załącza, czyli raczej nie ma innej usterki niż brak gazu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie baw się za bardzo tym pokrętłem bo z tego co wiem to bez gazu zatrzesz kompresor. Ja bym próbował, tylko może nie w Dometicu tylko poszukaj sobie jakiegoś speca od zwykłych klim to może na fuchę za połowę ceny to naprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaliłem model klimy DOMETIC B-1100 S

Wieczorem jadę do znajomego magika od klimy wentylacji itd, on mówi że raczej się uda naprawić.

Ostatni problem to rodzaj czynnika/gazu chłodzącego, jeżeli jest on jeszcze dostepny w sprzedaży będzie dobrze.

Urządzenie jest z lat 2012-13 ale rodzaj gazu odczytam dopiero z tabliczki znamionowej.

Dam znać co i jak może ktoś kiedyś skorzysta z moich doświadczeń.

Edytowane przez maar79 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaliłem model klimy DOMETIC B-1100 S

Wieczorem jadę do znajomego magika od klimy wentylacji itd, on mówi że raczej się uda naprawić.

Ostatni problem to rodzaj czynnika/gazu chłodzącego, jeżeli jest on jeszcze dostepny w sprzedaży będzie dobrze.

Urządzenie jest z lat 2012-13 ale rodzaj gazu odczytam dopiero z tabliczki znamionowej.

Dam znać co i jak może ktoś kiedyś skorzysta z moich doświadczeń.

Pewnie R407c (450g) ja tak mam w B2200.

Edytowane przez gornik15 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.