Skocz do zawartości
Wojtek N

Pierwszy wjazd na Węgry

Rekomendowane odpowiedzi

Wojtek N

Witam
w tym tygodniu wybieramy się na Węgry (pierwszy nasz wypad z przyczepą).
Mam taki plan, że wyjeżdżam na noc, rano przyjazd.
Musze tak zrobić bo moje ekipa tzn. córeczki (prawie 3 lata i 8 miesięcy) nie nadają się na tak długie podróże w ciągu dnia.

Chciałem dopytać o status prawny spania na MOPach na Węgrzech.
Znalazłem na forum http://www.camper.wschowa24.pl, że na Węgrzech jest to niezgodne z prawem.
http://www.camper.wschowa24.pl/index.ph ... -w-europie

"Węgry: nocleg na ulicy lub placu - NIE. Nocleg na terenie prywatnym - TAK. Ale tylko po zameldowaniu na policji."

Ma ktoś jakieś jakiś bliższe info w tym temacie?

Drugie pytanie: gdzie polecacie jechać na kemping z basenami, jak już napisałem obsada jest bardzo młoda i baseny wchodzą w grę tylko dla starszej.
Chcieliśmy też zahaczyć o Budapeszt - czy macie namiary na jakiś kemping w tamtej okolicy? Granice przekraczamy w Sátoraljaújhely.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66

Przy autostradzie spokojnie śpij, tak jak wszyscy. Przy stacjach benzynowych również. W zasadzie śpij spokojnie tam gdzie znajdziesz miejsce aczkolwiek na ww będzie bezpiecznie.

O basenach poczytaj sam , jest tego kilka tematów.

Wysłane z telefonu

Edytowane przez chris_66

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
vincent

Jeździmy od lat i najczęściej spaliśmy właśnie na stacjach benz lub na parkingach przy basenach. A z małymi dziećmi polecam baseny kryte - niektóre termale mają.

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
aga7403

Byliśmy w ubiegłym roku, spaliśmy na parkingu na autostradzie za Brnem, aczkolwiek ciężko było znaleźć miejsce - parkingi są nieduże i zastawione przez tiry, na forum jest gdzieś wątek o tym problemie :)

Na kempingach byliśmy w Papie i Sarvarze. Pierwszy ma baseny poza, ale niedaleko i dla gości kempingu spora zniżka. Spory, ładne parcele, super sanitariaty - mi się bardzo podobało. W Sarvarze duży aquapark w cenie,  basen w budynku, na pewno i dla mniejszej i większej pociechy będzie co robić. Za to kemping z parcelami z kamyczkami co mi się akurat niezbyt podobało.

Poza tym szukaj, bo naprawdę jest sporo informacji już na forum :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66

. A z małymi dziećmi polecam baseny kryte 

trochę bez sensu w lecie , ale może nie znam się 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
leszek

Wojtek zadzwoń lub zajedź do mnie przed wyjazdem (masz niedaleko ) . Ja jadę w środę wieczorem lub czwartek rano na Węgry  to możesz się z nami zabrać . Mogę ci też zapodać jakimi drogami jeżdżę i gdzie jest możliwość noclegu .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Commander

Witaj.

W Lipotfurdo jest specjalny basen dla takich maleńkich bombelków...

Myśle, że warto bo ten starszy też tam szału dostanie z radości.

Baseny są w cenie kempingu i do tego bardzo ładna okolica na spacery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
vincent

trochę bez sensu w lecie , ale może nie znam się

Różnie bywało, nawet w lecie zdarzały się chłodniejsze dni - wtedy jak znalazł.

Witaj.

W Lipotfurdo jest specjalny basen dla takich maleńkich bombelków...

Myśle, że warto bo ten starszy też tam szału dostanie z radości.

Baseny są w cenie kempingu i do tego bardzo ładna okolica na spacery.

Również polecam Lipot. Bardzo fajny camping i spokojna wioseczka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tomii

Dla kolegi z Łańcuta Lipot jest niestety trochę mało korzystny położeniowo. No i czasami niestety komary potrafią przeszkadzać.

Generalnie na większości basenów jest masa atrakcji dla takich maluchów i w moim prywatnym rankingu Zalakaros będzie nr. 1 (też z Łańcuta to daleko). Są nawet miejsca dla spania pod dachem dla maluszków i miejsca gdzie można podgrzać mleko - Lipotowi niestety daleko jeszcze do tego poziomu, ale też uważam że jest tam bardzo klimatycznie i miło.

Co do spania nie na kempingach, to my w takim wypadku śpimy na parkingu pod basenami. Zazwyczaj ma się towarzystwo kilku kamperów, a jak się wie gdzie to i oko kamery może na nas patrzeć  :yes:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
michal_k

Jak z Łańcuta to najlepiej dojechać do Hajduszoboszlo na kemping przy basenach w Hajduszo... https://www.hungarospa.hu/pl/hungarospa-ceny/thermal-campingKemping graniczy z kompleksem termalnym, baseny są w cenie kempingu. Jest też tam kryty basen więc w razie złej pogody.... No i tylko ok 400 km z Łańcuta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66

Różnie bywało, nawet w lecie zdarzały się chłodniejsze dni - wtedy jak znalazł.

nie przesadzaj, chłodniejsze dni to może dwa w sezonie, zresztą jak się ochłodzi do +18 to nikt tego nie zauważy, poza przewrażliwionymi mamusiami. dzieci twarde są, moje się świetnie bawiły jak ja chodziłem w długich spodniach i bluzie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wojtek N

Dobry wieczór, dziękuje wszystkim za informacje:)

Ustaliliśmy z żoną, że jedziemy do Hajduszoboszlona na 4 dni, a później w okolice Egeru na 2-3 dni.

@leszek jutro odezwę się, za późno wszedłem na forum żeby dzisiaj oddzwaniać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gofer

A ja bym Wam polecił Berekfurdo

Duzo wiecej cienia na obiekcie i dla dziewczynek akurat baseniki w sam raz

Nie duzo dalej niż Hajduszoboszlo a duuuuuuzo ciszej

Ja wiem ze spacery wskazane ale w hajdu z campingu masz kawałek do brodzików ktore sa w pełnym słońcu
W Berekfurdo to 0.5 minuty drogi

Jesli nie to jeszcze polecam Cserkeszolo gdzie sa baseny kryte z "białą" woda w sam raz na przedpołudniowe kąpanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bakacz

A ja zarezerwowałem wypad nad Balaton - Balatontourist Camping & Bungalows Füred. Jadę pierwszy raz za granicę z przyczepą. Ogólnie pierwszy raz z rodziną z przyczepą mieliśmy w tamtym roku do Swinoujścia. Potrzebuję porad co do wycieczki na Węgry, jaką drogę wybrać, gdzie kupić/opłacić Viniety, gdzie się zatrzymać na godzinke/dwie, jak ominąć co trzeba by było bezpiecznie i szybko :) Ogólnie potrzebuję planu podróży, mam 3 tyg. do zaplanowania. 

P.S. Czy nie wybiera się ktoś w tatmtą stronę w tym terminie? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ugly

my też jedziemy nad Balaton, pod koniec lipca :) Będę omijał płatne drogi i autostrady, żeby pozwiedzać po drodze :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi