Skocz do zawartości

Zakup pierwszej przyczepy DMC<1025 - prośba o pomoc


Zwolek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ta w Ostrowie mogę Ci obejrzeć

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Poniżej dodatkowe zdjęcia od sprzedającego:

http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,DF6776F003614B58941222585BBCA443555430C8#/

 

Daj proszę znać, czy i kiedy uda CI się ją obejrzeć. Układ, wyposażenie i cena bardzo mi odpowiada, ale wolałbym, żeby ktoś znający się na temacie rzucił okiem zanim pojadę te 250km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej dodatkowe zdjęcia od sprzedającego:

http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,DF6776F003614B58941222585BBCA443555430C8#/

 

Daj proszę znać, czy i kiedy uda CI się ją obejrzeć. Układ, wyposażenie i cena bardzo mi odpowiada, ale wolałbym, żeby ktoś znający się na temacie rzucił okiem zanim pojadę te 250km.

Nie prędzej niż w środę, przypomnij się z samego rana.

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Caravelair Antares Luxe 390nie ma ogrzewania, jeśli to dla Ciebie istotne.

Dzięki za info. Właśnie tak mi się wydawało i zapytałem sprzedającego, ale jeszcze mi nie odpowiedział. NIe jest to najbardziej istotna sprawa, ale jakieś tam znaczenie jednak ma... Jeszcze raz dzięki.

Nie prędzej niż w środę, przypomnij się z samego rana.

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

OK. Wyślę SMS-a w środę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ogrzewanie jednak lepiej jakby było, bo nawet na dobrych kempingach masz ograniczenie z prądem i znając nasze polskie lato idzie zmarznąć nie mówiąc o wiosnie i jesieni, bo wtedy bez trumy to brrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie macie rację z tym ogrzewaniem. Czy jest możliwe (i jaki orientacyjnie byłby koszt) doposażenia przyczepy w ogrzewanie gazowe lub elektryczne?

 

Mam kilka dodatkowych zdjęć dotyczących tej przyczepy (https://www.otomoto.pl/oferta/caravelair-antares-luxe-390-przyczepa-kempingowa-malo-uzywana-zadbana-polecam-ID6yWOpH.html z Bielska): https://drive.google.com/drive/folders/0BzxBouCuonn8X0JTeFZLa2tNdlk?usp=sharing

Sprzedający poinformował mnie, że przyczepka została przywieziona w 2014r z Francji. Po przyjeździe została oddana do profesjonalnego serwisu w Dzierżoniowie (serwis kamperów Auto Mega, ul. Dworcowa 1 Dzierżoniów 58-200) gdzie zostało wymienione na nowe przednie pokrycie dachu ponieważ było ono pęknięte  (prawdopodobnie nie zmieściła się do garażu ). 

 

W porównaniu do przyczepy Emeraude z Ostrowa (https://www.otomoto.pl/oferta/caravelair-emeraude-stan-bdb-fend-hobby-ID6yVk85.html#ffbb10e51c), przyczepa Antares z Bielska jest:

  1. nowsza: 2011 vs. 2009
  2. droższa: 26.500 vs. 22.000 (ceny z ogłoszeń, bez negocjacji)
  3. nie ma ogrzewania
  4. ma większą DMC i ładowność (1000/260kg vs. 940/150kg)
  5. ma gorszą (?) łazienkę ze składaną umywalką,
  6. ma inną (lepszą ?) głowicę w dyszlu do podpięcia haka (jeżeli tak to się nazywa - widoczne na zdjęciach)
  7. ma trochę lepszy z naszego punktu widzenia układ wnętrza (ale to jest mniej ważne)

 

Jeżeli oględziny Emeraude z Ostrowa wypadną korzystnie i nic złego nie wypłynie, to zdecydujemy się na ten zakup.

Chyba, że Wasze opinie są inne...

Edytowane przez Zwolek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy widziałeś zdjęcia przed uszkodzeniem? Nie wiem czy profesjonalnie jest to zrobione. Na dachu jest widoczna listwa na całej szerokości. Jeśli robota jest spartolona to tam leci woda i gnije wszystko w środku. Plus, że facet tego nie ukrywa i otwarcie mówi jak było.

 

  • W łazience nalane silikonem. Z fabryki to tak nie wyjechało. Teraz pytanie dlaczego ktoś to wszystko tak pouszczelniał? 
  • Tylne okienko połamane
  • Nie wierz w zapewnienia, że coś zostało naprawione profesjonalnie. Sprawdź to dokładnie sam.

Co do ogrzewania możesz pomyśleć o ogrzewaniu podłogowym elektrycznym. Ewentualnie zorientować się w kosztach montażu jakiegoś gazowego pieca.

Zaczep ze stabilizatorem to oczywiście wartość dodana. Koszt takiego to około 1000 zł. Czyli już dolicz ten koszt do ceny tej tańszej. Ta tańsza wygląda na zdjęciach na dużo w gorszym stanie. Ta nowsza, mimo że ma jakieś kilka widocznych mankamentów to jednak wygląda na zadbaną a nie ściągniętą na handel i naprawioną byle jak. 

 

Zdjęcia dodatkowe niestety niewiele wnoszą. Głównie przedstawiają zaczep, okno dachowe czy tabliczki. O wiele większą wartością byłyby zdjęcia podłogi, narożników, miejsc naprawy na dachu itp.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Bardzo dziękuję za opinię.

Poprosiłem sprzedającego o zdjęcia przed naprawą (jeżeli są dostępne) oraz o bardziej szczegółowe zdjęcia miejsca łączenia dachu oraz narożników przedniej ściany.

 

Rozumiem, że stabilizator można w miarę bezproblemowo dokupić i założyć? np. http://allegro.pl/zaczep-stabilizator-jazdy-aks-1300-al-ko-1300kg-i6744764313.html

Na co zwrócić uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy widziałeś zdjęcia przed uszkodzeniem? Nie wiem czy profesjonalnie jest to zrobione. Na dachu jest widoczna listwa na całej szerokości. Jeśli robota jest spartolona to tam leci woda i gnije wszystko w środku. Plus, że facet tego nie ukrywa i otwarcie mówi jak było.

 

Nie jestem specem, ale też mam wątpliwości co do profesjonalizmu naprawy. Listwa na całej szerokości dachu? Piszesz, że wg właściciela zostało wymienione "przednie pokrycie dachu".

Nie widziałem jeszcze żadnej przyczepy, która na dachu miałaby łączenie płatów dachu (pomijam angielskie "łódki", ale one mają to wzdłuż i w szczycie dachu, i.... często tam leci woda/gnije..)

Dachy w przyczepach wykonuje się z jednego pasa blachy, bez łączeń, od listwy na ścianie przedniej, do listwy na ścianie tylnej, żeby jedynumi łączeniami były łączenia na narożniku ściana/dach. Nie ma czegoś takiego, jak "przednie pokrycie dachu". Dach to monolit, czyli wysoce prawdopodobne, że wycięto część dachu, dosztukowano kawałek na obło, i połączono pod listwą. Profesjonalna naprawa to byłoby zdjęcie całych listew krawędziowych bocznych, listwy przedniej i tylnej, wyjęcie wszystkiego co siedzi w dachu, wymiana całego płata dachu. Jeżeli nie zrobiono tam łączenia arkuszy, to po co niby listwa? A jeżeli jest łączenie arkuszy na płaskiej części dachu, to to jest nic innego jak sztukowanie. Dokąd rozszyto cepę na narożnikach? Ruszony uszczelniacz tam, gdzie się nie dało dostać żeby wyczyścić stary i dać nowy, z wysokim prawdopodobieństwem nie będzie trzymał. Jeżeli zdjęto by listwy całe, to warto było wymienić całe poszycie dachu (koszt blachy i relatywnie niewielki w stosunku do całości koszt pracy). Łączenia listew krawędziowych, zwłaszcza prawej, jakoś w ogóle mi nie podchodzą - jeśli byłyby fabryczne, to listwy są równiuśko cięte na maszynie, i idealnie licują, a na pewno nie są pozaoblane na rogach, jak wycinane brzeszczotem. Trzeba byłoby porównać z innymi egzemplarzami tego samego producenta, ale fabrycznie producent nie zdecydowałby się rachej robić łączeń listwy tak blisko krzywizny obła, jeśli już, to na ewidentnie prostym odcinku, dalej od obła.

Ergo: moim antyfachowym okiem, wysoce prawdopodobne, że w poszyciu dachu jest wstawka, z łączeniem płatów na poziomej płaszczyźnie, nakręcona na to łączenie listwa, listwy narożnikowe nie były zdejmowane w całości i od nowa uszczelniane.

Jeżeli jest tak jak piszę, to jakiś czas toto wytrzyma (jeszcze z rok-dwa), a potem się sypnie, tzn. woda zacznie się wlewać przy listwie Na poziomej płaszczyźnie nie da rady zrobić trwałego uszczelnienia między pasami blachy, prędzej czy później będzie się lało (żaden uszczelniacz długofalowo nie wytrzyma naprężeń przy pracy szkieletu, czy pracy arkuszy blachy pod wpływem ciepła, musi puścić, gdyby nawet zrobić to na zakładkę czy na rąbek zagniatany potem na płask). Przy wypoziomowanej przyczepie, przy opadach woda będzie stała przy tej listwie cały czas, mało tego, ta dodatkowa listwa będzie ograniczać swobodny spływ wody z dachu.

Ale tak jak piszę, specem w temacie nie jestem.

 

łączeniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika więc, że muszę odpuścić obie przyczepy i szukać dalej:

 

Pierwszą obejrzał mi dzisiaj Paweł (wielkie dzięki za pomoc), i okazało się, że była uszkodzona.

Druga - po analizie Jacka00 i Czysia też nie wydaje się być dobrym zakupem.

 

A szkoda, bo na pierwszy rzuta okiem laika obie wyglądały bardzo obiecująco...

 

Dziękuję więc i szukam dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika więc, że muszę odpuścić obie przyczepy i szukać dalej:

 

Pierwszą obejrzał mi dzisiaj Paweł (wielkie dzięki za pomoc), i okazało się, że była uszkodzona.

Druga - po analizie Jacka00 i Czysia też nie wydaje się być dobrym zakupem.

 

A szkoda, bo na pierwszy rzuta okiem laika obie wyglądały bardzo obiecująco...

 

Dziękuję więc i szukam dalej.

 

A co myślicie o tym: 

https://www.otomoto.pl/oferta/stema-klimatyzacja-lekka-750-dmc-ID6yUHQb.html#xtor=SEC-8

 

Teoretycznie spełnia wszystkie nasze wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co jest pewne to to że to nie jest przyczepa lekka i na bank nie ma 750DMC a pewnie i nawet MW ma wyższe. Wygląda jak Fendt z innym logo i na 99% jest po ubarwionych inaczej obozujących w FR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.