Skocz do zawartości

Zakup pierwszej przyczepy DMC<1025 - prośba o pomoc


Zwolek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

po kilkudniowych testach wyjazdowych z przyczepą z wypożyczalni (Caravelair Ambiance Style 400), postanowiliśmy z żoną kupić własną przyczepkę. Założenia mamy następujące

  • DMC <1025
  • Dla 2 osób (dzieci dorosłe, więc raczej nie będą z nami jeździły)
  • Stałe łóżko (a nie rozkładana salonka)
  • Łazienka z WC (z prysznicem i ogrzewaniem wody). 
  • Wyjazdy weekendowe + jeden dłuższy wyjazd wakacyjny
  • Budżet ~25.000zł

Obecnie mamy na oku dwa egzemplarze 

1. Caravelair Emeraude 400 (rok 2009): https://www.otomoto....html#ffbb10e51c

2. Caravelair Antares Luxe 390 (rocznik 2011):  https://www.otomoto....html#ffbb10e51c

 

Proszę o Wasze opinie (gdzieś już wyczytałem, że rozwiązanie łazienki z drugiej przyczepy nie jest najlepsze - dlaczego?)

Ewentualnie też 3. Burstner Premio 435 TS (rocznik 2007): https://www.otomoto....html#ffbb10e51c

ale o tej przyczepie w innym wątku poczytałem raczej nienajlepsze opinie.

 

Bardzo proszę o pomoc i przepraszam za analogiczne pytanie w wątku innej osoby.

Edytowane przez Zwolek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ta w Ostrowie mogę Ci obejrzeć

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu poniżej 1025kg? Czym to ciągnięcie?

 

Jeep Cherokee V 2.0: DMC = 2.475kg

Wolelibyśmy zmieścić się poniżej 3,5T,  żeby nie kombinować z prawami jazdy.

Ta w Ostrowie mogę Ci obejrzeć

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

 

Byłoby super :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś myślałem podobnie i nie żałuję przekroczenia 3.5t po 3 latach gniecenia się w 4.30m i 900 dmc

Być może też kiedyś dojdziemy do takiego wniosku i wtedy wymienimy na coś większego. Generalnie dla nas przyczepa ma służyć do nocowania. W ciągu dnia spędzamy czas raczej bardzo aktywnie - rowery, bieganie, pływanie, wędrówki. Chodzi nam o to, żeby być w miarę wolnym i elastycznym co do miejsca nocowania i żebyśmy nie musieli zarezerwować hotel z 3-miesięcznym wyprzedzeniem. W zeszłym miesiącu byliśmy w ten sposób na triathlonie w SIerakowie (przyczepa z wypożyczalni) i super się sprawdziło.

Te przyczepy nie mają prysznica, tylko słuchawkę prysznicową. Jak weźmiesz kilka kąpieli to łazienka do remontu.

 

Dlaczego? Sorry za być może naiwne pytanie, ale skoro producenci coś takiego oferują, to chyba mają to przemyślane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brodzik jest po to by obmyć stopy. Brakuje uszczelnienia pomiędzy wyposażeniem łazienki. Pod brodzikiem masz zwykłą sklejkę lub płytę wiórową.

Modeli z kabiną prysznicową jest mało, ale bywają. Kabina jest osobno, lub w łazience zrobiona z ceraty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brodzik jest po to by obmyć stopy. Brakuje uszczelnienia pomiędzy wyposażeniem łazienki. Pod brodzikiem masz zwykłą sklejkę lub płytę wiórową.

Modeli z kabiną prysznicową jest mało, ale bywają. Kabina jest osobno, lub w łazience zrobiona z ceraty.

Jak brakuje uszczelnienia? Zarówno moja poprzednia przyczepa jak i obecnąa jest cała uszczelniona, tzn cały brodzik. Dodatkowo masz zasłonkę prysznicową aby się w całości osłonić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek napisałem, że można się kąpać jeśli jest zasłonka. Słuchawka prysznicowa nie gwarantuje możliwości kąpieli.

Jeśli twierdzisz, że masz uszczelnioną przyczepę to sprawdź jak masz montowane meble w łazience. Sprawdź co jest pod toaletą.

Tak jak napisałem wcześnie, są też przyczepy z pełną kabiną prysznicową. Jeśli komuś zależy na kąpieli to powinien w taką celować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek napisałem, że można się kąpać jeśli jest zasłonka. Słuchawka prysznicowa nie gwarantuje możliwości kąpieli.

Jeśli twierdzisz, że masz uszczelnioną przyczepę to sprawdź jak masz montowane meble w łazience. Sprawdź co jest pod toaletą.

Tak jak napisałem wcześnie, są też przyczepy z pełną kabiną prysznicową. Jeśli komuś zależy na kąpieli to powinien w taką celować.

W poprzedniej w ogóle nie miałem mebli. Tylko kibelek, ściany i prysznic. Cała podłogą to był brodzik.

 

W nowej wygląda to lepiej, bo całość jest z jednego kawałka aż do ściany. Mebli nie oglądałem.

 

Dla mnie to nie jest takie ważne, bo z prysznica nie korzystamy i tak, ale jest taka możliwość. Oczywiście po uprzednim owinięciu się ceratą. Bez tego lepiej się nie kąpać.

 

Oczywiście zgadzam się, że jak ktoś chce regularnie korzystać z prysznica to lepiej osobna kabinka. Bez dwóch zdań

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie zakładamy biwakować "na dziko" i kąpać się zamierzamy na polach kempingowych (jeżeli będzie taka możliwość). Wystarczy nam więc "wyjmowana słuchawka prysznicowa".

 

Proszę jednak o Wasze opinie na temat łazienki ze składaną umywalką. Czy poza kwestią wygody są jeszcze jakieś minusy takiego rozwiązania.

Trochę bardziej (ale tylko trochę) skłaniam się do przyczepy z Bielska (https://www.otomoto....html#ffbb10e51c) a ona ma właśnie coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.