Skocz do zawartości

Jakie okno dachowe do blaszaka który szybko jeździ


Rekomendowane odpowiedzi

Trochę mnie nie było ale wróciłem ;) więc:

 

Proszę o pomoc w doborze okna dachowego,mam dwa problemy 
-dach nie jest idealnie prosty (lekki banan) Transit 2016 
-jeżdżę z prędkością 140-160 km/h 
 
Jakie kupić i jak zniwelować krzywiznę dachu,może jest ktoś okolicy (do 100km) chętny do pomocy przy montażu ? 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dojedzie 170 i więcej ale raczej nie przekraczam 160 licznikowego.

Dzwoniłem już po firmach i krzywo patrzą na blaszanki poza tym ceny jakie usłyszałem są lekko niezadowalające ;) od 350 zł netto więc będę wsadzał samemu lub z czyjąś pomocą :)

Szczerze to myślałem ,że na dachu wystarczy trochę więcej uszczelniacza a od wewnątrz ramka oczywiście aby zwiększyć grubość dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem od góry przetłoczenia na 3 cm. Jeśli masz tylko banana to ramkę skręć  i podetnij na kształt dachu. To na klej montażowy, ściski i od góry jeszcze paski tworzywa by zniwelować krzywiznę. Na drugi dzień uszczelniacz, skręcasz dwie połówki okna i można wyjechać. Proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejałeś na kleju montażowym? Ramkę planowałem na kleju a od góry jakiś uszczelniacz.Te kawałki plastiku od góry będą konieczne przy różnicy ok 5mm do 1cm max myślę?

Patrzyłem na YT i przy przeróbkach tych Transit dają okna lekko bokiem wtedy niweluje banana jednak wolałbym pośrodku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ramkę z dołu i paski z PCV od góry na klej. Jak to złapało to okno na uszczelniacz. Całość się trzyma po skręceniu dwóch części okna. Paski od góry tylko po to by okno się oparło na czymś sztywnym, a wypełnienie obok do 1 cm na uszczelniacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Kupiłem mini heki ale jeszcze nie założone  

Obawiam się cięcia dachu czy dopasuje się z krzywizną, oczywiście byłaby ramka grubości 2.5 cm 

Przy takiej różnicy mocować okno na Sika710 czy może na kleju do szyb?

post-4433-0-64658800-1498406373_thumb.jpg

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobra,okno jest Heki Mini nie wyrwało przy 170 ale... jest za małe.Jakieś pomysły na inne większe,również opływowe? 

Sposób otwierania tego okna to jakaś porażka,lekki wiatr i szyba się się telepie,przy mocniejszym na pewno ją wyrwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej założyć jakiś szyber-dach z auta osobowego? Można używkę kpl kupić w dobrej cenie.

Szyber nie sprawdza się do spania,lekki deszcz i woda w środku,Poza tym przy krzywym dachu to już w ogóle masakra montować.

Oczywiście wolałbym szyber bo ładnie wygląda (nie widać go z zewnątrz) ale wolę nawet  nie wiedzieć ile kosztuje dedykowany do mojego samochodu.

Bardzo tanie są szyberdachy z ciężarówek, nawet taki mam ale nie założyłem z powodów jak wyżej.

Może ktoś chce i ma prosty dach, to mam na zbyciu Webasto elekrytczny *tylko uchylny) za 200 PLN

Nie myślałeś o tym aby zamontować owiewkę przed oknem ? Dedykowaną do okien dachowych.

Czytałem,że dają jedynie zysk dla sprzedawcy, miałem to w ręku i nie napawa optymizmem.

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.