Skocz do zawartości

Box dachowy Farad N6 vs Thule Ocean 785 vs Taurus Xtreme II 450


hajner

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Proszę i pomoc w zakupie boxu dachowego budżet około 1500 PLN box będzie jeździł na alfie 159 SW

 

zastanawiam się nad modelami poniżej,  sprzedawca zachwalał mi bardzo Farada N6 ale nie znam tej marki 

 

Farad N6

Thule Ocean 780

Taurus Xtreme II 450

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja bym wziął thule, farada w ogóle nie znam, co do taurusa to jak dla mnie firma która tylko małpuje, przykładowo, platforma na hak na rowery taurus jest kropka w kropke identyczna jak platforma z juli, tylko droższa x2. Uchwyt rowerowy na dach taurus kropka w kropke identyczny jak thule 532, praktycznie w tej samej cenie. Thule najbardziej sprawdzony i najbardziej popluarne, nawet jakby przyszło Ci kiedyś sprzedać to łatwiej thule niż jakiegoś taurusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na co mamy patrzeć przy wyborze, na pojemność, wygląd, czy łatwość montażu, ciężko tu chyba doradzić, ja od 10-12 lat użytkuje box interpacka, może za ładny nie był ale czego on nie woził, i wszytko w nim działa do tej pory.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił jaki ci się podoba, z każdego będziesz zadowolony ciężko doradzić, ja mam dużego boxa, ale ani nie słyszałem żeby było jakoś głośniej w samochodzie, jeździłem z nim po 150km/h  i nie odfruwał więc podejrzewam że tych nowszych też nawet nie poczujesz na dachu. Nie wiem z czego jest zrobiony ale wytrzymywał i upały i mrozy.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem fajny box w sklepie feuvert był akurat w promocji.Wygląda bardzo solidnie i na moje potrzeby zupełnie wystarczy.

 

https://www.feuvert.pl/sklep/boksy/autoboks-feu-vert-ecospace-30_062069.html

Feuvert już nie ma. Była promocja bo robili wyprzedaż wszystkiego. Teraz już jest Norauto które ich przejęło. Chociaż pewnie jakieś rzeczy jeszcze można online kupić. Ale stacjonarnie to już raczej nic nie ma

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli stary model Thule Ocean 780 który już dawno nie jest w produkcji jest lepszy od Farad N6 i Taurus Xtreme II 450 ??

 

 

 

Voku

nie chodzi o cenę chodzi bardziej czy on jest dobry ?? nie chce za 3 lata kupować nowego :)

Edytowane przez hajner (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Youtube masz testy np taurusa Xtreme może coś Ci pomogą.

Patrz na przetloczenia w podłodze czy są w miarę ok,system mocowania boxu jak i na otwieranie L/P czy Ci jest niezbędne.

Często jest tak że pozornie ładny box nijak wizualne nie pasuje do jakiegos auta więc przy zakupie warto rzucić na dach kilka różnychi porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.