Skocz do zawartości

Przedsionek czy markiza z namiotem


mihoo

Rekomendowane odpowiedzi

Bo Ty masz fajny przedsionek i małą przyczepe. Faktycznie, wczoraj rozkładając się w południe w 30C zaczynałem od markizy (nogi do ściany) i dopiero poziomowanie, woda itd. W tym przypadku markiza kasetowa nie ma konkurencji. Obserwuje teraz zachodnich sąsiadów, oni są z 10 lat przed nami, mają super letnie przedsionki z 1 rurką i odciągami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że chodzi o coś takiego miałem coś takiego  szybko się rozkładało były 3 rozpórki do przyczepy ale to moment rurki wszystkie połączone i pasowały do siebie 

kupił bym teraz ale za duże rozmiary maja

 

 http://allegro.pl/przedsionek-gap-panorama-uniwersalny-nowy-podloga-i6846409551.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od sposobu spędzania urlopu. Jeżeli na krótko i jazda dalej to markiza. Jeżeli długo stacjonarnie to przedsionek i to pełny. Ja jeżdżąc na ryby, na dzikusa nie wyobrażam sobie brak przedsionka pełnego. Dlatego wszystko zależy od spędzania urlopu.

 

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez klonik058 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie daszek chociaż markiza byłaby lepsza ale nie do zamontowania na mojej przyczepie aby to jakkolwiek wyglądało. Przedsionek mam na strychu ;) rozłożyłem raz i mi się już więcej nie chce. Teraz mimo dłuższego wyjazdu przedsionka nie zabrałem.

 

Prawdopodobnie jak bym miał możliwość i stał przed zakupem to brałbym markizę + dopinane boki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Duzo zależy od pogody :)

Mamy markizę kasetowa i przedsionek z lekkim stelażem

 

Na wakacjach rozkładamy przedsionek i mamy gdzie spokojnie zostawić rowery mieści sie stół z 4ema krzesłami rozkładanie pełne ze śledziami i pasami sztormowymi to jakaś godzina do tego składanie schodzi 1-1,5h lubimy go skladac czystego o dokładnie :)

 

Markizę testowaliśmy ale przy przelotnych burzach we Włoszech to strach o nią nawet z zapiętymi pasami ... a jak sie złoży to wszystko moknie

 

Jak dzieci (młody) podrośnie i bedziemy mogli wrócić do częstych zmian miejsca pobytu to markiza bedzie w laskach :)))

 

I jeszcze aspekt ekonomiczny ... dobry przedsionek jest duzo tańszy od przeciętnej markizy

 

Natomiast mając markizę koszt bocznych ścian i przedniej ... jest ... :((((

 

Kupiliśmy lekki stelaż do przedsionka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkładanie przedsionka to koszmar mojego dzieciństwa brrr..... Nie ma to jak po długiej drodze pocić się jeszcze pół godziny z przedsionkiem. W pierwszej przyczepie miałem takowy, ale na szczęście na burzy się pogiął stelaż, potem poszedłem w daszek a od następnej cepki do dziś TYLKO markiza - 2 minuty roboty i  :pub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam daszek i w zasadzie z nim tylko jeżdżę. Kiedyś raz w poprzedniej cepce rozlożyłem przedsionek.

W tej jeszcze nie, w te wakacje rozłożę bo żona się upiera że na dwa tygodnie warto a po to mamy nowy (taki nowy nowy ) więc trzeba by zobaczyć co to ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.