Skocz do zawartości

Chorwacja - dojazd i kontrole DMC


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Chris_66 mnie głównie interesują: Czechy, Słowacja i Węgry ....

Tak jak pisała to chyba koleżanka Gosia wiele osób widziało, wiele osób słyszało a tylko Bartek o tym napisał w szczegółach więc jak to jest z tym ważeniem:

wszyscy słyszeli a nikt nie widział ....

Dodatkowo mam nadzieję, że to usłyszałem od kuzyna to prawda bo kamperem zwiedził całą Europę i wiele razy był ważony ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chris_66 mnie głównie interesują: Czechy, Słowacja i Węgry .......

Nigdy nie byłem przeciążony więc z własnego doświadczenia nie powiem nic, ale nie sądzę żeby te trzy kraje były gorsze od A, wnoszę to po wielokrotnie przeprowadzanych kontrolach i tolerancji prędkości właśnie rzędu 10%, nawet Austriacy nie kwapili się do karania za każdym razem B)

 

Wysłane z telefonu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż mam powiedzieć liczę, że wybaczą mi lekkie przeładowanie .... zawsze staram się porozmawiać na spokojnie i nigdy problemów nie miałem nie kiedy warto trochę się pokajać ...

Ja przygodę z przyczepa dopiero zaczynam więc jestem jeszcze pozytywnie do wszystkiego nastawiony biorąc pod uwagę długoletnie namiotowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na to...

 

Znalazłam błąd w DR.

Masa pojazdu została wpisana błędnie- większa niż DMC... auto sprowadzane i podczas pierwszej rej. w kraju urząd się pomylił. Poprzedni własciciel tego nie zauważył- tak przyjmujemy. Sprawa jest o tyle skomplikowana że wymaga wszczecia postępowania wyjasniającego gdzie i kiedy popełniono błąd- i jego sprostowania.

Nie wiemy ile będzie to trwało.

Chcemy wyjechać w sierpniu.

Czy to ważne dane? piszecie że prześwietlają dokumenty... teraz nie wiem czy zawracac sobie tym głowe?

Ile to może trwać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na to...

 

Znalazłam błąd w DR.

Masa pojazdu została wpisana błędnie- większa niż DMC... auto sprowadzane i podczas pierwszej rej. w kraju urząd się pomylił. Poprzedni własciciel tego nie zauważył- tak przyjmujemy. Sprawa jest o tyle skomplikowana że wymaga wszczecia postępowania wyjasniającego gdzie i kiedy popełniono błąd- i jego sprostowania.

Nie wiemy ile będzie to trwało.

Chcemy wyjechać w sierpniu.

Czy to ważne dane? piszecie że prześwietlają dokumenty... teraz nie wiem czy zawracac sobie tym głowe?

Ile to może trwać?

 

 

wyjaśnić trzeba, to pewne i jasne

 

zależy gdzie chcesz jechać i o ile masz przewalone masy - bo jak o 10-20-30 kg to pewnie nikt się nie dopatrzy niczego bo mało kto ma w głowie wszystkie masy i to sprawdza, Gorzej w razie wypadku - mogą i pewnie zaczną węszyć w papierach i wtedy może być nieciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ale dokument w świetle prawa jest dokumentem ważnym, mimo że zawiera oczywisty błąd. Wg mnie należy czym prędzej udać się do urzędu celem wyprostowania. Niech oni sobie sprawdzają kto i kiedy zrobił błąd. Zakładam, że dokumentu Ci nie zabierają? A jak zabierają to niech wystawiają tymczasowy. Natomiast co do postępowania to myślę, że warto wziąć z urzędu zaświadczenie o takowym i tyle. I z czymś takim się poruszać. Nie powinno być problemu, bo przecież to urząd popełnił błąd w dowodzie i nic więcej. To się zdarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowiedziałam się tyle, że musze udac sie na stacje diagnostyczną gdzie nas zważą i dadzą kwit- oczywiście płatny.

wówczas do urzędu komunikacji i wydadzą nwy dowód- oczywiście płatny...

 

Możnaby poczekac do nastepnego przeglądu za rok- i wówczas kosztu nie będzie ponad cene przeglądu auta, ale to powodowałoby ryzyko że nas zważą i będzie gnój...

 

pie.....one urzednictwo nic nie wezmą na siebie;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego mieli by brać cokolwiek na siebie? przy wydawaniu jakichkolwiek dokumentów petent podpisuje ich prawidłowość. Czy to byłeś Ty czy poprzedni właściciel to nie ma znaczenia. Jeżeli był błąd to trzeba było nie podpisywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego urzędnik nie ponosi winy za błąd? a ja muszę, za to że podpisałam klauzulę?

to mnie najbardziej irytuje;/

urzednik wypisuje dowód i tez powinien byc zobowiązany sprawdzać zgodności danyych.... diagnosta podpisuje, ze sie wszystko zgadza z dowodem rej.... to dlaczego finalnie wszystko i tak spada na mnie? kwitologia bieganie ząłatwianie?

Edytowane przez NabAwe (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czytam Was i zaczęłam się zastanawiać czy w naszym dowodzie jest wszystko ok. Mamy DMC 1050 a masa własna przyczepy 992. Wynika z tego, że możemy zapakować tylko 58kg. Sam przedsionek, podłoga, stolik aluminiowy i fotele aluminiowe ważą pewnie tyle, a gdzie reszta...

Jaką ładowność mają wasze przyczepy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam Was i zaczęłam się zastanawiać czy w naszym dowodzie jest wszystko ok. Mamy DMC 1050 a masa własna przyczepy 992. Wynika z tego, że możemy zapakować tylko 58kg. Sam przedsionek, podłoga, stolik aluminiowy i fotele aluminiowe ważą pewnie tyle, a gdzie reszta...

Jaką ładowność mają wasze przyczepy?

200-300 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.