Skocz do zawartości

Zaczep kulowy do holowania przyczepy AKS 1300


TURTL

Rekomendowane odpowiedzi

timtim, radziłbym sprawdzić dokładnie całą ramę przyczepy. Jeśli wymiana zaczepu była spowodowana jego uszkodzeniem w czasie wypadku to możliwe, że rama jest przekoszona lub wygięta. I co ze spawami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

handlarz wymienił zaczep bo podwozie jest al-ko a zaczep i hamulec knott

Zasada działania urządzenia najazdowego w obu przypadkach jest taka sama.Pytanie zasadnicze to czy naciąg cięgna a zaraz po nim linek hamulcowych będzie odpowiedni do zadzialania hamulcy przy takiej zamianie?

widać świeże śruby i zaczep jest dużo starszy od przyczepy

Czyli handlarz poszedł po najniższych kosztach i coś tam przykręcił ?

Pytanie kolejne czy ten cały zaczep +urządzenie najazdowe jest bezpieczne. Domyślam się ,że nie ma w nim stabilizatora jazdy.

czy można to jakoś zregenerować

Jeśli chodzi o tuleje na suwadle to tak.

Pewnie dojdzie jeszcze wymiana sameg zaczepu i ....

-dalej będziesz miał starego (po regeneracji) KNOTTA na podwoziu AL-KO

 

Nowe kompletne urzadzenie najazdowe bez stabilizatora jazdy kosztuje około 700 PLN a ze stabilizatorem jazdy AKS 3004 około 1600PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego podczas jazdy dało się słyszeć skrzypienie w okolicach zaczepu

 

Skrzypienie będzie głośniejsze, niech się tylko dotrze farba twojego haka. Musisz się przyzwyczaić do skrzypienia bo to normalne przy tarciu zabrudzonych okładzin.

Al-KO zapewnia, że czyste okładziny nie powinny piszczeć. Moje piszczą od czasu do czasu, może nadszedł czas na czyszczenie? Za to nie ma stuków, jakie słychać przy zaczepie bez stabilizatora :)

 

Przy odczepianiu przyczepy nie odkręcajcie pokrętła do oporu; lepiej zostawić w pozycji pół obrotu przed oporem.

Święte słowa! Sam już tego doświadczyłem! To chyba jedyna wada tego zaczepu.

 

czy można to jakoś zregenerować ,czy mnie czeka kupno całego zaczepu z najazdem ????

 

Trudno ocenić nie mając pojęcia o tym jak wygląda dyszel Twojej przyczepy. Zakładając że jest standardowy i jeszcze AL-KO, to każdy zaczep tej firmy będzie pasował. Polecam AKS 1300 oczywiście tylko wtedy jeśli DMC Twojej przyczepy nie przekracza 1350 kg.

 

Jeśli zamierzasz jeździć po Polskich drogach i na długie dystanse polecam także "octagony", które tłumią drgania osi przyczepy - o ile nie masz ich zamontowanych. Pamiętaj o właściwym wyborze odpowiedniego amortyzatora (w zależności od DMC przyczepy), które różnią się kolorem dla rozróżnienia mocy tłumienia .

post-110467-imported-9013b880-8c5e-4e67-9739-8ad0181295e9_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

timtim, radziłbym sprawdzić dokładnie całą ramę przyczepy. Jeśli wymiana zaczepu była spowodowana jego uszkodzeniem w czasie wypadku to możliwe, że rama jest przekoszona lub wygięta. I co ze spawami?

 

Dokłanie tak jak kocur napisał :)

 

Powiem Wam ,że widziałem do sprzedaży przyczepe nawet była bardzo młoda i miała przykreconą oś od przyczepy towarowej !!!.Z hamulcami ,linkami itd.Dla wyjaśnienia dodam ,że nowe osie w AL-KO to sprytnie wyprofilowana oś o nazwie EURO DELTA w przeciwieństwie do prostych profili z których wykonuje się osie do przyczep towarowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rama jest prosta na 100% zaczep planuję kupić. podejrzewam że handlarz wymienił sobie zaczep z najazdem ze swojej starej lawety :) mam zaczep KF20 i już wiem co mam wymienić znalazłem na allegro tuleje za 24 zł :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
  • 4 miesiące temu...

witajcie, mam takie zapytanie dotyczace zaczepu aks a mianowicie posiadam urzadzenie najazdowe alko typ 90s/3 budka jest dmc 950 i teraz czy jest mozliwosc montazu np aks 2004/3004? czy takie polaczenie zaczepu z autem bedzie dobrze funkcjonowac? czy tylko i wyłącznie musi być aks 1300?

Edytowane przez WojtexJanex7 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W temacie zablokowanego pokrętła. Instrukcja po angielsku ale dość przydatna.

Alko_ratchetjam.pdf

 

The ratchet has jammed because the wheel has been turned too far when unwinding. It is only necessary to turn the wheel until you first feel resistance or one click of the ratchet. What has happened is the small circlip in the centre of the wheel has become embedded in the black plastic surround.

To resolve this issue use a 13mm socket or similar, place it up into the centre of the wheel so that the socket is sitting on the black plastic and the centre pin will go into the socket. You then need to apply force with a hammer which will release the circlip, and the ratchet wheel. 

A fair amount of force may be required depending on how far it has been over unwound. It would be recommended to rest the coupling on the towball as you do this, to offer support.

Edytowane przez Bozzo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Czy może mi ktoś wytłumaczyć jak działa kontrola zużycia okładzin ciernych? Chodzi mi o to, kiedy wiemy, że okładziny są do wymiany? Wiem, że wynik odczytuje się na tym dużym kółku z grzechotką, ale za chiny nie wiem jak? W instrukcji jest to wyjaśnione słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie coś się stało z zaczepem, po dojechaniu na miejsce wypiąłem przyczepę ale jak chciałem wsadzić blokadę pokrętło nie chciało się ruszyć tak jak by się zapiekło, co to może być mam 10 dni na rozwiązanie problemu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie coś się stało z zaczepem, po dojechaniu na miejsce wypiąłem przyczepę ale jak chciałem wsadzić blokadę pokrętło nie chciało się ruszyć tak jak by się zapiekło, co to może być mam 10 dni na rozwiązanie problemu 

Może masz za dużo siły w rękach? Ja raz zablokowałem AKS ale za bardzo odkręcałem pokrętło. Po walce i stresie na campingu już robię to z wyczuciem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, MARKON napisał:

Powiedzcie mi jeszcze czy jak tego nie ogarnę mogę wracać na zaczepie do domu, mam 500km, ogólnie nowe tuleje po 500km też do wyje..... ?

Możesz wracać do domu bo stabilizator nie wpływa na działanie zaczepu. Przetłumacz sobie post zamieszczony wyżej. Mieliśmy we Włoszech w przyczepie szwagra zablokowane czerwone pokrętło stabilizatora i pomogło walenie młotkiem w nasadkę klucza przyłożoną do pierścienia w tym pokrętle. Tylko przyczepa musi być zapięta  na hak. A co się stało z tulejami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cichy56 napisał:

Możesz wracać do domu bo stabilizator nie wpływa na działanie zaczepu. Przetłumacz sobie post zamieszczony wyżej. Mieliśmy we Włoszech w przyczepie szwagra zablokowane czerwone pokrętło stabilizatora i pomogło walenie młotkiem w nasadkę klucza przyłożoną do pierścienia w tym pokrętle. Tylko przyczepa musi być zapięta  na hak. A co się stało z tulejami?

Stare miałem jakieś firmowe czarne ale też surówki, wytoczyłem z zewnątrz a środek został surowy i zrobiłem je na szybko przed wyjazdem pilnikiem i prowizoryczna tokarka z wiertarki stołowej, ale miały luzy, w tym roku zrobiłem już wymiarowe od zera na tokarce z wałka fi 50 na fi 45 ale po wbiciu tuleje wewnątrz zrobiły się mniejsze chyba fi  43,5, teraz już wiem że po montażu trzeba na nowo rozwiercać żeby Suwadło siedziało swobodnie, czyli czeka mnie 3 tura ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.