Skocz do zawartości

Zachowanie się samochodu po zmianie przyczepki


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniliśmy budkę na większą, jednak konie pociągowe pozostały stare. Początkowo zastanawiałem się jak będzie się zachowywał samochód z przyczepą cięższą o 230kg MW (z 604 na 834), czy swoboda podróżowania znacznie się nie pogorszy.

 

I tak:

- dynamika troszkę spadła, ale samochód jechał bez problemu nawet na 5 biegu i pod górkę (ale tylko powyżej 1750 obrotów) czego się obawiałem;

- budka troszkę bardziej oddziałuje na auto, zacząłem czuć, że coś mam na haku. Z avento można było się zapomnieć, że mam ogon :look: ;

- manewrowanie to też już sporo wolniejsze (70cm dłuższy ogon);

- o spalaniu narazie nic nie powiem, bo cuż można wywnioskować po 170km holowania :look: ;

 

Podsumowując: jazda jest trochę na minus w porównaniu do starszej budki, ale jeździć spokojnie się da :ok: Ale komfort mieszkania w nowej budce jest znacznie wyższy od niewielkiego dyskomfortu holowania :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie zdjęć zbytnio nie robiłem (nie wiedzieć czemu), ale napewno przygotuję jakiś większy opis taki jak dla Avento był. Więc by nie zaśmiecać tematu i poczytać jak inni odczuwali zamiany przyczep wrzucę tylko 2 :look:

post-51914-imported-bafed420-889e-462e-9c7d-af34b8e3aff3_thumb.jpg

post-51914-imported-abafbe88-5afd-4194-9299-95a051ec00d9_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniliśmy budkę na większą, jednak konie pociągowe pozostały stare. Początkowo zastanawiałem się jak będzie się zachowywał samochód z przyczepą cięższą

 

Miałem te same obawy po zmianie Niewiadówki na Hobby. W maju zrobiłem 700km z Hobby i zdecydowanie lepiej się prowadziła od Niewiadówki. Jedyny minus to słaba widoczność pomimo dodatkowych lusterek. :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam może nie na temat ale jestem nowa i nie wiem gdzie szukać. Chciałabym sie dowiedzieć czy damy rade pociągnąć przyczepę o wadze 950 kg oplem astrą II kombi z silnikiem 1.7 disel.

 

ważne jest co masz napisane w domodzie rej. :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahhh, fajna przyczepka. Ciutek większa od mojego KIPka.

 

Astra jest mała, ale koni wyciąga z 80, prawda?

Jak się będzie jeździło na wyższych obrotach, to i pod górkę pociągnie.

 

Moje mondeo 90KM 1.8 td ciągnie bez problemu przyczepkę o MW 800 kg... na piątym biegu pod górkę nie daje rady, ale redukcja do 4ki i spokojnie można jechać.

Generalnie trzeba trzymać na większych obrotach niż normalnie i zarówno Astra jak i Mondeo poradzą sobie z cięższymi przyczepkami ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szary11, jaką ta przyczepa ma masę całkowitą??

 

Moja ma 1200 DMC.

 

Mój pod górki ciągnie na 5, ale muszę mieć na zegarze minimum 80 i około 2 tys. obrotów.

 

 

Witam może nie na temat ale jestem nowa i nie wiem gdzie szukać. Chciałabym sie dowiedzieć czy damy rade pociągnąć przyczepę o wadze 950 kg oplem astrą II kombi z silnikiem 1.7 disel.

 

 

Jeśli silnik ma turbinę to nie powinno być problemów (nie kojarze, czy astra II występowała bez). Spokojnie da się toczyć :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ma 1200 DMC.

Jeszcze ciut i Mondziak by nie wyrobił, w dowodzie mam wpisane 1250 z hamulcami ;-)

 

Mój pod górki ciągnie na 5, ale muszę mieć na zegarze minimum 80 i około 2 tys. obrotów.

No tak... ale ja trzymam się tego, że dozwolone w Polsce jest 70... wtedy jest jakieś 1400-1500 obr.... pewnie przy dwóch i mi by pociągnął :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... ale ja trzymam się tego, że dozwolone w Polsce jest 70... wtedy jest jakieś 1400-1500 obr.... pewnie przy dwóch i mi by pociągnął

 

No ja przyznam, że nieco naciągam... jak droga jest dobra to dąże by jechać na 5. Spora różnica w spalaniu (1l/100km z Avento).

 

PS. U nie też 1250kg DMC przyczep z hamulcami. W sumie większość budek w tym się zamyka :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.