Skocz do zawartości

Zakup nowej przyczepy kempingowej


mihoo

Rekomendowane odpowiedzi

A na czym polega konkretnie ta różnica pomiędzy markami?? Jakość użytych materiałów, ich wzajemne spasowanie... na co konkretnie zwracać uwagę? Dla mnie to naprawdę duży zakup, dlatego chciałbym dokonać śwoadomego wyboru :)

Jakie są najczęstsze usterki, które mogą zdarzyć się w nowych przyczepkach??

 

To nie kwestia tylko samych marek. Bo w takim Hobby czy Adrii masz przyczepy z przedziału od budżetowych (Hobby OnTour, Adria Aviva), przez klasę średnią (Hobby DeLuxe, Adria Altea), przez klasę średnio wyższą (Hobby Excellent, Adria Adora), i kończąc na klasie najwyższej (Hobby Premium/Prestige, Adria Alpina). U innych producentów masz podobnie. 

 

I tak te modele będą się różnić miedzy sobą jakością wykonania, czyli przykładowo w takiej mojej Adrii Aviva masz cieńsze ściany, dach, podłogę niż np w Adrii Adora czy Alpina. Materiały użyte też siłą rzeczy masz inne, inne wyposażenie w standardzie. Ale jedno na pewno się nie zmienia - takiej samej jakości masz krany, zlewy, kuchenki, lodówki czy kibelki. To wszystko pochodzi od zewnętrznych producentów i jest od renomowanych producentów (Dometic, Thetford, Truma). Więc o osprzęt nie musisz się obawiać bez względu czy kupisz przyczepę budżetową czy kupisz Fendta bo wszędzie w zasadzie powinieneś mieć to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 143
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak tak czytam to strach kupować nową przyczepę. Mam 10 letniego HYMER-a i nigdy nie miałem problemów ze szczelnością... 

Mając 10 letniego HYMERa to trochę się naszukasz przyczepy która będzie choć tak dobra jak ta która masz. Zakładam że chciałbyś jednak jeszcze lepszą.

Masz postawiona wysoko poprzeczkę-to dobrze :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam wizytę na targach w Duesseldorfie. Pozwala "przymierzyć się" i zweryfikować upatrzony model/układ. No i przede wszystkim wyrobić sobie zdanie nt. poszczególnych marek.

Mi osobiście b. pozytywnie zaimponowała Adria oraz Hobby. Zawiedziony z kolei byłem Knausem i Fendtem.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Centrum Campingowym w Kutnie na dniach otwartych. Miałem możliwość zobaczyć i porównać kilkanaście przyczep Hobby i kilka Knaus-a i Dethleffs-a. Ja zdecydowanie jestem fanem Hobby:) Nie widzę ogromnej różnicy w jekości między tymi trzema markami, a Hobby podoba mi się najbardziej. Moim faworytem jest klasa PRESTIGE:)

Początkowo rozważałem długość około 495, może 560, ale podobno przyczepa dwuosiowa jest nieporównywalnie lepsza do holowania od jednoosiowej. Tylko, że to daje już przyczepę około 660 dł.:) No a cena roośnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena ceną ale pytanie, chcecie tą przyczepką stać w jednym miejscu, czy jak my 3 dni tu 3 dni gdzie indziej. My w tym roku kupiliśmy 560 a faktycznie 600+zaczep i na naszych polskich drogach nie mówiąc o naszych minirondkach co chwile stajemy sprawdzić czy, gdzieś nie zadrapaliśmy naszej wymarzonej budki a jakby nie patrzeć to kupiliśmy używaną. Jakbyśmy mieli nową i jeszcze metr dłuższą to na każdym rondzie zawał. Ale prawda jest taka jak już się dojedzie na miejsce pobytu to wygoda w większej przyczepie nieporównywalna szczególnie w deszczowe dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie szykuje się trochę jeżdżenia bo oprócz dwóch, trzech dłuższych wyjazdów będzie kilka wyjazdów weekendowych. Troszkę przemawia za mną to, że komfort jazdy z przyczepą dwuosiową jest niby zdecydowanie lepszy, ale racja, że przy takiej długości może być problem z manewrowaniem... 

Może jednak początkowa opcja, czyli 495?? Teraz mam 465, więc byłaby niewiele większa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie szykuje się trochę jeżdżenia bo oprócz dwóch, trzech dłuższych wyjazdów będzie kilka wyjazdów weekendowych. Troszkę przemawia za mną to, że komfort jazdy z przyczepą dwuosiową jest niby zdecydowanie lepszy, ale racja, że przy takiej długości może być problem z manewrowaniem... 

Może jednak początkowa opcja, czyli 495?? Teraz mam 465, więc byłaby niewiele większa:)

 

Rozrzut masz duży, bo 495 a ponad 600 to już zupełnie inne przyczepy :) Generalnie jak podobają Ci się Hobby, to nie ma co na siłę szukać innych firm. Szukaj czegoś spośród Hobby i tyle. Z wielkością już jest trudniej. Ciężko powiedzieć czy nabywając teraz 495 odczujesz dużą różnicę w stosunku do 465. To wszystko kwestia samego układu, wygody funkcjonowania w przyczepie. Ja obecnie mam 472 zmienione z 432. Na haku nie czuć różnicy, podczas jazdy także. W środku też niewiele się zmienia. Zmianę czuć dopiero wieczorami kiedy jedno dziecko pójdzie spać i położy się na swoim łóżku piętrowym, a my mamy nadal do dyspozycji całą przyczepę. Oczywiście wolałbym większą w środku, no ale ciągnik nie pozwolił i jest co jest :)

 

Dlatego na Twoim miejscu przede wszystkim kierowałbym się optymalnym dla Ciebie układem. Nie wiem w jakim składzie zamierzasz jeździć. Jak 2+0 to w zasadzie większość przyczep Cię zadowoli. Tak samo taka 495 będzie idealna, bo będziesz mieć miejsce do spania oddzielone od części dziennej. Jak masz zamiar podróżować z dzieciakami, to taki układ już niekoniecznie musi być wygodny. Codzienna konieczność składania łóżka, a to pociąga za sobą brak mozliwośći posiedzenia wieczorem przy stole. Dla mnie to było uciążliwe, stąd padł wybór aby zmienić przyczepę z łóżkami piętrowymi dla dzieciaków.

 

Więc musisz wziąć poprawkę poprawkę na układ jaki sobie wybrałeś i wziąć pod uwagę w jakim składzie jeździsz i jak spędzasz czas. Czy przyczepa to tylko miejsce do spania, a przesiadujecie głównie na zewnątrz. U mnie przykładowo tak nie jest, i często wieczorami jesteśmy w przyczepie, coś oglądamy, robimy itp. Tak więc dla mnie ten model 495 to jest idealna przyczepa 2 osobowa. Jakbym miał taką kupować dla składu 2+2 to w ogóle nie brałbym jej pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie szykuje się trochę jeżdżenia bo oprócz dwóch, trzech dłuższych wyjazdów będzie kilka wyjazdów weekendowych. Troszkę przemawia za mną to, że komfort jazdy z przyczepą dwuosiową jest niby zdecydowanie lepszy, ale racja, że przy takiej długości może być problem z manewrowaniem... 

Może jednak początkowa opcja, czyli 495?? Teraz mam 465, więc byłaby niewiele większa:)

ja mam przyczepę o którą pytasz. Ja jestem karawaningowym leszczem w porównaniu do tutejszych miłośników ale mam w rodzinie prawdziwych znawców i ludzi którzy niemal "urodzili" się w przyczepie przez 30 lat podróżowania w ten sposób. Wszyscy ocenili ten model za udane dzieło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podróżuję w układzie 2+2 czyli z żoną, córką i synem:) Generalnie łóżko rozkładane jest zawsze rozłożone i leży na nim dodatkowy materac żeby było wygodniej. Przyczepa służy raczej do spania, a większość czasu spędzamy w przedsionku. W wyjątkowo niekorzystne pogodowo wieczory po prostu leżymy sobie na łóżkach i coś robimy. Chyba podskoczę przy najbliższej okazji pod Poznań, bo tam mogę obejrzeć modele 495 i 560 i spróbuje wybrać pomiędzy nimi :hmm:  Musiałbym też spróbować sprzedać mojego Hymera bo dwie przyczepy to trochę za dużo  :]

Dziękuje każdemu za udział w tej dyskusji bo jak się okazuje o wielu rzeczach bym nie pomyślał :]  


ja mam przyczepę o którą pytasz. Ja jestem karawaningowym leszczem w porównaniu do tutejszych miłośników ale mam w rodzinie prawdziwych znawców i ludzi którzy niemal "urodzili" się w przyczepie przez 30 lat podróżowania w ten sposób. Wszyscy ocenili ten model za udane dzieło

 ...czyli który konkretnie model posiadasz - Hobby 495 Excellent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podróżuję w układzie 2+2 czyli z żoną, córką i synem:) Generalnie łóżko rozkładane jest zawsze rozłożone i leży na nim dodatkowy materac żeby było wygodniej. Przyczepa służy raczej do spania, a większość czasu spędzamy w przedsionku. W wyjątkowo niekorzystne pogodowo wieczory po prostu leżymy sobie na łóżkach i coś robimy. Chyba podskoczę przy najbliższej okazji pod Poznań, bo tam mogę obejrzeć modele 495 i 560 i spróbuje wybrać pomiędzy nimi :hmm: Musiałbym też spróbować sprzedać mojego Hymera bo dwie przyczepy to trochę za dużo :]

Dziękuje każdemu za udział w tej dyskusji bo jak się okazuje o wielu rzeczach bym nie pomyślał :]

 

...czyli który konkretnie model posiadasz - Hobby 495 Excellent?

Dołączona grafika

495 WFB EXCELLENT

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.