Skocz do zawartości

Zakup nowej przyczepy kempingowej


mihoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zastanawiam się nad zmianą mojej przyczepy na "nowszy" model. W sumie to myślę o przyczepie fabrycznie nowej.

Model, który przypadł mi do gustu to Hobby 495 WFB Excellent. Pasuje mi wielkość, wygląd i układ. Do tego odzielna kabina prysznicowa, bo zdarza się, że musismy opłukać się w przyczepie.

W związku z tym, że wydatek to spory chciałbym wybrac jak najelepiej, bo pewnie nie rozstaniemy się przez kilka, kilkanaście lat...

Pytanie, czy Hobby to dobry wybór i jak ma się do konkurencji. JEst jakiś ranking producentów przyczeo?

Rozmawiałem ostatnio z gościem, który sprzedaje przyczepy różnych firm i powiedział mi, że przykładowo Knaus i Dehtleffs charakteryzują się zdecydowanie wyższą jakością.

Co o tym sądzicie??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 143
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja mam akurat nowego kampera w zabudowie Hobby. Ogólnie jakość wykonania jest słabsza niż w poprzednim 10latku Dethleffsa którego miałem, ale w zakresie obowiązywania gwarancji wszystkie niedoróbki zostały usunięte bez żadnego problemu, dlatego też nie zawahał bym się drugi raz zakupić nowego z tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym marka to nie wszystko, wszystko zależy jaką sztukę trafisz, dudek ostatnio kupił nowego fendta i po 2 miesiącach pruje się tapicerka i odpadła jedna uszczelka, a fendt to niby klasa premium...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Knausa to faktycznie jakość wykonania jest na wysokim poziomie.

Sam w przeszłości miałem "straszną chrapkę" na taką przyczepę ale wypadło na inną.

O przyczepach Dethleffs się nie wypowiem bo nie znam kompletnie.

 

Dudek napisał prawdę, że to co go spotkało z tapicerką nie jest przypadkiem a coraz częściej spotykaną regułą u większości producentów którzy ulegli dyktaturze "księgowych". To właśnie księgowi dyktują warunki i oszczędzają na czymkolwiek się tylko da.

Znajomy w zeszłym roku kupił  z najwyższej półki Burstnera Averso Top - jeżeli dobrze pamiętam i już po pierwszej wyprawie do Włoch psioczył na nieszczelne okna boczne i zaciekająca wodę do środka. 

Edytowane przez Helmut (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ fajny. Przestronny prysznic i kibelek- super rozwiązanie. W standardzie ciepła woda z gazu. I to by było na tyle. Osobiście gdybym miał wydać tyle kasy, to nie na tą markę. Na szczęście nie dysponuje póki co wolną stówką, więc nie muszę się przejmować ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy będzie chwalił co ma. To oczywiste.

 

Ja w żadnym wypadku nie skupiałbym się tylko na jednej marce a zrobił rozeznanie u wszystkich w danym przedziale cenowym. Zamykanie się tylko na jednego producenta jest dużym ograniczeniem. A co do producentów to każdy obecnie prezentuje podobny poziom. Ma gorsze i lepsze modele.

 

Z ciekawostek to Adria jako jedyna daje aż 7 lat gwarancji na szczelność budy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam to strach kupować nową przyczepę. Mam 10 letniego HYMER-a i nigdy nie miałem problemów ze szczelnością... 

W tym hobby rzeczywiście ujął mnie układ, przy tej długości przyczepy ciężko o osobny prysznic. Poza tym wizualnie mi się podoba, chociaż wiem, że wygląd nie jest najważniejszy. Porównywałem kilka firm, ale oczywiście tylko na zdjęciach w komputerze. W sobotę i niedziele w Centrum Campingowym w Kutnie są dni otwarte, więc chyba się wybiorę, Porównam Hobby, Knaus i Dethleffs. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam to strach kupować nową przyczepę. Mam 10 letniego HYMER-a i nigdy nie miałem problemów ze szczelnością... 

W tym hobby rzeczywiście ujął mnie układ, przy tej długości przyczepy ciężko o osobny prysznic. Poza tym wizualnie mi się podoba, chociaż wiem, że wygląd nie jest najważniejszy. Porównywałem kilka firm, ale oczywiście tylko na zdjęciach w komputerze. W sobotę i niedziele w Centrum Campingowym w Kutnie są dni otwarte, więc chyba się wybiorę, Porównam Hobby, Knaus i Dethleffs. 

 

Bez przesady z tym strachem. Zobacz ile rocznie bud się sprzedaje. Fabryki nie nadążają z produkcją bo mają tyle zamówień. Mi przesunęli termin tylko o miesiąc, ale zamawiałem we wrześniu! Gdybym zamówił miesiąc później to termin realizacji miałbym już chyba na 2018 rok. A że zdarzają się babole? No to jest oczywiste, bo przecież produkcja przyczep to tak naprawdę ręczna robota i nie wszystko jesteś w stanie przewidzieć i sprawdzić. No ale od tego masz gwarancję aby Ci gwarant wszystko naprawił bez gadania. Analogiczną sytuację masz z autami - te też się psują na gwarancji - nie ma w tym nic dziwnego.

 

A z używaną? Masz gwarancję jakąkolwiek? Że nie była bita, że jest szczelna? Że ściany nie gniją? Nie masz żadnej pewności i przede wszystkim żadnej gwarancji. Często kupujesz po prostu kota w worku.

 

Co do tej Hobby to układ faktycznie fajny i myślę, że drugiego takiego raczej nie znajdziesz. Minusem jest wystrój u Hobby, ale to już kwestia gustu - jednemu się podoba, a innemu nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym marka to nie wszystko, wszystko zależy jaką sztukę trafisz, dudek ostatnio kupił nowego fendta i po 2 miesiącach pruje się tapicerka i odpadła jedna uszczelka, a fendt to niby klasa premium...

 

Należy jednak dodać że ogólnie to jestem baardzo zadowolony i nadal uważam ze to lata świetlne lepszy produkt niż Hobby które oglądałem  :]

 

Mihoo, u polskich dealerów Hobby musisz uważać na bardzo małe ładowności. Kupują w 99% przypadków sztuki z możliwie najniższym DMC, często bez możliwości podwyższenia. Po założeniu movera, klimy itp nie masz zapasu na żarcie w lodówce.

MUSISZ zobaczyć nowe przyczepy kliku producentów. Ja miałem kupić Adrię za 70 a kupiłem Fendta za grubo ponad 100. Hobby było gdzieś po środku ale w moim odczuciu zdecydowanie poniżej Knausa i to w wersji Sport. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na czym polega konkretnie ta różnica pomiędzy markami?? Jakość użytych materiałów, ich wzajemne spasowanie... na co konkretnie zwracać uwagę? Dla mnie to naprawdę duży zakup, dlatego chciałbym dokonać śwoadomego wyboru :)

Jakie są najczęstsze usterki, które mogą zdarzyć się w nowych przyczepkach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to też był duży zakup. Zamierzam pojeździć tą przyczepą jak najdłużej. 

 

Generalnie użyte materiały, grubość i budowa ścian, podłogi, dachu. Krany metalowe a nie z gumolitu, lepsze zamki i zawiasy w szafkach itp. Dla porównania, wielkość taka sama i Knaus Sport waży 1150kg a Fendt 1480kg. Wyposażenie porównywalne. Sam bym na to nie zwrócił uwagi ale chociażby taki drobiazg jak wygląda system unoszenia i zamki bakisty. Można to zrobić dużo delikatniej i też będzie działać, ja mam wrażenie że to przeżyje przyczepę. Łóżko na "amortyzowanym" stelarzu, materac porządny, bardzo dużo gniazdek elektrycznych, czujniki poziomu wody, dobry model kibelka, duży piec, dwa nadmuchy, miękkie zamykanie szafek, rolety i moskitiery z miękkim podnoszeniem itp. 

Po prostu nie widać oszczędności na każdym kroku jak to ma miejsce w Hobby. 

 

Usterki? U mnie rwie się tapicerka na podkowie (puszcza na szwach w środkowej części, ewidentny błąd projektowy). Uszczelkę sam wyrwałem ale po dokładnym sprawdzeniu nie pełni ona w zasadzie żadnej funkcji poza estetycznym wykończeniem dachu. Umocowanie jej zajęło mi 2 minuty. Jak na razie nie przewiduje żadnych innych problemów. W razie czego jest 6 lat gwarancji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.