Skocz do zawartości

Pokrowiec na sam dach przyczepy - na lato. Warto?


Kondziorro

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. W mojej przyczepie gdy jest idealnie wypoziomowana, po deszczu stoi woda na dachu.  Strasznie mnie to irytuje bo może być to powodem problemów. Pomyślałem o zabezpieczeniu przyczepy podczas przerw wyjazdowych. Jako że nie mam mozliwości wybudowania wiaty (za mało miejsca na ogrodzie)  znalazłem taki pokrowiec na sam dach przyczepy. http://allegro.pl/daszek-oslona-pokrowiec-zadaszenie-450-500cm-i6271030056.html

 

Czu ktos z Was używa takiego? Chodzi mi czy trudno sie go zakłada i zdejmuje. Chciałbym zawsze po powrocie do domu go zakładac na dach.  Jako ze czesto korzystamy z budki, było by zakładania z kilkanascie razy w sezonie. Doświadczenie z dużym zimowym pokrowcem na całą przyczepę mam. Z nim jest sporo zabawy, ale na zimę jest niezastapiony. 

post-25523-0-72055900-1496736264.jpg

Edytowane przez Kondziorro (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zbiera Ci się woda na dachu to warto profilaktycznie wymienić uszczelnienie przy oknach dachowych. Mam podobny problem i puki mam suchą budę wolę zapobiegać.

 

Pokrowiec na lato wówczas można odpuścić, a na czas postoju bez używania pochylić przód przyczepy, tak by woda spływała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobiłem, opuściłem do przodu i woda spłyneła.  Niemniej jednak wolałbym zabezpieczyć przyczepe od deszczu, słońca (plastiki szybciej kruszeją), gradu. Czas mam więc jakby zakładanie pokrowca trwało do 30 minut to jestem w stanie tyle poświęcić. Może ktoś ma doswiadczenie z tym produktem i jest w stanie opowiedziec o jakości materiału (czy czeste zakładanie go mocno zuzywa) i czy samodzielnie poradze sobie z zakładaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobiłem, opuściłem do przodu i woda spłyneła. Niemniej jednak wolałbym zabezpieczyć przyczepe od deszczu, słońca (plastiki szybciej kruszeją), gradu. Czas mam więc jakby zakładanie pokrowca trwało do 30 minut to jestem w stanie tyle poświęcić. Może ktoś ma doswiadczenie z tym produktem i jest w stanie opowiedziec o jakości materiału (czy czeste zakładanie go mocno zuzywa) i czy samodzielnie poradze sobie z zakładaniem?

Nie widziałem takich patentów na codzień. To chyba bardziej przy stacjonarnym wykorzystaniu. Stracisz możliwość korzystania z okien dachowych, odpuść raczej.

 

Nie masz jakiegoś problemu z dachem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z okien dachowych i tak nie korzystam jak przyczepa stoi nie używana. Problemu z dachem raczej nie mam. Czytałem juz ze dachy nie są idealnie proste i czętso wokół okien dachowych zbiera sie woda.

Jak nie korzystasz to i tak stoi dziobem do dołu. Tak chyba prościej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tak radzić to lepiej w ogóle nie radź. Pod taką planseką cała buda będzie porysowana to raz a dwa że to nie przepuszcza powietrza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jestem już "po". Urlop spędziliśmy nad polskim morzem. Kemping znajduje się wśród drzew iglastych. I tu jest problem: z drzew spadają igły, leci żywica. To dla przedsionka i dachu przyczepy masakra. Zapomniałam jak to było. Teraz kupiłam super zbrojoną plandekę i będę przykrywać całość. Koszt ok.60,-zł. Jest przezroczysta, więc nie zasłoni światła. U tego samego kupiłam srebrną, grubą plandekę na podłogę. Będzie łatwa w utrzymaniu porządku. Miałam zieloną, gumową z dziurkami, nie to szl... trafi. Koszmar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.