Skocz do zawartości

Kupno i ubezpieczenie przyczepy kempingowej


Duda

Rekomendowane odpowiedzi

Nie byłoby żadnych problemów z racji braku prawa jazdy? I jak to wygląda z transportem, czy są jakieś godne polecenia firmy zajmujące się tym w obrębie woj. mazowieckiego? I jaki byłby to +/- koszt, gdybym chciał by mi przewieziono z jednego końca warszawy na drugi?

Edytowane przez Duda (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma prawo jazdy do bycia właścicielem? Moja żona nie ma prawa jazdy żadnego (i nigdy nie miała) a ma 60% zniżki za bezszkodową jazdę :-D

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłoby żadnych problemów z racji braku prawa jazdy? I jak to wygląda z transportem, czy są jakieś godne polecenia firmy zajmujące się tym w obrębie woj. mazowieckiego? I jaki byłby to +/- koszt, gdybym chciał by mi przewieziono z jednego końca warszawy na drugi?

 

Jak chcesz przewieźć to myślę, że najlepszym sposobem będzie znalezienie jakiegoś pomocnego forumowicza z Warszawy, który po prostu Ci pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić i ubezpieczyć może, nawet plus bo zniżki lecą. Z parkowaniem to często sąsiedzi mają problem że miejsce zablokowane...

Zniżki przy ubezpieczeniu tylko budy nie lecą niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz a czy do umowy nie potrzebuje DO? Jakiś PESEL, itd. Wydaje mi się, że powinien mieć 18 lat

Edytowane przez bisior79 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniżki przy ubezpieczeniu tylko budy nie lecą niestety.

 

Też potwierdzam, że lecą. U mnie, a raczej u mojej żony ze żniżkami jest różnie, bo jest jeden wielki bałagan. Kiedyś żona będąc współwłaścicielem ze mną samochodu siłą rzeczy nabyła moje zniżki. Potem było auto w leasingu i też je ubezpieczaliśmy osobiście już ze zniżkami żony. I tak kilka lat. Obecnie auto już dawno wykupione z leasingu, więc po PESELu żony zniżek z auta brak, a tylko zniżki z przyczepy - taka historia po PESELu. Po NIP zniżek w pytę :D Ale suma sumarum ubezpieczalnie przenoszą bez problemu zniżki z DG na osobę - tylko nie zawsze każdemu agentowi chce się to zrobić.

Zaraz, zaraz a czy do umowy nie potrzebuje DO? Jakiś PESEL, itd.

 

PESEL ma każdy od urodzenia. Dowód osobisty to przecież nie problem. Małoletni od urodzenia może posiadać już DO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde! jacki mylacie mi się  :]

 

jazekzoo i jacek00

Macie rację, ale nie we wszystkich TU, ja się zetknęłam niestety z takim co nie respektowało zniżek nabytych z OC budki. Zniżki i prawo do nich regulują wewnętrzne przepisy TU.

W sumie to dopiero teraz o tym poczytałam, dlatego wcześniej myślałam, że to obligum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Czy osoba 16 letnia może kupić i ubezpieczyć na siebie przyczepę kempingową?

( ... )

Tak, może bez problemu zakupić i zarejestrować na siebie - wymagania dokument tożsamości i pesel. W trakcie rejestracji może być " potrzebna " osoba dorosła - pełnoletnia, opiekun prawny. Wszytko zależy - jak zwykle - od urzędasa w wydziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde! jacki mylacie mi się :]

 

jazekzoo i jacek00

Macie rację, ale nie we wszystkich TU, ja się zetknęłam niestety z takim co nie respektowało zniżek nabytych z OC budki. Zniżki i prawo do nich regulują wewnętrzne przepisy TU.

W sumie to dopiero teraz o tym poczytałam, dlatego wcześniej myślałam, że to obligum.

Z tego co mi wiadomo to nie jest zachciewajką towarzystwa czy uwzględni zniżki czy nie, chyba muszą. A co do przejmowania zniżek, to nie jest tak że ktoś bez zniżek zarejstruje się jaki współwłaściciel i już z automatu ma jego zniżki, również na inne pojazdy. Przejmuje zniżki współwłaściciela tylko na ten pojazd. A przy okazji wylracowuje swoje, o ile nie ma szkody. A jak jest szkoda na tym pojeździe to obu po zniżkach leci.

 

Kiedyś za łebka chciałem kupić jakiegoś komarka żegy zniżki leciały, ale okazało się że będą leciały tylko na jednoślady, wtedy przerejstrowałem towarówke taty na mnie i mi już leciały, a miałem może ze 13 lat. Nie wiem jak teraz jest z jedno i dwu śladami czy dalej to obowiązuje.

 

Ale teraz hobbitke ubezpieczyłem na ac, raz żeby mieć tą ochronę a dwa żeby względnie niskim kosztem nabyć zniżki ac. Bo kupić ac bez zniżek na auto to już masakara...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.