Skocz do zawartości

zaczep drzwi


Rekomendowane odpowiedzi

Są aluminiowe ,nierdzewne i zwykłe ,,trwałe mocne mocowanie ,można zacisnąć bez nitownicy ,używam ich dużo ,oszczędność czasu i estetyka .Poco kombinować jak to sprawdzone mocowanie w motoryzacji różnych uchwytów , kabli masowych itp.

Nitonakrętki są fajne ale nie do blaszki zewnętrznej w przyczepie, za delikatna IMO, molly daje dużą powierzchnię od środka i ciężko to wyrwać, ale nie znalazłem nierdzewki

 

Wysłane z telefonu

 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, boję się takich rozwiązań właśnie ze względu na to, że ta blacha taka cieniutka. U mnie jeszcze ten uchwyt się trzymał, ale przy odrywaniu drzwi blacha chodziła i dlatego chcę zwiększyć pod blachą powierzchnię nacisku przy "rwaniu" tych śrub mocujących. Stąd pomysł kleju, który zaprezentowałem w pierwszym poście, żeby wypełnił wewnątrz trochę przestrzeń pomiędzy blachą i ścianą wewnętrzną, może trochę rozepchnął się wewnątrz styropianu i utworzył taki trochę większy "kołek". Mocowania, które pokazujecie, zapewne wykonałyby podobną robotę, tyle że na mniejszej powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, nie zastanawiałem się jaka średnica otworu w blasze , ale gdyby tak wcisnąć tak sak sugerujesz.

więcej nie spływającego kleju i potem zaraz w otwór plastik od kołka montażowego a jak wyschnie to wkręt.

Tyle tylko, że tak cienkich kołków to chyba nie znajdzie się.

Lub zamiast plastiku jakiś kołeczek drewniany ?? czy choćby kołek z miękkiego w miarę plastiku ???

No chyba że na tzw." amen " czyli klej i od razu wkręt

Teraz pomyślałem o rurce z wkładu od długopisu 

Edytowane przez marko6 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz Mareczku - pomysł godny realizacji. Kołki takie cieńsze też są. Gdzieś chyba nawet taki mam, który powinien wleźć. Na "amen" nie chcę tego właśnie załatwiać, bo życie pisze różne scenariusze i może być potrzeba później zrobienia "czegoś". Zresztą nie będę wymieniał na razie tego uchwytu, bo nieźle trzyma, ale jest już używany i może się okazać, że za 2 lata trzeba będzie go wymieniać. Jakbym zapaprał na "amen", to potem będę się gimnastykował, żeby blachy nie uszkodzić :) Rurka z wkładu do długopisu może się nie sprawdzić ze względu na brak "zakotwień". Jednak taki kołek, to ma zacięcia, które się "wcinają" w materiał, w którym siedzą. A taki wkład będzie gładki i może się wysunąć, gdyby się okazało, że klej na niego "nie chwyci". Najprostsze sposoby są najlepsze - kołek rozporowy zatopiony w kleju i sprawa będzie załatwiona :)

Dzięki wszystkim za pomysły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.