Skocz do zawartości

chorwacja KRK miejscowość Baśka camping zablace


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Chorwacka Królowo...

A jak z gazem i jego dostępnością na Słowenii? Ostatnio jak tam byłem ineresowała mnie wyłącznie 95.

:] Jest, zerknij na mylpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Ci dzwoni ale nie wiesz, w którym kościele niestety.

 

Błąd! Tj. 200 km autostrady jadąc na Krk.

 

Otóż to i dlatego bardziej opłaca się jechać przez Słowenię z winietą.

 

Nie ma racji!

 

Autostradę słoweńską opłaca się omijać wyłącznie w przypadku jazdy na południe Cro i to robię kiedy jadę w tamtym kierunku, bo faktycznie jest to krótki odcinek.

Natomiast jadąc na Istrię lub Krk dużo lepiej i taniej się jedzie przez Słowenię autostradą i nie jest to wcale taki mały kawałek (200 km na Krk) a opłaty nie są wcale wtedy kuriozalne! wręcz przeciwnie - kuriozalne opłaty wychodzą wtedy za chorwacką autostradę w przypadku wyboru trasy przez Zagrzeb.

 

Koszt dojazdu na Krk autostradą przez Słowenię w obie strony = 30 eu winieta słoweńska (2x 7 dniowa lub dwumiesięczna jak kto woli) + 30 kun (2x15) autostrada w Cro Rupa - Rijeka tj. łącznie ok. 145 zł.

Koszt dojazdu na Krk przez Zagrzeb z wcześniejszym ominięciem kawałka autostrady w Słowenii = 199 kun za 2 odcinki Macelj - Zapresic  i dalej od Zagrzeb Lucko na Rijekę. W obie strony to jest 400 kun czyli ok. 236 z

 

Do powyższego wyliczenia jeszcze trzeba doliczyć 46 kun  w obu przypadkach za Krcki most. Oczywiście liczę wg II kat. auto+buda.

W tym sezonie opłaty za niektóre chorwackie autostrady będą minimalnie wyższe (5% te zarządzane przez HAC).

 

Także na Krk - tylko przez Słowenię na Maribor-Lubljana-Postojna autostradą i 40 km poza autostradą dojazd do Rupa, dalej na Rijekę i do samego mostu krckiego autostradą. Taniej i trasa bardzo dobra.

 

:)

Dzięki za pomoc, teraz wiem jaką trasę wybrać

 

mam jeszcze pytanie co do przejazdu:

jakie dni i godziny są najlepsze do przejechania Słowenii - Chorwacji do KrK

jak wyglądają płatności za winietę w Słowenii i Chorwacji, kupuję gdzieś na stacji przed wjazdem na autostradę czy płacę na bramkach po przejeździe, wg twojego opisu wynika że muszę kupić tą winietę przed wjazdem na autostradę Słoweńską, czy mam rozumieć że przed wjazdem na autostradę będą oznakowane miejsca z winietami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie na Sloweni nie ma raczej problemu z gazem gorzej z cena. Na jedynce cena to ok 0.8E/l

 

Jadac od strony Grazu zaraz po przejsciu jest pare stacji i potem jest troche dziura i znowu od strony Kopera tez sa stacje. W srodku tak jakos czasem jest problematycznie. Na prowincjach lepiej i taniej.

 

 

Edytowane przez Esc (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, teraz wiem jaką trasę wybrać

 

mam jeszcze pytanie co do przejazdu:

jakie dni i godziny są najlepsze do przejechania Słowenii - Chorwacji do KrK

 

Ja polecam nie pchać się w weekend, bo staniesz na granicy. Na samej autostradzie specjalnych korków nie ma. 

 

 

jak wyglądają płatności za winietę w Słowenii i Chorwacji, kupuję gdzieś na stacji przed wjazdem na autostradę czy płacę na bramkach po przejeździe, wg twojego opisu wynika że muszę kupić tą winietę przed wjazdem na autostradę Słoweńską, czy mam rozumieć że przed wjazdem na autostradę będą oznakowane miejsca z winietami?

 

 

W Słowenii kupujesz winietę na stacji. W Chorwacji płacisz na bramkach, system podobny do naszego polskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, słoweńska winieta na granicy, jesli jedziesz na dłuzej niz 7 dni odrazu bierz dwumiesięczną. W cro bramki zapłacisz kartą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajaj... Pogubiłem się w Tych obliczeniach o autostrady chorwackie... Kurr... a chciałem zabłysnąć :oslabiony:... No a niby klasa o rozszerzonej matmie...  :lol: Dobra, przepraszam, za wprowadzenie w błąd  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.