Skocz do zawartości

chorwacja KRK miejscowość Baśka camping zablace


Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie. Pod koniec czerwca chce się wybrać do Chorwacji w rejon KRK i kempng https://www.camping-adriatic.com/zablace-camping-baska

jest to mój pierwszy wyjazd do Chorwacji  dlatego chciałem się poradzić starszych podróżników o trasę, jadę z Wrocławia i mam 2 trasy 

pierwsz to: Katowice, Ostrawa, Brno, Bratysława, Nagykanizsa, Zagrzeb, Baśka

druga to: Katowice, Ostrawa, Brno, Wiedeń, Graz, Zagrzeb, Baśka

 

Która z tych tras jest lepsza na zestaw i jak wyglądają drogi płatne po drodze, na co mam się szykować, jaki jest realny czas dojazdu, google mi pokazuje niecałe 12h

dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz płacić kuriozalnej kwoty za autostradę na Słowenii to polecam trasę pierwszą. Ale wiem, że jakoś szło objechać tę autostradę, ale nie pamiętam jak.


Jeżeli masz Facebooka wbijaj na grupę https://www.facebook.com/groups/1458588784377233/warto poczytać  :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w niej kuriozalnego? Kuriozalne to są opłaty w Polsce. W Słowenii jest dość tanio i normalnie

Ale za taki kawałek autostrady? :hmm:

Jak ominąć autostradę w Słowenii?

post-17483-0-43282100-1496604034_thumb.jpg

jak w temacie. Pod koniec czerwca chce się wybrać do Chorwacji w rejon KRK i kempng https://www.camping-adriatic.com/zablace-camping-baska

jest to mój pierwszy wyjazd do Chorwacji  dlatego chciałem się poradzić starszych podróżników o trasę, jadę z Wrocławia i mam 2 trasy 

pierwsz to: Katowice, Ostrawa, Brno, Bratysława, Nagykanizsa, Zagrzeb, Baśka

druga to: Katowice, Ostrawa, Brno, Wiedeń, Graz, Zagrzeb, Baśka

 

Która z tych tras jest lepsza na zestaw i jak wyglądają drogi płatne po drodze, na co mam się szykować, jaki jest realny czas dojazdu, google mi pokazuje niecałe 12h

dzięki za pomoc

A na ile dni jedziesz? 

To jest 30 Euro na bodajże 50 km autostrady... To można odpuścić i dołożyć te 30 euro na jakiś dobry obiadek po drodze  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zależy. Bo jak jedziesz w wzdłuż Słowenii, np do Triestu to już się opłaca zapłacić. W końcu kupujesz winietki na wszystko a nie na ten jeden krótki odcinek

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zależy. Bo jak jedziesz w wzdłuż Słowenii, np do Triestu to już się opłaca zapłacić. W końcu kupujesz winietki na wszystko a nie na ten jeden krótki odcinek

To tak, ale my tu mówimy o drodze do Cro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak, ale my tu mówimy o drodze do Cro

No ja też. Dwa lata temu jechałem w ten sposób z Ptuju na Istrie. Więc wszystko to kwestia celu do którego jedziesz

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz płacić kuriozalnej kwoty za autostradę na Słowenii to polecam trasę pierwszą. Ale wiem, że jakoś szło objechać tę autostradę, ale nie pamiętam jak.

Coś Ci dzwoni ale nie wiesz, w którym kościele niestety.

 

Ale za taki kawałek autostrady? :hmm: ...

... To jest 30 Euro na bodajże 50 km autostrady... 

Błąd! Tj. 200 km autostrady jadąc na Krk.

 

No to tak, ale tu jest droga na KRK ;)

Otóż to i dlatego bardziej opłaca się jechać przez Słowenię z winietą.

 

Masz rację :-) W takim wypadku tez olałbym autostrady

Nie ma racji!

 

Autostradę słoweńską opłaca się omijać wyłącznie w przypadku jazdy na południe Cro i to robię kiedy jadę w tamtym kierunku, bo faktycznie jest to krótki odcinek.

Natomiast jadąc na Istrię lub Krk dużo lepiej i taniej się jedzie przez Słowenię autostradą i nie jest to wcale taki mały kawałek (200 km na Krk) a opłaty nie są wcale wtedy kuriozalne! wręcz przeciwnie - kuriozalne opłaty wychodzą wtedy za chorwacką autostradę w przypadku wyboru trasy przez Zagrzeb.

 

Koszt dojazdu na Krk autostradą przez Słowenię w obie strony = 30 eu winieta słoweńska (2x 7 dniowa lub dwumiesięczna jak kto woli) + 30 kun (2x15) autostrada w Cro Rupa - Rijeka tj. łącznie ok. 145 zł.

Koszt dojazdu na Krk przez Zagrzeb z wcześniejszym ominięciem kawałka autostrady w Słowenii = 199 kun za 2 odcinki Macelj - Zapresic  i dalej od Zagrzeb Lucko na Rijekę. W obie strony to jest 400 kun czyli ok. 236 zł.

 

Do powyższego wyliczenia jeszcze trzeba doliczyć 46 kun  w obu przypadkach za Krcki most. Oczywiście liczę wg II kat. auto+buda.

W tym sezonie opłaty za niektóre chorwackie autostrady będą minimalnie wyższe (5% te zarządzane przez HAC).

 

Także na Krk - tylko przez Słowenię na Maribor-Lubljana-Postojna autostradą i 40 km poza autostradą dojazd do Rupa, dalej na Rijekę i do samego mostu krckiego autostradą. Taniej i trasa bardzo dobra.

 

:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Istrię pełna zgoda. Normalna porządna autostrada. Z KRK nie wiem jak się jeździ. Ale jak ktoś jedzie kawałek z Ptuja na południe Słowenii to się nie opłaca brać winiety w takim wypadku. Tam faktycznie jest 50 km autostrady. 
Teraz patrzę na mapę i na KRK wolałbym jechać podobnie jak na Istrię. Czyli Maribor, Lubiana i potem odbić na południe


Nie ma racji!

 

Autostradę słoweńską opłaca się omijać wyłącznie w przypadku jazdy na południe Cro i to robię kiedy jadę w tamtym kierunku, bo faktycznie jest to krótki odcinek.

Natomiast jadąc na Istrię lub Krk dużo lepiej i taniej się jedzie przez Słowenię autostradą i nie jest to wcale taki mały kawałek (200 km na Krk) a opłaty nie są wcale wtedy kuriozalne! wręcz przeciwnie - kuriozalne opłaty wychodzą wtedy za chorwacką autostradę w przypadku wyboru trasy przez Zagrzeb.

 

Koszt dojazdu na Krk autostradą przez Słowenię w obie strony = 30 eu winieta słoweńska (2x 7 dniowa lub dwumiesięczna jak kto woli) + 30 kun (2x15) autostrada w Cro Rupa - Rijeka tj. łącznie ok. 145 zł.

Koszt dojazdu na Krk przez Zagrzeb z wcześniejszym ominięciem kawałka autostrady w Słowenii = 199 kun za 2 odcinki Macelj - Zapresic  i dalej od Zagrzeb Lucko na Rijekę. W obie strony to jest 400 kun czyli ok. 236 zł.

 

Do powyższego wyliczenia jeszcze trzeba doliczyć 46 kun  w obu przypadkach za Krcki most. Oczywiście liczę wg II kat. auto+buda.

W tym sezonie opłaty za niektóre chorwackie autostrady będą minimalnie wyższe (5% te zarządzane przez HAC).

 

Także na Krk - tylko przez Słowenię na Maribor-Lubljana-Postojna autostradą i 40 km poza autostradą dojazd do Rupa, dalej na Rijekę i do samego mostu krckiego autostradą. Taniej i trasa bardzo dobra.

 

:)

 

Mssz rację. Byłem przekonany, że KRK jest bardziej na południe, ale teraz widzę, że to obok Istrii. Więc faktycznie jedyna sensowna droga, to taka o jakiej piszesz. Czyli opłaca się brać winietkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne wyliczenie Gusiu.

Ja się zastanawiam nad trasą z Letenye dalej M 70 na Lendawę dalej Maribor, Lublana, Koper, Novigrad, jako alternatywę dla Cakovec, Zagrzeb, Rieka, Pazin.

Czy Twoim zdaniem ominę Chorwackie korki na bramkach typu Cakoviec, Lućko. Czy wyjdzie taniej nie liczyłem...

 

Skorki za wykorzystanie wątku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od dnia i godziny przejazdu. Przejście w Dragonja cieszy się od dawna złą sławą w soboty w godzinach od rana do późnego popołudnia niestety i to jeszcze od czasów kiedy nie obowiązywały zaostrzone kontrole. Sami odstaliśmy tam w kilkunastokilometrowym korku zaczynającym się tuż za Koprem  :wrrr: a była to sobota coś koło chyba 17-tej. Trwało to ok. 1,5 h. Myślę, że teraz może być tylko gorzej przy skanowaniu dokumentów. wtedy tylko zerkali leniwie na papiery i szło strasznie wolno. 

 

Alternatywą dla tego przejścia jest ucieczka z autostrady przed Koprem na zjeździe Črni Kal i kierowanie się na przejście Sočerga, dalej na Buzet a potem w poprzek Istrii tak - prościutko do Novigradu.

Tym przejściem mieliśmy pierwotnie jechać na Istrię ale zgubiło nas mylne przekonanie, że o tej 17 ej za Koprem już będzie luz bo większość się przetoczy do tej pory. To był błąd.

 

W opłatach będzie na pewno taniej przez Słowenię bo tylko zapłacisz za autostradę 30 eu a na Istrii już lecisz za free ten kawałek. Rachunek wychodzi podobny jak w przypadku trasy na Krk - przez Chorwację ok. 100 zł. drożej. Ponadto jadąc przez Słowenię masz do sforsowania jedynie granicę i żadnych bramek. Jadąc przez Zagrzeb poza przejściem granicznym na Węgrzech gdzie też obowiązują wzmożone kontrole masz jeszcze wjazd na bramki, potem zjazd przed Zagrzebiem, ponowny wjazd na autostradę za Zagrzebiem zjazd w Rijece, wjazd na Istarski ipsylion to akurat tylko na zjeździe masz bramki, czyli łącznie 5 bramek. 

Ja bym jechała przez Słowenię, na pewno taniej a i myślę że szybciej, kwestia wyboru przejścia granicznego między Dragonja a Sočerga  zależna od dnia i godziny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.