Skocz do zawartości

Winieta na ponton nie zarejestrowany


Rekomendowane odpowiedzi

Vitaycie.

Kilka dni temu zakupiłem ponton, ale nie zdążę go zarejestrować.

W Cro widywałem pontony bez rejestracji które pływały tam legalnie.

Papiery mam wszystkie oprócz DR pontonu. Czy bez rejestracji winiety są do kupienia?

 

Ponoć Chorwatów interesuje Patent i Certyfikat.

Jak to wyglądało w Waszej praktyce?

.

Co mam:

Info Media 380cm + Mercury 6KM

Faktury, Umowy, Patent, Certyfikat żeglowny, kategoria C, Tabliczki, Nry fabryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku ... wszystko już było w tym wątku przecież, ketrab pisał 

 

Aby poruszać się w CRO pontonem czy innym "pływadłem" z jakimkolwiek silnikiem, musisz posiadać do tego uprawnienia, oraz wnieść stosowne opłaty w kapitanacie. Ponton w związku z tym musisz mieć zarejestrowany...

 

 

Czas rejestracji - około miesiąca, a w okresie przedwakacyjnym czasem niestety dłużej. koszt coś koło 100ki jeśli dobrze pamiętam bo to dawno było...  :)

 
Edytowane przez gusia-s (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :) skoro zostałem wywołany to tak szybko podpowiem. Możesz się umówić z nimi że wyślą Ci dowód rejestracyjny kurierem, zawsze to szybciej, jak będziesz do nich dzwonił i przypilnujesz to może zrobią Ci to szybciej ale jak wspominałem w związku z obecnym okresem już mocno wakacyjnym, może być ciężko. Możesz zaryzykować i wszystkie dokumenty włącznie z kopią wniosku o rejestrację zabrać ze sobą i w kapitanacie okazać że wszystkich formalności dopełniłeś i że nie przysłali Ci przed wyjazdem na czas. Jak dobrze trafisz to może Ci sprzedadzą, wszak im powiesz że przecież chcesz im zapłacić by pływać legalnie a nie partyzantkę odstawiać, ale nie gwarantuję żadnego sukcesu. Ryzyko jest też takie że jak spotkasz się z odmową to z pewnością będą wyczuleni na kontrolę małych pontonów ;) bo wiedzą że pokusa jest duża :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś najnowsze info jakie udało się znaleźć w necie - raczej wiarygodne bo przesłane przez Ambasadę  - klik

Nie mówi się o dokumencie rej.

 

Gdzieś czytałam, że ważne też jest aby mieć dokumenty poświadczające prawo własności nie tyle do samego pontonu co i do silnika w przypadku gdy nie jest on wpisany w dowód rej.

Edytowane przez gusia-s (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) gusia-s :) niesamowicie miło mieć Cię na tym forum :) Przeczytawszy powyższe zalinkowane, faktycznie można wyjść z założenia iż posiadając całą resztę papierów powinni wydać tę winietę ;) Niemniej z pewnością posiadając DR jest łatwiej i wygodniej oraz bezstresowo - a taki powinien być właśnie urlop, czego wszystkim życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajetan nic nie bój na wiosłach możesz śmigać na kartę rowerową :D

Edytowane przez gusia-s (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wojtku ... wszystko już było w tym wątku

...

 

Po części moja skleroza a po części chodzi mi o widziane tam pontony latające ślizgiem bez numerów na burcie Gusiu :)

 

...

powiesz że przecież chcesz im zapłacić by pływać legalnie a nie partyzantkę odstawiać

...

Dokładnie taki miałem zamiar, przekonać że odmowa wydania winiety to wbrew ich interesom.

Kapitanatów jest wiele, liczę na klasyczną Polską dowolność interpretacji Prawa Urzędowego ;)

 

Jakieś najnowsze info jakie udało się znaleźć w necie - raczej wiarygodne bo przesłane przez Ambasadę  - klik

Nie mówi się o dokumencie rej.

...

Otóż to! Oczekiwałem jakiegoś uwiarygodnienia bez sugestii z mojej strony.

Nauczyłem się tej treści na pamięć i zrozumiałem ją tak jak Ty, więc jestem normalny jeszcze :yay:   i prawidłowo kojarzę co czytam..

 

:) gusia-s :) niesamowicie miło mieć Cię na tym forum

...

P O T W I E R D Z A M !!!

 

Mam nadzieję, że cała ta polka dotyczy tylko czegoś, co ma żagiel lub silnik.... ????  :look:  :look:

Patent dotyczy obydwu, Winieta dotyczy tego co ma silnik i jest raczej małe w porównaniu do Titanica.

Z pewnością wrócę do tego tematu jak tylko cokolwiek się wyklaruje. Wracam 20 lipca ale czasami będę w zasięgu więc wieści zamieszczę co by dla potomnych było.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajetan nic nie bój na wiosłach możesz śmigać na kartę rowerową :D

 

Własnie Teściowie śmigają. Wczoraj zjechali na Istrię, są na Polari. Pewnie jak odpoczną trochę, to wyciągną czółno z worka i nadmuchają  :]

 

W ramach ciekawostki, podobno problemy z miejscem były  :look:  A to ledwie początek czerwca jest  :look:  Tyle, że na Polari obowiązuje obecnie karta ACSI i wszystkie dziadki holenderskie tam pewnie siedzą  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Winietka w Chorwacji  jest na pontony powyzej 5PS

powyzej -  5 PS musisz posiadac patent sternika motorowodnego (2 mile morskie od brzegu), rejestracje.

do winietki potrzebny jest Dowod rejestracyjny, Ja mam zarejestrowany ponton w ADAC.

Oczywiscie wiele osob plywa bez uprawnien i bez papierow. Dopoki wszystko dobrze idzie jest OK. Gorzej jesli cos sie stanie, wtedy zaczynaja sie problemy.

W razie kontroli musisz miec tyle kamizelek ile osob na pokladzie i gasnice. Musisz wpisac na liste pokladowa wszystkich ktorzy beda w danej chwili badz moga byc na pokladzie. Dobrze jest tez miec ubezpieczenie OC.

Formalnosci w kapitanacie 10 min.

Dobra rada: z 6 konnym silnikiem nie wybieraj sie zbyt daleko od brzegu , gdyz Morze w Chorwacji choc z reguly spokojne potrfi byc nieprzewidywalne(wystepuja prady morskie i gwaltowne zmiany pogody. Sam mam silnik 6 PS i wierz mi przy metrowej fali i pod wiatr moze byc ciezko wrocic do brzegu)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Winietka w Chorwacji  jest na pontony powyzej 5PS

 

W razie kontroli musisz miec tyle kamizelek ile osob na pokladzie i gasnice. Musisz wpisac na liste pokladowa wszystkich ktorzy beda w danej chwili badz moga byc na pokladzie.

...

pozdrawiam

Te informacje sa juz nie aktualne.

Zdarzylem wszystko zalatwic (to moj temat zreszta) i fruwam tu na legalu.

Winietka obowiazuje wszystko co plywa i ma jakikolwiek silnik, nie daja naklejek tylko

drukuja jak fakture. Kontrole sprawdzaja plywadla w systemie po numerze rejestracyjnym

Nie obowiazuje juz lista zalogi a o gasnicy nic nie wiem.

Jestem tez naladowany rozsadkiem, zdaje sobie sprawe co moze 6KM

ale na to mam nawet kamizelke na piesia :)

Przyggode zaczalem w Biogradzie wiec rejon raczej osloniety i wielowyspowy,

ucze sie dlatego nadal tu jestem i stad pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.