Skocz do zawartości

Jaki kubek termiczny


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

Temat trocheę około podróżniczy. Jakie kubki termiczne polecacie? Mój stary powoli kończy żywota, w internetach co porównanie to polecają inny, najważniejsze dla mnie to musi być szczelny, nawet jak będzie leżał na boku, względnie duży, najlepiej z 450ml i żeby nie zabił cenowo, musze kupić dwa. Ten chyba w miarę spełnia wymagania

http://allegro.pl/fjord-nansen-kubek-termiczny-lando-i6605714982.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Amobile%3Aquery&bi_c=Y2FtcGFpZ24AMjkzNzE4NTAAMjMzMDU2AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=f45de814-576e-4881-b48f-e7f5c8b14f4f

 

Ponoć najlepsze są contigo ale jednak troche za drogie. Jakich używacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

IMO -to obowiązkowo środek ze stali szlachetnej a nie plastykowe wkłady ,które to nie wiadomo z czego są wyprodukowane. Poza tym taki 18/10 można do zmywarki zapakować a pokrywkę umyć ręcznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten fiord chyba to spełnia, jest ze stali. Co to jest 18/10?

Wyróżnia się 4 główne rodzaje stali nierdzewnych: stal austenityczna, stal ferrytyczna, stal martenzytyczna, stal ferrytyczno-austenityczna duplex. Każdy rodzaj składa się z kilku gatunków stali. Jednak ok. 70% produkcji stali nierdzewnej stanowi stal austenityczna, głównie stal o oznaczeniu 1.4301 według normy EN 10088 (18% chromu, 10% niklu), tzw. stal 18-10 lub 18/10 – tego typu oznaczenia można znaleźć na wielu wyrobach ze stali nierdzewnej, np. na sztućcach, garnkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który lepszy? :) czy jest zauważalna różnica w jakości żeby dopłacić drugie tyle? Czy we fiordzie korek faktycznie jest szczelny? Czy stal wewnątrz nie łapie zapachów? Czy drugi raz kupiłbyś fiorda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje plusy i minusy :D

Fiord - dobrze trzyma ciepło, nie kupować czarnego bo i tak zrobi się srebrny, korek trzyma bardzo dobrze, ale jeśli jest duże ciśnienie w środku to ciężko wcisnąć ten pstryczek do tego po zalaniu i zakręceniu warto go przekręcić bo czasem coś zostaje w nakrętce, ciężko się odkręca i po czasie nakrętka się psuje (około rok)u mnie wyrobił się trzpień od tego elementu który nie pozwala na wylewanie się płynu i czasem potrafiło się z kubka wylać, teraz mniej więcej wiem jak sobie z tym radzić ale i tak dla bezpieczeństwa stawiam go raczej pionowo i trzyma tylko do pierwszego użycia :D, brak możliwości dokupienia nowej nakrętki.

Użytkowałem około 2 lat nawet teraz czasem

 

Contigo - słabiej trzyma ciepło pewnie przez to że zakrętka nie jest izolowana, system odbezpieczania rewelacyjny, od razu kupiłem srebrny bo bałem się że będzie to co we fiordzie, lekko się zakręca dosłownie pół obrotu aż czasem myślę sobie że mogło by się to przy jakimś uderzeniu odkręcić, mogłem go wrzucać do torby do góry kołami nic nie pociekło. Przy pierwszym upadku na nakrętkę, nakrętka pękła :P ale można było ją dokupić za nieduże pieniądze. 

Użytkuje około roku

 

Osobiście jak nie zależy ci na zbyt długim trzymaniu ciepła ale chcesz mieć wygodę to Contigo jak potrzebujesz coś solidnego i trzymającego długo ciepło to Fiord

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.