Skocz do zawartości

Poszukuję przyczepy i proszę o ocenę/opinię znalezionych ofert.


Ryfka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam na imię Marta. Na forum Ryfka. Chcę kupić przyczepę. Jest nas czwórka, w tym dwoje nastoletnich dzieci (to właśnie one wyszły z inicjatywą takiej formy spędzania wolnego czasu, co nas rodziców naprawdę cieszy, tym bardziej, że w tym wieku dzieciaki niekoniecznie chcą spędzać wakacje, czy weekendy ze starymi). Zastanawialiśmy się, czy rzeczywiście warto, czy nie jest

 

to słomiany zapał. Przegadaliśmy temat 1000 razy, przejrzeliśmy fora na ten temat, przeczytaliśmy o doświadczeniach innych ludzi, którzy w ten sposób spędzają czas, oglądaliśmy relacje ze zlotów i wszyscy czworo się zgodziliśmy, że karawaning jest ciekawym sposobem na rodzinne spędzanie czasu i okazją do poznania ludzi z pasją. Zaintrygował nas temat karawaningu, zaintrygowaliście Wy Forumowicze, dlatego podjęliśmy decyzję o zakupie  i szukamy: 

- przyczepy jednoosiowej, zwrotnej, "sprytnej"

- z dwoma dużymi łóżkami (najlepiej jedno za drzwiami przesuwanymi)

- łazienką z toaletą, prysznicem (prysznic nie jest warunkiem koniecznym)

- zadbanej,

- w dobrym technicznym stanie (do przemieszczania się, a nie do postawienia na działce:)

 

Możemy wydać 10-15 tysięcy.

 

Jeśli znajdziecie chwilę, to proszę o opinię, czy kierunek naszych poszukiwań jest dobry. 

Co sądzicie o tych przyczepach:

 

https://www.olx.pl/oferta/zadbana-przyczepa-z-dwiema-sypialniami-1997r-przedsionek-prywatna-such-CID5-IDk7I1m.html#227660ae94;promoted

 

https://www.otomoto.pl/oferta/fendt-joker-e-535-d-przedsionek-uchwyt-rowery-dmc-900-ID6yWqvd.html#xtor=SEC-8

 

https://www.otomoto.pl/oferta/adria-unica-430-4-osobowa-przedsionek-dmc-900kg-ID6yUv2L.html#xtor=SEC-8

 

Pozdrawiam, Ryfka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kierunek macie słuszny, tylko niech mi ktoś wyjaśni jak Fendt 535 lub Adria 430 mają DMC 900kg :hmm:

gdzie maja Adria 390 na 3 osoby ma 1000kg. Dla mnie osobiście żadna przyczepa nie przypadła do gustu, no może

ten typ Adrii, ale jakość zdjęć tych przyczep jest fatalna.

 

P.S

Czy ogranicza Was 3.5t?

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zwrotność to Adria najlepiej w tym zestawieniu wyjdzie, tak na drodze jak i na "ciasnym" kempingu,ale nie ma prysznica, który radzę Wam by jednak był.

W drugiej kolejności zainteresował bym się tą cepką z Torunia (mniej zwrotna,ale najbardziej z tego zestawienia "praktyczna"[ilość miejsca w środku], ciekawi mnie tylko łazienka weń)

Największa (chyba [najmniej zwrotna]) ale i najmniej mi przypadająca to ten "kolorowy" Fend z jeszcze bardziej "dziwnym"wnętrzem (dorabiane meble).

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kierunek macie słuszny, tylko niech mi ktoś wyjaśni jak Fendt 535 lub Adria 430 mają DMC 900kg :hmm:

gdzie maja Adria 390 na 3 osoby ma 1000kg. Dla mnie osobiście żadna przyczepa nie przypadła do gustu, no może

ten typ Adrii, ale jakość zdjęć tych przyczep jest fatalna.

 

P.S

Czy ogranicza Was 3.5t?

 

Tomku, moja poprzednia Adria, która miała DMC 1000 miała MW na poziomie 825 kg. I przy kupnie nowej mogłeś wybrać DMC z przedziału 900-1300. Wszystko na tej samej ramie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może Adria to tak te DMC jest do przyjęcia, ale pozostałe, a już Fendt to absolutnie

 

Faktycznie. Ten Fendt to jakiś ostry wałek. Komuś bardzo zależało aby zmieścić się w 3500 i widocznie posmarował diagnoście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę.

O tych nowych linkach po kolei troszku:

1-fajnie się prezentuje (najlepiej ze wszystkich)

2-coś "nie tak" z drzwiami kibelka

A pozostałe to nie spełniają nawet wymogu "zwrotności"

Poprawka.

masz taka fajna była ta 1

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem bi chyba Wasze auto do najlżejszych nie należy, jakie macie DMC auta? Czyli pozycja F3 w dowodzie rejestracyjnym?

 

F3 to DMC całego zestawu. DMC auta to F2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.