Skocz do zawartości

Prośba o ocenę przyczepy.


rafa

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź też wychodzę z takiego założenia, ale zawsze trzeba spróbować i jest duże prawdopodobieństwo że na początku będzie zabawa.

 

trzeba próbować, może się uda.

 

dowiedz się jaka jest MW budy, a potem przy ewentualnych oględzinach zweryfikuj to na wadze , bo 1000 DMC to trochę mało jak na ten gabaryt, może się okazać że niewiele spakujesz do niej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przyczepka wygląda na zadbaną i dobrze doposażoną ale jaka jest jej masa własna?

Jeżeli myślisz o wadze samej przyczepy to przypuszczam że ok 750 kg. A dlaczego pytasz?

trzeba próbować, może się uda.

 

dowiedz się jaka jest MW budy, a potem przy ewentualnych oględzinach zweryfikuj to na wadze , bo 1000 DMC to trochę mało jak na ten gabaryt, może się okazać że niewiele spakujesz do niej 

W razie czego reszta do bagażnik (kombi) i ewentualnie box na dach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wychodziły te modele z takim DMC. Prawdopodobnie nawet z niższym. U Caravelair takie DMC przy tej wielkości to żadna nowość. Nawet dziś można skonfigurować podobny model (Antares 440) z DMC 990.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DMC 1000 kg z klimą, markizą z rozstawianymi słupkami, sporym sejfem pod przednim łóżkiem (samo to będzie ważyło z 75+)i przy tym gabarycie, plus w miarę kompletnym wyposażeniu bytowym (łazienka z wc i umywalką, piecyk z dmuchawą i rozprowadzeniem, kuchenka, lodówka)? Aż trudno uwierzyć, ale w papierach może być wszystko wpisane. Tego się zdjąć nie zdejmie, a gdzie jeszcze pełnowymiarowy przedsionek ze stelażem? Przedsionek, stelaż, koło zapasowe, butla - do samochodu, owszem, teoretycznie tak, można też jechać z instalacjami "na sucho", ale czy to w ogóle ma jakąś chociaż szczątkową ładowność, liczoną między DMC a masą rzeczywistą (z tym, czego się nie przełoży do samochodu) [nie chodzi o masę własną z DR]- warto sprawdzić na wadze. Jeśli byłby planowany jakiś solar, autonomiczny aku w cepie itp. dodatki (o moverze nawet nie myśląc)- tym bardziej musi zostać trochę "wagi".

 

Nie znam się, wygląda ogólnie dobrze, ale spójrzcie na tylną ścianę i przejście dachu w ścianę tylną, na mój gust coś mnie tu niepokoi. Na oble dachu są pofalowania, ściana tylna świeci się bardzo (gładka blacha), o ile patrzyłem na fotki podobnych antaresów w podobnych rocznikach - w nich tył pod listwą był z blachy tłoczonej (łączony z 2 elementów "na zakładkę" tuż nad uchwytami manewrowymi). Wyraźnie inaczej wyglądają uszczelnienia tylnej ściany, niż na reszcie cepy, zwłaszcza prawa strona, jakby bardzo wystawała uszczelka/nadmiar uszczelniacza. Listwa na łączeniu dachu z tylną ścianą też jakby założona z przesunięciem w lewo. Przyjrzałbym się tyłowi (tylnej ścianie). Jak dla mnie od wewnątrz dziwnie (chociaż wersji może być multum) wygląda ta "drewniana" boazeria z tyłu cepy wokół podkowy i do wys. półki, tym bardziej - chyba z widocznymi wkrętami w narożniku, bez żadnej wyglądającej na fabryczną listewki krawędziowej. Inny trochę rysunek drewna [więcej małych ciemniejszych "sęków", też buk, ale jakby z trochę innego... lasu :) ] Za słabe zdjęcia, ale pod oknami ta boazeria jest postrzępiona, pobąblowana (popuchnięta)? Poprosiłbym sprzedającego o bardziej szczegółowe zdjęcia, tylnej ściany, i tyłu cepy od wewnątrz, tam gdzie ta boazeria, plus dach (te ciapki to brud czy ślady po wgniotkach gradowych), i poszperał po zdjęciach podobnych cep, zwracając uwagę na tylną ścianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w podkowie widać wkręty a wokół nich powyrywane otwory co mogło by świadczyć że przyczepa dostała w dupę i meble przesuwając się do przodu wyrwały wkręty. Albo mi sie wydaje.

Edytowane przez UCIEK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiśce, że dostała strzał w tył. Spójrzcie chociażby na podłogę na dole pod stolikiem. Tam jest jakaś wstawka. W dodatku brak wielu zaślepek śrub, nieopróżniony kibelek :P No i zdecydowanie przeładowana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę jakieś zaczepy, a nie wyrwaną płytę a na podłodze jakiś dywanik :P Bez lepszych zdjęć to i tak wróżenie z fusów, ale i tak zazwyczaj na zdjęciach przyczepy wyglądają zdecydowanie lepiej niż w rzeczywistości.

Więc lepiej zakładać gorsze i być mile zaskoczonym niż później być rozczarowanym zwłaszcza jak jedziemy po przyczepę ileś tam km.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosiłem sprzedającego o więcej zdjęć. Znalazłem jeszcze taką przyczepę:

https://www.otomoto.pl/oferta/beyerland-vitesse-425-super-stan-podgrzewacz-wody-namiot-2000r-dmc-1000kg-zasilanie-12v-ID6yQgRz.html. Tu na oględziny mam zdecydowanie bliżej. Może jakieś podpowiedzi jak to widzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta oferta jest juz kilka miesiecy. To ze nie zostala wczesniej sprzedana moze byc sygnalem ostrzegawczym. Chociaz jedno spanie moze byc wytlumaczeniem braku zainteresowania.

Edytowane przez Kondziorro (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz pod lupę dwie RÓŻNE przyczepy!

Porównanie użytkowe:

Spanie w 4 osoby w przypadku drugiej to niekomfortowy wypoczynek (wręcz niemożliwe)

Plus dla pierwszej bo jak chłopaki z Wami nie pojadą to z pierwszego spania masz stałą jadalnię.

Łazienka w pierwszej też zdecydowany plus za obsługę kibelka. Podnoszenie umywalki (w przypadku drugiej) i posiadówka jest niewygodna. Wiem z doświadczenia. Jestem za wyborem pierwszej - szczególnie dla 2+2

Szukaj i porównuj dalej

Jak się zdecydujesz napisz, postaram się wygospodarować czas na oględziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę jakieś zaczepy, a nie wyrwaną płytę a na podłodze jakiś dywanik :P Bez lepszych zdjęć to i tak wróżenie z fusów, ale i tak zazwyczaj na zdjęciach przyczepy wyglądają zdecydowanie lepiej niż w rzeczywistości.

Więc lepiej zakładać gorsze i być mile zaskoczonym niż później być rozczarowanym zwłaszcza jak jedziemy po przyczepę ileś tam km.

Faktycznie to zaczepy. No ale ta boazeria czy okleina, tu byłbym ostrożny. Ciekawe co na ten temat ma do powiedzenie sprzedający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie to zaczepy. No ale ta boazeria czy okleina, tu byłbym ostrożny. Ciekawe co na ten temat ma do powiedzenie sprzedający.

Podjedź, oglądnij, zapytaj i zdaj koledze raport, no i nam :]

Będziemy coś wiedzieć :swieca:

Edytowane przez visitor1967 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem Francuskiej przyczepy , ale ta wygląda na fajną .Na temat szczegółów niech wypowiadają się właściele podobnych. Klimatyzacja fajna sprawa i nie tania ,markiza też kosztuje ,a jest super ,przedsionek jak w dobrym stanie Izabela wysoka półka .Jest leciutka to też zaleta , jak na początek to wygląda to całkiem fajnie , A ten daszek zimowy ,extra sprawa i też nie tani .Poglądaj jak tam technicznie , szczelnie i bierz

Ten Francuz lepiej wygląda niż Bajerland , zaczep kiepski ,taka jakaś wybiglowana ,oponki się świecą , a umywalka nad kibelkiem dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosiłem sprzedającego o więcej zdjęć. Znalazłem jeszcze taką przyczepę:

https://www.otomoto.pl/oferta/beyerland-vitesse-425-super-stan-podgrzewacz-wody-namiot-2000r-dmc-1000kg-zasilanie-12v-ID6yQgRz.html. Tu na oględziny mam zdecydowanie bliżej. Może jakieś podpowiedzi jak to widzicie?

Dobre dla pary emerytów a nie dla 2 +2.

 

Wysłane z telefonu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.