Skocz do zawartości

Wysokość wiaduktów


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

Pół metra powiadasz???? Skąd takie informacje, że ma mieć pół metra zapasu???

Spróbuj w D, NL, czy gdzie indziej wjechać 4-ro metrowym zestawem pod wiadukt 3,8 albo 3,9... Chcesz przykłady gdzie??? Nie raz cofałem, a i dach zdarzyło mi się kleić bo byłem święcie przekonany że pod 3,9 spokojnie przejdzie.

A na wyspach jest niby inaczej?!?! Pisze 4,5 i nic więcej nie przejdzie.

Zajrzyj do przepisów - mnie się nie chce szukać paragrafów. Ale...dlatego, że bywa różnie napisałem, że ja nie jestem od myślenia, ja się mam do znaków stosować. Wtedy nie potrzebuje przy każdym zdaniu pisać trzech pytajnikow ;)

 

Radek Wrodarczyk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pytajniki były bardzo na miejscu. Skoro piszesz: Przecież tak ma być - to co na znaku powinno (!) mieć pół metra zapasu do fizycznej wysokości, mógł byś to chociaż uzasadnić. A skoro twierdzisz że to co na znaku powinno być wytyczną informacją, to jeszcze nam powiedz, którędy mają jeździć ciężarówki? Skoro na tranzytowych drogach krajowych stoją wiadukty oznakowane 3.6, 3.7, 3.8, 3.9, a na drogach wojewódzkich równoległych którymi można ominąć dany wiadukt nacisk osi jest jeszcze bardziej ograniczony? Słuchamy Pana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna ciekawostka :D :D :D . Stałe zezwolenie na przejazd pojazdu nienormatywnego kat III, wydane przez GDDKiA do wys. 4.30, wytyczone drogą krajową nr.8, a tam co?!?!?! Remont drogi i prowizoryczny wiadukt o wys. 4,15. I jak tu wierzyć w cokolwiek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytajniki były bardzo na miejscu. Skoro piszesz: Przecież tak ma być - to co na znaku powinno (!) mieć pół metra zapasu do fizycznej wysokości, mógł byś to chociaż uzasadnić. A skoro twierdzisz że to co na znaku powinno być wytyczną informacją, to jeszcze nam powiedz, którędy mają jeździć ciężarówki? Skoro na tranzytowych drogach krajowych stoją wiadukty oznakowane 3.6, 3.7, 3.8, 3.9, a na drogach wojewódzkich równoległych którymi można ominąć dany wiadukt nacisk osi jest jeszcze bardziej ograniczony? Słuchamy Pana...

 

 

http://drogipubliczne.eu/skrajnia-drogi(w artykule są odnośniki do aktów prawnych). Pamiętam, że na irlandzkim CPC też coś o tym było. Mogę NIE szukać? ;) W końcu to bez znaczenia - to nie jest znak informacyjny, tylko znak zakazu. 

 

Drugie pytanie trochę filozoficzne, bo skoro nikt się oficjalnie nie buntuje tzn, że jest dobrze. Na szczęście dużo po Polsce nie jeździłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wszystko opisane, tylko to i tak nie zmienia faktu że nijak się to ma do rzeczywistości... A problem poruszony przez Toma pozostaje nierozwiązany.

Proponuję więc Tomaszowi: zakup atlas z naniesionymi wiaduktami, a w trakcie kożystania nanieś właściwe wysokości. Przez CB dowiesz się czy przejdziesz czy nie. Za kilka lat będziesz mógł się pochwalić niezłym zbiorem ;). Zgłosisz się do wydawnictwa, sprzedacie ludziom Twoje zebrane przez lata informacje i będziesz zarobiony przy okazji ;).

Innego rozwiązania nie widzę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wszystko opisane, tylko to i tak nie zmienia faktu że nijak się to ma do rzeczywistości... A problem poruszony przez Toma pozostaje nierozwiązany.

Proponuję więc Tomaszowi: zakup atlas z naniesionymi wiaduktami, a w trakcie kożystania nanieś właściwe wysokości. Przez CB dowiesz się czy przejdziesz czy nie. Za kilka lat będziesz mógł się pochwalić niezłym zbiorem ;). Zgłosisz się do wydawnictwa, sprzedacie ludziom Twoje zebrane przez lata informacje i będziesz zarobiony przy okazji ;).

Innego rozwiązania nie widzę :D

 

Dominiku atlas kupiłe i zobaczymy jak to będzie teraz na "LIVE" :]

Jest taka aplikacja  - w pakiecie do płatnego  lokalizatora - która pokazuje wszelkie ograniczenia; tonaż, / dmc i rzeczywista / wysokość, długość, naciski na oś. Teraz nazwy nie pamiętam. Może jak będę w domu to poszukam jej nazwy.

Czyli piszesz o czymś na Androida :hmm:  jeżeli tak było by fajnie jakbyś podał nazwę  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam,  potrzebuje dokładnej mapy Niemiec znalazłem takie na Alledrogo, czy ktoś może z nich korzystał lub zna inne dokładne mapy czy atlasy :hmm:

Pierwszy to ogromna ilość stron ale oprócz Niemiec jest też Europa, ale na tym aż tak bardzo mi nie zależy.

http://allegro.pl/wielki-atlas-europy-i-niemiec-2018-19-adac-europa-i7119695300.html

I druga skala niby 1:150000 czyli niby dokładniejsza :niewiem:

http://allegro.pl/niemcy-adac-atlas-samochodowy-2017-2018-maxi-i6906150221.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Cezarr napisał:

I druga skala niby 1:150000 czyli niby dokładniejsza :niewiem:

Te atlas jest bardzo popularny w Niemczech. Używałem je przez 25 lat i nigdy się nie zawiodłem. Oczywiście jak nastały nawigacje to właściwie niewiele osób korzysta z tych atlasów, ale niektórym przyzwyczajenia zostały.

Edytowane przez kalapan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One  przez wile dziesiątków lat miały swoją renomę, do dziś mam jeden jeszcze z dawnych lat :) Właściwie przed nawigacją wszyscy kierowcy tak zawodowi jak prywatni korzystali z tych atlasów.Chyba nie skłamię jak napiszę, że kiedyś lepszych nie było. Osobiście byłem do niego bardzo przywiązany i to od lat 80. Jeżeli nie zależy Ci na Europie tylko na Niemczech to wybrałbym właśnie ten.

Edytowane przez kalapan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze atlasy Aral wydawnictwa Bousche moge polecic, chociaz nie wiem czy dalej je ddukuja, a byly dokladne jak cholera i tez zawieraja sporo informacji dla kierowcow zawodowych.

S.P.Tata mial taki i za czasow jazdy po Europie lepszej mapy nie bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.