Skocz do zawartości

Wypad na jurę


mac

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka informacji z okolicy z "pomajówkowego" weekendu.
Tym razem wybraliśmy się niedaleko od Krakowa - na jurę. Ja weekend majowy w pracy, a wolne mam 10 oraz 11 więc najwspanialszego tłoku i szaleństwa można uniknąć :-)
Do rzeczy. Padło na Podlesice (gościniec jurajski).  Wrażenia w jak najlepszym porządku. Dużo miejsca są drzewa, ławki i wiata do użytku. Dla maluchów plac zabaw. Kemping znajduje się na tyłach budynku co zapewnia izolację od drogi. dużym plusem jest bar w budynku kempingu, sklep po drugiej stronie ulicy, hotel z restauracją tuż obok i szlak turystyczny. Po weekendzie majowy zostały 2 kampery i my więc cicho i spokojnie w środę byliśmy tu sami. Więcej info na stronie obiektu.
www.gosciniecjurajski.org.pl pisać nie ma co więcej bo znany kemping.


Odwiedziliśmy pobliskie siamoszyce gdzie też jest kemping. Najbardziej kusiła nas woda z piaskiem i strona internetowa z ładnymi zdjęciami. Dodam, iż ośrodek został ponownie otwarty po renowacji (3 letniej) zbiornika wodnego nad którym się znajduje. Największym plusem jest plaża (nawieziono kilka wywrotek świeżego żółtego piasku) i woda oraz drzewa dające cień. Reszta pamięta lata 80. Pomostu już nie ma a zjeżdżalnia nie działa. Jednak remont dał się  we znaki i właściciel nie poczynił żadnych inwestycji. Mam nadzieję że miejsce odzyska swój blask. Nadmienię iż nie nocowałem tam i nie wiem jak to wyglądało przed zamknięciem na czas remontu. Teren ładny, ogrodzony. No i nad wodą.
http://www.siamoszyce.pl


Na koniec zupełnym przypadkiem trafiliśmy na nowy kemping kilka kilometrów za gościńcem jurasim nazywa się to małe dolomity (www.maledolomity.pl) wioska Hucisko. Przenieśliśmy się tu na kolejne 2 noce aby przetestować jak się tu śpi. Chyba gdzieś było już info o tym kempingu ale nie mogłem odnaleźć.
Do rzeczy- zacznę od musów: 1. Kemping znajduje się blisko drogi. Niby bocznej ale ruch jest spory. Jest też linia kolejowa ale wyremontowana co powoduje, że pociągi są ciche i nie robią dawnego stukania przez co nie są uciążliwe. 2. Od drogi nie jest całkowicie odgrodzony więc na dzieciaki trzeba uważać. 3. Parcele na przyczepy nie mają cienia co latem może być dla niektórych niewygodne.
Plusów jest więcej: 1.Nowiutkie sanitariaty w domowej atmosferze. 2. Wydzielone parcel na przyczepy kampery, osobny parking. 3. Miejsca na namioty zacienione w lesie sosnowy. Również wydzielone. 4. Kilka altan / wiat dla użytku gości, ponadto ławki z zadaszeniem z materiału. 5. Plac zabaw dla dzieci. 6. Miejsce dostosowane do osób niepełnosprawnych ( poruszających się  i na wózku inwalidzkim ) 7. Oczywiście zrzut do opróżniania toalet, standard taki jak miejsce na ognisko.
Państw bardzo mili i pomocni. Na przeciwko znajduje się pensjonat ( ci sami właściciel) z wypasionym palcem zabaw oraz fajnymi ścieżki w lesie gdzie można spokojnie pchać wózek z dzieckiem w cieniu i ciszy. Dodatkowa atrakcja jest domek dla dzieci.
‌Bardzo ciekawe miejsce z fajnym pomysłem i dużymi funduszami na realizację (nie oszczędzano na niczym). Natomiast nie straciło to klimatu a i ceny są niskie ( zapłaciliśmy mniej niż na jurajskim tle że prysznice na żetony a nawet jak by wziąść z jednym prysznicem na osobę wychodzi raptem 2 zł więcej niż na jurajskim - ceny na stronie każdy sobie może policzyć). Kemping jest stosunkowo mały chyba 18 miejsc na namioty i coś kolo 8 stanowiła na przyczepę/ kampera. Fajna miejscówka na 2-3 noce. Dzieciaki mają doskonały plac zabaw (zwłaszcza ten koło pensjonatu). Rzut beretem jest jaskinia głęboką, a dwa rzuty beretem Mirów i Bobolice (zamki) jak i też fajny ośrodek "morskoplus". Dla tych co się wspinają to wieś obok są znane skałki.


Ostatnie miejsce jakie widzieliśmy to pole namiotowe/ kemping w Rzędkowicach. Wszystko zamknięte na 4 spustu więc ciezko powiedzieć co i jak. Są wiaty, prąd i sanitarna. Teren ogrodzony i przy lesie. Przy ślepej uliczce oddalonej od drogi tyle co mogę powiedzieć. A jeszcze, że teren nachylony i dosyć wąski (takie wrażenie odniosłem).


Tak więc polecamy ten rejon. 4 kempingi w kupie skrajne chyba z 15 km od siebie a 3 coś koło 5km między sobą. Dużo zamków w odległości koło 15km ( od jurajskiego) tereny rowerowe spacerowe, wspinaczkowe i widokowe.  Pozdrawiam.

Zdjęcia zaczynają się od Podlesice potem lecimy z małymi dolomitami, zamek w Mirowie i jedno zdjęcie pola namiotowego w Rekowicah. 
Pozdrawiamy

Ps. Jak się jakiś błąd wkradł w stronach czy nazwach przepraszam z głowy pisałem no i za stylistykę też z polskiego nigdy nie byłem dobry:-)

 

IMG_20180508_140005.jpg

IMG_20180508_135953.jpg

IMG_20180509_093528.jpg

IMG_20180509_115825.jpg

IMG_20180510_181148.jpg

IMG_20180509_115754.jpg

IMG_20180508_133933.jpg

IMG_20180508_133943.jpg

IMG_20180508_134021.jpg

IMG_20180510_095053.jpg

IMG_20180508_134554.jpg

Edytowane przez Baniak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Koledzy i koleżanki a czy na tej polanie przed zamkiem w Olsztynie można stanąć przyczepa na dziko? Nie jest to jakiś rezerwat czy coś w tym stylu? Chciałbym tam skoczyć na dwie noce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witamy. Baniak dziękujemy za recenzję i zapraszamy ponownie. Właśnie wczoraj uruchomiliśmy pierwszy na Jurze Glamping :) - http://maledolomity.pl/oferta/glamping.html

Rozmyslaliśmy długo o ogrodzeniu i mimo wszystko chyba pozostaniemy przy obecnej wersji. Ogrodzenie tak dużego terenu wiąże się ze sporymi kosztami a dodatkowo nie chcieliśmy się zamykać (duży plac zabaw jest ogrodzony niezależnie) na przestrzeń jaka dysponujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2018 o 16:35, MaleDolomity napisał:

Witamy. Baniak dziękujemy za recenzję i zapraszamy ponownie. Właśnie wczoraj uruchomiliśmy pierwszy na Jurze Glamping :) - http://maledolomity.pl/oferta/glamping.html

Rozmyslaliśmy długo o ogrodzeniu i mimo wszystko chyba pozostaniemy przy obecnej wersji. Ogrodzenie tak dużego terenu wiąże się ze sporymi kosztami a dodatkowo nie chcieliśmy się zamykać (duży plac zabaw jest ogrodzony niezależnie) na przestrzeń jaka dysponujemy.

Też nie jestem zwolennikiem budowania ogrodzeń i zgadzam się, że szkoda zaburzać krajobraz a dodatkowo tworzyć koszty. Natomiast rodzice muszą mieć to na uwadze. Było by też inaczej jak by samochody poruszały się zgodnie z przepisami. 

Miejscebardzo nam się podobało i mam nadzieję że będzie się rozwijać. Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Właśnie wróciliśmy z kempingu Małe Dolomity w Hucisku i możemy go z czystym sumieniem w pełni polecić...:D Chyba po raz pierwszy nie mamy zastrzeżeń....(przestaliśmy być upierdliwi...:rolleyes:- bo ostatnio wszystkie nasze oceny były raczej negatywne).

Kemping tak jak pisał kolega powyżej znjaduje się przy samej ulicy, bez ogrodzenia, co jednak nam wcale nie przeszkadzało. Ustaliliśmy z naszymi dziećmi zasady do którego miejsca wolno im dochodzić i nie było problemu(dzieci w wieku 4 i 6). Stanowisk dla kamperów czy przyczep jest ok 8 i nie mieliśmy żadnego problemu aby zmieścić się tam naszym dużym zestawem. Sanitariaty czyste, ładne aczkolwiek pomysł z żetonami średni- do tego skrzynki znajdują się poza kabiną wiec jak braknie wody trzeba wyjść i dorzucić ( w jakim stroju dopowiedzcie sobie sami...:blink:), zrzut szarej wody na miejscu parkingowym, wygodny zarówno dla kampera jak i zbiornika z przyczepy- jedyny mały minus to brak oznakowania do czego to miejsce służy- w trakcie naszego pobytu jedno autko uznało że jest to fajne miejsce parkingowe. Zarówno w części kamperowo/przyczepowej jak i na polu namiotowym są ławki z zadaszeniem.

Miejsca na namioty właściwie w lesie, obok sanitariatów glamping, mały plac zabaw dla dzieci. Po drugiej stronie ulicy, pensjonat za którym znajduje się duży i bardzo fajny plac zabaw i co najważniejsze dla naszych dzieci super przygotowane boisko do gry w piłkę.

Właściciele mili i otwarci na prośby i marudzenie swoich gości. Ceny nie wysokie. 

Zrobiliśmy 2 fajne trasy rowerowe, trochę po właściwie pustych bocznych drogach, trochę szutrowe w lasach. Pozwoliły nam zwiedzić rowerowo Bobolice i Mirów. Pierwsza miała 32  km i dzisiejsza 16km, na obydwu niezłe górki ale nasze dzieciaki pięknie dały rady. 

 Pozdrawiam

Jeszcze zapomniałam dodać przy sanitariatach znajduje się dobrze wyopsazona kuchnia z lodówką, a w recepcji dobre zaopatrzenie w miejscowy browar... no i najważniejsze dla mojego męża- bardzo długi wąż który pozawalał na każdym stanowisku na uzupełnienie wody w kamperze czy przyczepie bez noszenia w konewce:D

Trasy rowerowe i zamkieb9ba3b570a590d86eb11d413d6da2a7.jpgc2d82662e1b22fddba7f2cdb5cf349f0.jpg8dcc295c607cdcd304bdf469b868bc13.jpg18412f1f9a4db05699232ccd7dee3823.jpg266fb59272d551f615099c74ec12ad84.jpg

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Okolica za pensjonatem, przy okazji zaćmienie księżyca. Zapomniałam jeszcze o saunie i jacuzzi które były koło pensjonatu .
Ostatnie zdjęcia z kempingu. Widok na nasz zestaw i parcele. Ławeczki pod zadaszeniem i sanitariaty.f204b09bbf4f07b3bfc93f2ff9073425.jpg9c6b662ecba56356591980a3e8375798.jpga1f0d9081ee35848c65d9172a268cf0c.jpgf411c05fd188e829dcc7d76d0476533d.jpgcaaaaeb78641024456111879a980ca8a.jpg2f2b668236d9b68e87494caeed97a70d.jpg35772b94d2663f46c0092ab2966dbacc.jpg9bc753453acef7b4ab15ba080d29d2a7.jpg999b7a134fa02f8d9f3d66c468677890.jpg

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne miejsce i rzeczowy opis. Staliście na "naszym" miejscu sprzed 2 tygodni. Ogółem wszystko fajnie, nie zauważyłem jednak zrzutu Wc chem.

Dla nas droga dzieląca obiekt przez środek jest za głośna. Dałbym 10/10 jakby było kilka parceli gdzieś w rejonie boiska czy placu zabaw. Tam jest cicho i spokojnie. 

IMAG1545.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też się zorientowalismy w domu że chyba nie było gdzie oprożnić toalety chemicznej, ale szczerze powiem że tym razem tego nie potrzebowaliśmy w związku z czym nie szukaliśmy. Wiem, że czasami właściciel tu zagląda więc może nam odpowie czy takie miejsce jest czy też nie .

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, uwex napisał:

No właśnie też się zorientowalismy w domu że chyba nie było gdzie oprożnić toalety chemicznej, ale szczerze powiem że tym razem tego nie potrzebowaliśmy w związku z czym nie szukaliśmy. Wiem, że czasami właściciel tu zagląda więc może nam odpowie czy takie miejsce jest czy też nie emoji6.png.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

w związku z tym, że łazienki na campingu są fajne, to też nie trzeba było kasety na miejscu opróżnić, jednak fajnie byłoby aby było takie miejsce i to oznaczone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. 

W te wakacje byłem na jurze w Rzędkowicach na polu namiotowym na ul. Leśnej (jest jeszcze jedno 200m dalej ale tam nie byłem). Miejsce bardzo fajne czyste, nowe toalety, ogólnie dostępna kuchnia, lodówka, miejsce do przechowywania jedzenia. Posiada przyłącza do prądu, kilka wiat, i miejsce na ognisko. Jest z dala od głównej drogi i ogrodzone (dla mnie ogromy plus z racji potomstwa). Mini plac zabaw. Ceny przystępne.

Kolejnym miejsce był Olsztyn k/Częstochowy i tu problem brak informacji.

Trafiłem na pole namiotowe kilka domów od Brzozowego zakątka. Wybrałem tylko dlatego iż był w lesie i było dużo cienia a temperatury były piekielne. 

Niestety wjazd dla przyczep bardzo zły, infrastruktura sanitarna kiepska a ceny to w sumie nie wiem jakie są bo sami właściciele nie do końca wiedzieli ?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.