Skocz do zawartości

Konto walutowe


arkom

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
Zadowolony i oskubany. Ile Cię kosztuje rocznie karta walutowa, wypłaty z bankomatów za granicą itd.?

Szkoda gadać. Mnie ostatnio oskubali 7.5 eu za kartę na następny rok. Najlepsze że karta jest ta sama, a nie nowa. Ostatni raz się dałem naciąć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b587791658e3e639610552cd1f506e63.jpg

Ja tam zagoniłem Revoluta do wszystkiego. Bez opłat i spreadów.

Są już oficjalnie w Polsce.
Ja też. Tyle że zapomniałem o karcie walutowej w mbanku i mBank postanowił mi o niej przypomnieć robiąc mi debet na rachunku na 7.5 eu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też. Tyle że zapomniałem o karcie walutowej w mbanku i mBank postanowił mi o niej przypomnieć robiąc mi debet na rachunku na 7.5 eu.


Pociąłem ich karty jak zaczęli mnie za to obciążać, z powodu braku operacji. Wypłacam blikiem.

Z drugiej strony muszą na czymś zarabiać :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy dwa konta w nest bank, jedno złotówkowe drugie w euro. Oba są bardzo dobre i co ważne zupełnie bezpłatne (włącznie z wypłatami bez prowizji z dowolnego bankomatu - w tym za granicą). Nie mam potrzeby odwiedzać ich siedziby bo wszystko załatwiam przez internet lub telefonicznie. Wg. mnie to na dzień dzisiejszy najlepsza i najtańsza opcja konta osobistego - zarówno w zł. jak i w eur. Resztę zawsze można doczytać na www lub zadzwonić i wszystkiego się dowiedzieć Dla kogoś kto lubi płacić bankom za nic powiem że to nie UFO, tylko KOSMOS!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, czepkateam napisał:

Mamy dwa konta w nest bank, jedno złotówkowe drugie w euro. Oba są bardzo dobre i co ważne zupełnie bezpłatne (włącznie z wypłatami bez prowizji z dowolnego bankomatu - w tym za granicą). Nie mam potrzeby odwiedzać ich siedziby bo wszystko załatwiam przez internet lub telefonicznie. Wg. mnie to na dzień dzisiejszy najlepsza i najtańsza opcja konta osobistego - zarówno w zł. jak i w eur. Resztę zawsze można doczytać na www lub zadzwonić i wszystkiego się dowiedzieć Dla kogoś kto lubi płacić bankom za nic powiem że to nie UFO, tylko KOSMOS!

Testuję konto firmowe Nest. Narazie wszystko ok. Choć aplikacja jeszcze bardzo prymitywna (nie ma logowania odciskiem palca, nie obsługuje blik, brak przelewów na telefon), ale to konto firmowe więc nie mam wielkich oczekiwań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konto w zł. mamy jako tzw. ruchome, coś wpływa, za chwilę "wychodzi". Jest to konto osobiste, więc w zupełności wystarcza do codziennego użytkowania, i co najważniejsze nie dopłacamy do interesu. Konto w eu. - bo o nim mowa w temacie - zasilamy przed wyjazdem (poza tym praktycznie z niego nie korzystamy),  więc po ostatnim wyjeździe w sezonie pozostaje na nim kilka euro i "leżakuje" do kolejnego wypadu. Co dla nas najistotniejsze to brak opłat za tą bezczynność na koncie i brak prowizji przy transakcjach (przynajmniej w granicach UE) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lat wielu posiadam konto Aurum w PKO BP. W tym roku podpiąłem do niego konto walutowe w tym banku. Wiązało się to z wymiana karty na kartę walutową.

Prowadzenie konta jest za darmo. Wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju - oczywiście także gratis. Prowadzenie konta walutowego także jest zwolnione ze wszelkich opłat, limitów itp. Coś takeigo jak opłata za wydanie i utrzymanie karty takze jest mi obce.

Wypłaty z bankomatów za granica zwolnione z wszelkich prowizji.

 

Jak się to cudeńko spisze w Austrii i  Chorwacji - zobaczymy już niedługo.

Edytowane przez forscher (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.